Oldal: 6 / 13 ElsőElső ... 2345678910 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 51 - 60 (126) összesen

Téma: Fix-szárnyú repülőgép vezérlők jellemzői, trükkök a használatához (nem multikopter!!)

Idézet mmormota eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az utóbbi időben több gépet is beállítottam Radiolink Mini Pix vezérlővel. Ez a legolcsóbb komplett Arduplane futtatására alkalmas vezérlő. Jó tapasztalatom van vele.
    M8N GPS-t adnak hozzá, fedél alatt (tetőtérben) is lockol 1-2 perc alatt, és akár 15 holdat is fog. Szabadban többet is. A gyro&acc szenzor mpu6500-as, ez jobban tűri a rezgéseket az átlagnál.
    Eddig hátránya volt, hogy az Ardupilot fejlesztők nem támogatták, a gyártó készített hozzá egy nem hivatalos verziót. Viszont nemrég az Ardupilot fejlesztők elérhetővé tették az új beta változatot erre a hardverre is (meg egy csomó másikra, pl. sok F4 alapú quadcopter vezérlőre). Stabil verzió még nincs, de csak idő kérdése.
    Ha analóg OSD-t is szeretne valaki, akkor egy támogatott F4 vezérlő, amire ráépítették az OSD-t is, még előnyösebb lehet.
    Én teljesen áttértem a digitális átvitelre, így nekem az a jobb, ha nincs beépített analóg OSD.
    https://www.banggood.com/Radiolink-M...r_warehouse=CN
    Csatolás 48411
    Viszont, mostanában jelent meg a Matek F405 és F411 wing FC is, kifejezetten merevszárnyra, INAV- al. Ha letennék eléd a Radiolink Mini-t és valamelyik Matek Wing vezérlőt, melyik után nyúlnál és miért?

Senior Member
    Hozzászólás
    374
    Az Ardupilot szoftverben jobban bízom, mint az Inav-ben. Több ember fejleszti, több is használja, kisebb valószínűséggel csúszhat be brutális hiba. Elég sok Inav-es zuhanásról lehet olvasni a neten, Ardupilot-tal mintha ez ritkább lenne. Persze ez nem korrekt statisztika, csak az én szubjektív vélekedésem. Valószínűleg az is benne van, hogy az Inav-et kezdettől fogva nagyon sok hardveren futtatják, sokkal nehezebb alaposan tesztelni ennyi változatot. Az is lehet, hogy némelyik kevésbé jól sikerült hardver a felelős.
    Az Inav mellett szól, hogy aki járatos a Betaflight stb. quadkopteres beállításokban, könnyebben eligazodik a beállítás rejtelmeiben.

A beépített analóg OSD nekem inkább hátrány, mivel digitális átvitelt használok. Persze akinek szüksége van rá, vonzó lehet a minden egyben hardver.

A Matek F405-re Arduplane firmware is elérhető (beta).
    Utoljára módosítva: mmormota által : 2018-07-21 01:24

Senior Member Mat logója
    Hozzászólás
    1.145
    Nekem kifejezetten jó a véleményem az Inav-ról, a C4S után erre álltam át (bár a nagy vitorlámban még mind ez ideig ez van). A jelenlegi verzióval szerintem könnyen és jól el lehet boldogulni, nekem bejött.
    jelenleg indítok egy kifejezetten 250 gramm alatti merevszárnyas projektet, amihez pont a " Matek F405 és F411 wing FC" -m jött meg, és nagyon tetszik. Igen, minden egyben van rajta, egyértelmű és érthető bekötés, stb (az igaz, hogy analóg még a rendszer - ez nem fikázás, de sajna egyenlőre csak remélem, hogy sikerül ilyen méretekben is eljutni majd a digit. technológiához).

Üdv: Laci
    Utoljára módosítva: Mat által : 2018-07-24 22:31
    MMSZ szám: 3389
    DOE: 2017137

Senior Member pumuklis logója
    Hely
    Mosonmagyaróvár
    Hozzászólás
    2.168
    Mat az F405 wing FC-t honnan rendelted?
    Utoljára módosítva: pumuklis által : 2018-07-26 08:26
    Firstar 1600 Fpv, Tiny Whoop, Walkera Katica.

Senior Member Mat logója
    Hozzászólás
    1.145
    Idézet pumuklis eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mat az F405 wing FC-t honnan rendelted?
    innen:
    https://www.banggood.com/Matek-Syste...r_warehouse=CN

ha repülőhöz szeretnéd, akkor szerintem ez is jó választás lehet:
    http://furiousfpv.com/document/Manua...Horizontal.pdf

Utoljára módosítva: Mat által : 2018-07-26 19:49

Senior Member pumuklis logója
    Hely
    Mosonmagyaróvár
    Hozzászólás
    2.168
    Idézet Mat eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    innen:
    https://www.banggood.com/Matek-Syste...r_warehouse=CN

ha repülőhöz szeretnéd, akkor szerintem ez is jó választás lehet:
    http://furiousfpv.com/document/Manua...Horizontal.pdf

A Furious F-35 Lighting jobb lehet mint a Matek F405 wing?
    Firstar 1600 Fpv, Tiny Whoop, Walkera Katica.

Senior Member Mat logója
    Hozzászólás
    1.145
    Szerintem mindegyik jó

Senior Member bOOmslang logója
    Hely
    Kaposvár
    Telefon
    +3620/294-58-14
    Hozzászólás
    1.188
    Sbach 342 - DLE30 | Heinrich Stork I | Stratair Ultegra F3K | Mimi2.0 | Fliton AJ Extra330 | YodaMaster 3D | QAV-R FPV | WingWing Z84 FPV | E-Flite Piper L-4 Grasshopper

"Nembaaaj, majd kitrimmeljük!"

Senior Member mybuster logója
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólás
    1.494
    Sziasztok Srácok!

Hamarosan én is belépek a Pixhawkosok táborába. Fail safe esetén egy repülő esetében milyen opciók vannak gondolok itt előre beállított csürő magassági lapokra, vagy éppen jöjjön haza a gép. Bocs ha már előttem ez lett írva. Köszönöm a segítséget.
    Tarot 680 Hexacopter, MXS 64", MAE Hobby Electronics , MAE aerial photography

Senior Member Vírus logója
    Hely
    Budapest XV
    Telefon
    0620 5406464
    Hozzászólás
    2.124
    Alapvetően minden robot tudja, hogy hazajön a kiinduló ponthoz és egy beállított magasságon egy beállított sugarú körben kőröz.. A fejlettebbek már képesek leszállni egy adott helyre.. azért ezt pontosan beállítani elég nehéz..

Oldal: 6 / 13 ElsőElső ... 2345678910 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva