Oldal: 3 / 13 ElsőElső 1234567 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (126) összesen

Téma: Fix-szárnyú repülőgép vezérlők jellemzői, trükkök a használatához (nem multikopter!!)

Member
    Hozzászólás
    52
    Hasznos tanacsok
    Tudtok konkret termek linket mutatni, amit hasznaltok/hasznaltatok?

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről

Senior Member bakesz logója
    Hely
    Kaposvár
    Telefon
    20-388-34-29
    Hozzászólás
    1.871
    Idézet rpee eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hasznos tanacsok
    Tudtok konkret termek linket mutatni, amit hasznaltok/hasznaltatok?

Arpi!
    Ez nehez eset.
    Van olyan is hogy megrendelek egy termeket de egy het mulva mar nem is elerheto a link.
    Ne kerd h konkretli ket kuldjunk. Kismillio helyen beszerezheto minden. Barmelyik repvezerlorol legyen is szo.
    Hidd el mindegyik ugyanott keszul csak az aruk valtozik. Erdemes kikeresni hol a legkedvezobb.
    Es hogy megnyugtassalak, mindenhol ki lehet fogni hibas darabokat. Ugyhogy nem hinnem hogy barmelyik link amit kapnal megbizhazobb lenne a masiknal.

Kinabol rendelni mar csak ilyen....

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI P7-L10 eszközömről
    Az Android billentyüzet nem a barátom.

Senior Member feket663 logója
    Hely
    Csenger
    Hozzászólás
    3.138
    Sajnos a kínai termékek azért is tudnak olcsók lenni, mert a minőségellenőrzés hiányzik a gyártás során (meg persze a reverse engineering miatt is )

Amúgy a facebookon már ajánlottam egy konkrét GPS-t, ami jó volt akkor, mikor vettem.

Member
    Hozzászólás
    52
    Oke ertem!

Senior Member Vírus logója
    Hely
    Budapest XV
    Telefon
    0620 5406464
    Hozzászólás
    2.132
    Ha nem az ár a lényeg: www.pitlab.com
    Egyszerűen konfigolható, és működik... Ha nem szerelni akarsz hanem repülni..
    Utoljára módosítva: Vírus által : 2017-08-09 22:42

Senior Member eosbandi logója
    Hely
    Budapest, XXI.
    Hozzászólás
    892
    Ez ugyan hitkérdés, de pitlab helyett inkább egy Pixhawk... Az autotune megfizethetetlen.

Hely
    Budapest XV
    Telefon
    0620 5406464
    Hozzászólás
    2.132
    Irhattam volna az www.eagletreesystems.com Eagle Tree robotját is, bár a vectort nem használtam csak a pro-t. Esetleg még a www.rangevideo.com-on az RVOSD-t de azok fura árképzéssel dolgoznak mostanában.. Használtam C4S robotot is bár nem sokáig az is működött.

Pitlab:
    A robot felépítése nekem nem tetszik igazán, nincs dobozolva és 4 műanyag csavar van alul ami ugye túllóg az alsó nyákon ezért a rögzítése kissé macerás. Az OSD-n az értékeket bárhová rakhatod a képernyőn, vagy egyes paramétereket akár le is vehetsz. 19 műholdat használ repülésnél. Földi oldala nagyon jó, érintőképernyős és mindent loggol ami fent és lent történik, végzi az antenna forgatást. Két videó bemenete van vagyis diverzitis. Kapható hozzá antenna forgató is, tehát nem kell otthon azt sem barkácsolni.
    Útvonalat repül, képes leszállni az előre megadott leszállópályára és van benne felszállási támogatás is. Eldobod és felmegy a beállított magasságra. Van hozzá Buddy Flight modem, amivel látod a másik ilyen gépet a radarodon. Repülés közben szinte az összes paraméter állítható.

RVOSD:
    Szerintem a legegyszerűbben beállítható robot és a legszebb az osd-je. Az értékek fix helyen vannak nem tudod tologatni a képernyőn. A rezgésekre eléggé érzékeny, de egy jó gépen ugye nincs amúgy sem rezonancia. Repül útvonalat, a felépítése elég kulturált, egy kétoldalas ragaccsal rögzíthető a gépbe, beállításhoz nem kell számítógép, tehát sokkal könnyeben el tudod helyezni a géptestben összerakáskor. Van földi oldala, diverzitis videóval, antennaforgatóval, bár magát a 360-as forgatót építeni kell hozzá. Nem tud sokat, de azt stabilan és megbízhatóan. A földi oldalt pc-vel összekötve mutatja a gép aktuális helyzetét a térképen aki ezt szeretné.

Nagyvonalakban...

Senior Member feket663 logója
    Hely
    Csenger
    Hozzászólás
    3.138
    kicsit off: Emlékszem a Pitlab milyen jól megtalálta a műholdakat SAUD-on tavaly ősszel...

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.787
    Arduplane:
    - dupla GPS antennával 2x19 műhold,
    - 3x compass
    - 3x extended Kalman filter navigációs egyenelet használata,
    - fejlett INS használata,
    - légsebesség mérés szélirány meghatározással,
    - fejlett failsafe funkciók (maradék mAh, maradék feszültség, RSSI, GCS link megszakadás, ejtőernyő kidobás, stb.),
    - vészleszállóhelyek kijelölése,
    - geo-kerítés használata,
    - minimum és maximum magasság felhasználói megadása,
    - 2 antenna tracker módszer,
    - ADS-B támogatás,
    - szabadon konfigurálható OSD kép,
    - tripla videó bemenet egy 3eHUF-os lapka használatával,
    - automatikus fel és leszállás,
    - ultrahangos és lézerek magasságmérők használata,
    - terepkövető repülés GPS és/vagy LIDAR magasságmérés használatával világméretű térképadatbázis segítségével,
    - VTOL/STOL támogatás
    - asszem most fejlesztik a normális tilt-rotor támogatást,
    - több akku figyelése,
    - a levegőben képes újraindulni (pixhawk) önmagától, vagy felhasználó által kapcsolva,
    - stabilizált háton repülés,
    - 3D függeszkedés,
    - automatikus termikelés,
    - tárgyak precíz ledobása repülés közben,
    - térképező fényképezés,
    - 3D fényképezés gimballal,
    - gimbal vezérlés (akár vezérlős gimbal is)
    - élő adatkapcsolat oda-vissza
    - RC kapcsolat nélkül, telemetrián keresztül joystick/gamepad irányítás,
    - mobilinterneten kertesztül irányíthatóság RC link nélkül,
    - mobilneten keresztüli FPV élőkép küldés,
    - élő adatok loggolása valós időben (pixhawk esetében kb. 350 adat egyszerre), és SD kártyára írva,
    - útvonal feltöltés repülés közben,
    - APM board esetében ~50 pontból, Pixhawk esetében ~250 pontból meghatározott (a leírás szerint valszeg korlátlan mennyiségű) útvonal programozása,

...ehhh...sorolhatnánk...
    Nemzetközi versenyen az első 20 helyezettből 15 pixhawk volt arduplane-el...a maradék 5 vezérlő is nyílt forráskódú volt...ha nagyon szeretnéd megkeresem, hogy a csapatok közül mi volt a pontos megoszlás, bár szerintem értelmetlen...

Egyébként miért árulod a Pitlab-ot Vírus? bejön az iNav, vagy most még van értéke?

Szerk:
    Megkerestem: http://diydrones.com/profiles/blogs/...ne-competition
    - 13db ardupilot (az első hat helyezett)
    - 3db PX4
    - 1db Picolo
    - 1db ROSflight
    - 1db Paparazzi
    - 1db VCU Aries

Screenshot20170628at10.34.47AM.png

http://www.auvsi-suas.org/competitions/2017/
    Utoljára módosítva: smith_hun által : 2017-08-11 22:58

Hely
    Budapest XV
    Telefon
    0620 5406464
    Hozzászólás
    2.132
    Egy nyílt forráskódú rendszer tudásával természetesen nem lehet versenyezni, de még talán az árával sem. Amire legtöbbünk (vagy legalábbis Én) használja a gépet, hogy repüljön, nézelődjön és probléma esetén a robot visszahozza, arra elegek az egyszerűbb rendszerek.
    Egy kezdő számára szerintem sokkal biztonságosabb egy kevésbé bonyolult vezérlő használata ahol kevesebb hibát tud véteni beállításnál, mint egy olyan amit agyon kell paraméterezni.
    Neked is leesett a géped RTH-ban sajnos pedig nem kezdőként állítottad be. Nem tudok róla, hogy árulnám a pitlabot.. RVOSD-t adtam el nemrég, térek át a pitlabra.. Nem jó ha párhuzamosan több robot van, mert más a forgató hozzá..

A topik címe, a repülésvezérlők jellemzői, vagy valami ilyesmi..

Érdekes infó lehetne, hogy ki mennyit repül a gépével mennyit teszteli a saját rendszerét, vagy nem repül inkább csak építget és írogat.. A környezetemben az APM-et vagy Pixhawkot használók nem igazán repülgetnek, ami persze nem azt jelenti, hogy ezek a rendszerek rosszak, csak nehezebb a beállításuk, hogy biztonságosan működjenek.. Az osd-ről nem is beszélve meg annak tápellátási misztikumáról.
    Nekem 3 hónap alatt elrepült ez a vacak pitlab 870 km-t hiba nélkül. Azt gondolom erre mondják, hogy használható és megbízható..

Csak ezért említem meg folyton, hogy repülni is lehet nem csak szerelni meg állítgatni.. Persze műszaki hibák előfordulhatnak bármelyik rendszernél..
    Utoljára módosítva: Vírus által : 2017-08-12 00:02

Oldal: 3 / 13 ElsőElső 1234567 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve