Oldal: 1 / 63 123451151 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (628) összesen

Téma: Xiaomi Mi Drone 4K

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.343

Xiaomi Mi Drone 4K

Erről a kopterről még nincs téma, ezért indítottam. Illetve volt régen egy Xiaomi Mi Drón téma, de az már elhalt. 2 féle Xiaomi Mi Drón létezik, egyiknek 4K-s a kamerája, a másiknak 1080p-s. Ezen kívül még a drónok paraméterei is mások. Akit érdekel, a neten utánanézhet, ez kimondottan a 4K-ról szólna.
    Nagyon nem akarom cifrázni, a neten és a Youtubeon rengeteg forrás van hozzá, csak a tapasztalataimat adom közre, és várom azokét akiknek van ilyen gépe.

A vámolással kapcsolatos anomáliákról a "Hol vásároljunk?" témában írtam, részemről még folyamatban van az ügy, mivel 4972Ft-al megkárosítottak a vámolásnál.

De nem volt fenékig tejfel az se miután megérkezett a gép.
    Kapcsolódás után rögtön updatelte a firmware-t, aztán nem működött a kapcsolat a gimballal és a kamerával. Aminek az volt a következménye, hogy nem lehetett videót és fényképet készíteni, illetve a gimbalt kalibrálni és a pitch-et állítani. Viszont, a gimbal kapott tápot, megcsinálta az induláskori inicializálást és élőkép is volt a telefonon (1. kép).

Bejelentettem a Banggodnak, a supportnak, válaszoltak is, de még csak annyit hogy küldjek videót a problémámról. A videók a hibáról itt láthatók:
    https://youtu.be/ZoiE_FgUtJ4
    https://youtu.be/Yp8n__oqNlE

Közben azért eléggé idegesített a dolog, mert kamera nélkül nemigen lehet majd használni. Ezért a rezgéscsillapító gumi fölötti részt szétszedtem és rámértem a csatlakozóra és az FFC kábelre. Az FFC kábel rendben volt, de kiderült, hogy az FFC csatlakozót rosszul forrasztották be. Konkrétan a 4. pin nem jól érintkezett a NYÁK-al (2. kép).
    Ha már kiderült a hiba, gyorsan át is forrasztottam az FFC csatlakozó lábait. Ami kínszenvedés volt, mert a 2 csatlakozó között minimális hely van, jó ronda is lett utána, ahol a páka hozzáért a műanyag részekhez. Aztán pár láb között ónhíd is lett, azt is el kellett távolítani. Nem javaslok otthon senkinek ilyet, hacsak nincs elég gyakorlata, és megfelelő eszközei hozzá.

A lényeg, hogy sikerült elhárítani a hibát, összerakva, elindítva, rögtön frissítette a gimbal és a kamera firmware-t is. Most úgy néz ki, minden működik (3. kép).

Gyorsan csináltam pár tesztvideót a különböző felbontásokkal. A 4K tűéles a 1080p-s monitoron (4K megjelenítőm nincs), a többi felbontás ennél gyengébb minőségű, a 1080p/100fps kifejezetten trágya, teljesen felesleges.
    A médialejátszóm sajnos nem játssza le a 4K, 2K felvételeket, de átkonvertálva nem tűnik rossznak, még 12Mbps-en se. Feltöltöttem egy 1080p-re konvertált videót:
    https://youtu.be/QLlY7mn5lxs
    Igaz, nem fújt a szél, levél se rezdült, de a videón nem látszik zselésedés, remegés, a kép "rezzenéstelen". Majd szélben kiderül mit produkál.

A fénykép annyira nem tűnik jónak, főleg ellenfényben, de 4 után már a fényviszonyok se voltak valami jók (4. kép). Mondjuk, nem is várok tőle sokat. A jobb potméterre defaultból az EV korrekció van rakva, erről meg is feledkeztem, nem tudom hogy volt beállítva.
    A fényképen a templomtorony egyenes. Ez érdekes módon a másik kopteren az M20-al fényképezve általában hullámosra szokott sikeredni. Nem nagyon, de észrevehető. A Mi-vel nem hullámos.

A gimbalt még nem próbáltam beállítani, ezért ferde a horizont.
    Különben a gép kivitele elég jó minőségű, Xiaomi, na.

Ez már 2017.08-as gyártású, Mi Drone V 1.3.8.11 a verzió infó szerint.
    Propvédőt ehhez már nem adtak, helyette volt a csomagban 2 garnitúra légcsavar és egy USB WiFi stick, ami a távba megy bele az USB kábel helyére. Nálam jól jött, mert a telefon oldalán van az USB csatlakozó, elég rossz helyen, így WiFi-n kényelmesebb csatlakoztatni a távhoz a telefont.
    Csatolt k Csatolt k
    Utoljára módosítva: bla által : 2017-10-21 19:50

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.343
    A kamera gimbal horizont ferdeség egy másik probléma ennél a kopternél. Nem sok, 2°..3°, de ha látszik a horizont, akkor idegesítő. Egyelőre hiányzik a manuális korrigálási lehetőség az applikációból. Remélem nemsokára kijavítják.
    Van pár videó, hogyan lehetne átverni gimbal kalibrációnál, mindenféle alátámasztásokkal, de nálam valahogy ez nem igazán működik.

Senior Member csp logója
    Hely
    Orosháza
    Hozzászólás
    632
    Szia
    Ez érdekes egy ilyen drága gépnél. Én is szemezgettem vele, de nem szántam rá még a pénzt.

Ami még befolyásolhatja a horizontot és a kalibrálást az a hőmérséklet.
    Pl, ha bent a szobában lekalibrálod a gimbalt és utána kint hidegben repítesz, előfodulhat, hogy a nagy hőmérséklet különbség hatására elmászik a horizont.

Ilyen eset nekem is volt. Célszerű azon a hőmérsékleten kalibrálni ahol használni fogod.
    Emellett nem rögtön bekapcsolás után. Jobb ha vársz pár percet, hogy kialakuljon az üzemi hőmérséklet.

Persze lehet, hogy ez nem segít ebben az esetben. Nekem viszont volt ilyen tapasztalatom olcsóbb gimbalokkal.

Üdv
    CSP

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.343
    Úgy látszik valami selejtes darabot fogtam ki.
    A jobb oldali lábat nem lehet felhajtani. Van két fém pöcök ami lehajtásnál beakad és rögzíti a lábat. Egy csúszkát elhúzva kellene felemelni a 2 pöcköt, hogy lehessen a lábat mozgatni. Ennél a lábnál csak az egyik pöcköt emeli a csúszka.
    A másik láb jó. A hiba valószínűleg javítható, de egyelőre ezért nincs kedvem szétszedni, úgyhogy marad.

UPDATE!
    Ezt a hibát is sikerült megoldanom szétszedés nélkül.
    Az akku eltávolítása után a lábak reteszelő mechanikája az akku nyíláson keresztül hozzáférhető. A pöckök vége recés, és egyszerűen csak bele van nyomva a mozgató műanyagba. Sikerült csavarhúzóval visszanyomni a recés fém véget a műanyagba, most működik.
    Utoljára módosítva: bla által : 2017-10-25 11:37

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.343
    Idézet csp eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia
    Ez érdekes egy ilyen drága gépnél. Én is szemezgettem vele, de nem szántam rá még a pénzt.

Ami még befolyásolhatja a horizontot és a kalibrálást az a hőmérséklet.
    Pl, ha bent a szobában lekalibrálod a gimbalt és utána kint hidegben repítesz, előfodulhat, hogy a nagy hőmérséklet különbség hatására elmászik a horizont.

Ilyen eset nekem is volt. Célszerű azon a hőmérsékleten kalibrálni ahol használni fogod.
    Emellett nem rögtön bekapcsolás után. Jobb ha vársz pár percet, hogy kialakuljon az üzemi hőmérséklet.

Persze lehet, hogy ez nem segít ebben az esetben. Nekem viszont volt ilyen tapasztalatom olcsóbb gimbalokkal.

Üdv
    CSP
    Szia.

A drágaság elég relatív fogalom ezeknél a gépeknél. Mindenkinek magának kell eldönteni.
    Az biztos, hogy nálam a vízválasztó olyan max. bruttó 160ezer körül van. E fölött biztos, hogy nem vettem volna meg. De egy DJI-re sem adtam volna ki ennél többet egy összegben, aminek esetleg több funkciója van. Nem mellékes, hogy ennyit még könnyen ki tudok magyarázni itthon, többet már nemigen (az épített más tészta). :E

A gimbal jelenlegi legnagyobb problémája, hogy nincs roll állítási lehetőség a telefonos applikációban (kispályás hiba). Ehhez képest, hogy mennyire hőmérséklet függő, elhanyagolható, ha elmászik utána állítok. Már ha van mivel.
    A FIMI fórumon már többen jelezték ezt a hiányosságot, nagyon remélem minél előbb pótolják.
    Utoljára módosítva: bla által : 2017-10-25 11:56

Senior Member csp logója
    Hely
    Orosháza
    Hozzászólás
    632
    Szia

Érdeklődéssel figyelem a fejleményeket. Nekem egy saját építésű hexám van, de elég nagy. Jobb lenne egy kisebb amivel lehet utazni is.
    A Xiaomi és a Phantom SE van most versenyben.
    Köszi az infókat.

Senior Member
    Hely
    Hatvan
    Hozzászólás
    226
    A Gearbest most (megint) akciózik. Email-ben küldött ajánlatra 400 $ a kicsike...

Senior Member csp logója
    Hely
    Orosháza
    Hozzászólás
    632
    Idézet Trolley eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A Gearbest most (megint) akciózik. Email-ben küldött ajánlatra 400 $ a kicsike...
    Erre jön még a vám és áfa?

Köszi

Senior Member
    Hely
    Hatvan
    Hozzászólás
    226
    Esélyes. Megnéztem, elvileg kínai raktárból jönne 0,45$-os szállítási díjjal. Amit viszont nem értek, hogy miért nem kínálja fel az EU-s töltőt.

A te töltőd milyen végű? Cserélhető "rádiós csatlakozó" van rajta, vagy fix?"

Itt a link, hátha okosabbak leszünk:
    https://www.gearbest.com/rc-quadcopt...wuaHV8MTkyMzk=

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.343
    Igen, az a 2 lukú dugós végű kábel megy bele, tehát nem fix. A SONY fényképezőm USB adapteréhez pont ilyen kábelt adtak, EU dugóval, az is simán belemegy. Azt meg nem használom, mert van egy csomó micro USB-s adapterem, azokról lehet tölteni a fényképezőt.
    A töltőnek 100V-240VAC kell. Nem valószínű, hogy többféle feszültségű töltőt gyártanának hozzá, de erre nem esküdnék meg. Az enyém kínai kábeles, ott meg 220V van.

VÁM+ÁFA valószínű, én se úsztam meg.

Oldal: 1 / 63 123451151 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve