Oldal: 2 / 13 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (126) összesen

Téma: Fix-szárnyú repülőgép vezérlők jellemzői, trükkök a használatához (nem multikopter!!)

Member
    Hozzászólás
    52
    Sziasztok
    Mini apm 3.1 vagy mini apm pro?
    Udv Arpi

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről

Senior Member feket663 logója
    Hely
    Csenger
    Hozzászólás
    3.140
    Szerintem inkább az utóbbi, ha repülőn szeretnéd használni, mert a 3.1-en külön meg kell oldani a szervók táplálását, míg ez utóbbiba meg csak simán bedugod a szervókat és mennek. Persze én, mint fillérb@szó inkább az eredeti méretű APM2.6 vagy 2.8-at választanám, mert az olcsóbb, és semmivel sem tud kevesebbet. Egyedül a 2.8 verziónál kell kicsit figyelni, mert mind a GPS, mind az iránytű csatlakozás más, de a panelen minden jelezve van.

Member
    Hozzászólás
    52
    Koszi a valaszt.
    Lájkolom ezt a témakört!

Member
    Hozzászólás
    52
    Sokfele m8n gps kaphato, megis melyik miert?

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    voda/505hét1harminchárom
    Hozzászólás
    2.554
    Idézet rpee eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sokfele m8n gps kaphato, megis melyik miert?

Nehéz erre válaszolni. Van ami drágább és van benne magnetométer, van ami olcsóbb és azt mondják van benne, de végül amikor megjön és kipróbálod, akkor derül ki hogy tényleg milyen. A drágábbak 6e+ általában jobbak is.
    11. éve kezdő modellező

Hely
    Csenger
    Hozzászólás
    3.140
    Rendeltem már pár olcsó M8N alapú GPS-t (mindig az éppen kapható legolcsóbbat szoktam megvenni mindenből), de sajnos az a tapasztalatom, hogy általában nem működik bennük az iránytű, vagy ha még is úgy tűnne, hogy megy, akkor sem jó... Mondjuk ez egy 1-2 dolláros probléma (venni kell egy HMC5883L modult), csak a hely kérdéses, hogy elfér-e, bár az APM tetején elfér, és repülőben általában nincs olyan nagy gond a mágneses terekkel

20645195_1475901039142360_1087438187086014276_o.jpg

Senior Member bakesz logója
    Hely
    Kaposvár
    Telefon
    20-388-34-29
    Hozzászólás
    1.871
    En is hasznaltam mar apm-ben kulso iranytut.
    Egyszeru mint a faek. Egy kicsivel van tobb vezetekekelesi munka mint egy beepitett compassos gps vevovel.
    Az Android billentyüzet nem a barátom.

Hely
    Kaposvár
    Telefon
    20-388-34-29
    Hozzászólás
    1.871
    Ami meg erdekes problema lehet az a power modul 5v-os bec-e.
    Sokan eszkusznek ra hogy felejtos, mert gyenge.
    Nalam ez meg nem fordult elo. En a vezerlot ket helyrol taplalom. A power modul 5voltja latja el z apmet es periferiait. Es van meg egy 5voltos bec ami a szervokat es a vevot taplalja (szabi az optos).
    Viszont mar sokszor volt ossze es szetszerelve a rendszel. Zuhant is mar. Es utolso repulesemnel ketszer is ujraindult az apm, a levegoben.
    Sajnos az a pici 6pines df13 csatlakozo amin keresztul kapja az apm a tapot es meri az aramot es feszultseget, mar annyira nem biztonsagos hogy repules kozben kontakt problemahoz vezet.

Muszaly leszek kihagyni a df13as csatit es az 5v tapot szervo csatin bevinni a vezerlobe.
    Egyenlore nem hagyom el a power modulos taplalast mert ezzel nekem meg nem volt gondom.
    Aki most vag bele az apm vilagaba azt persze nem akarom rabeszelni erre......ha tehet kulon becrol taplalja meg a vezerlot. Sose lehet tudni kinek mikor hasal be a power modul 5voltja.
    Csak megjegyzeskent irtam e par sort, hogy a sok ki be dugdosastol es fizikai rahatastol gyengulhet ezek a kis csatlakozok megbizhatosaga.

Hajra mindenkinek es jo repulest.

Bakesz

Hely
    Csenger
    Hozzászólás
    3.140
    Erre a power modulos dologra már én is rájöttem, hogy nem rossz, csak tényleg az a lényeg, hogy nem a "magic" porton keresztül kell táplálni 5 volttal az apm-et, hanem a bemeneti szervó csatlakozóról, így a polaritásvédelem kimarad, a diódán nem esik le a feszültség, és megmarad az 5,3 volt, ami eredetileg jön a power modulból. Így nem fog sem újraindulni az apm, illetve az osd is megkapja a szükséges feszültséget.

Hely
    Kaposvár
    Telefon
    20-388-34-29
    Hozzászólás
    1.871
    Pontosan igy van.
    A polaritasra fokozottan figyelni kell. Mert nem fogja semmi megvedeni szervocsatin keresztul a vezerlot egy esetleges forditott polartasu 5volttol.

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI P7-L10 eszközömről

Oldal: 2 / 13 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve