Oldal: 16 / 16 ElsőElső ... 61213141516
Eredmény: 151 - 158 (158) összesen

Téma: Xiaomi Mi Drone 4K

Senior Member csp logója
    Hely
    Orosháza
    Hozzászólás
    491
    Azt tudjátok, hogy miért mutat 4K30fps-t és 1440p60fps-t az app amikor nincs csatlakoztatva a géphez?
    Ha pedig igen akkor 4K25fps és 1440p50fps-el vesz fel.
    Tehát kisebb az frame per secundum érték......

Támogató bedrock logója
    Hely
    Eger
    Telefon
    303778712
    Hozzászólás
    5.314
    Nem teljesen ontopic, de talán nem is teljesen off:

A fényképeknél mire jó a dng kiterjesztés?
    A videóknál a _THM file?

Milyen beállításokkal érdemes használni a kamerát a gépen? A cél természetesen a lehető legjobb felvétel lenne.
    Nem tudom rosszul gondolom é, hogy a 4K minőség felesleges, ha nincs 4K képes megjelenítő eszközöm?
    A gépem letérdel, ha a normál és nem a thm felvételt nyitom meg.
    A lehetetlen nem tény, hanem vélemény!
    (Muhammad Ali)

Junior Member
    Hozzászólás
    1
    Sziasztok! Üdvözlök mindenkit újként!

Pár hete jött meg a drone, kb. 2 hónap várakozás után, és szerencsére vámmentesen. Így tényleg jó vétel. Én is az első próbálgatás után a 4K-s felvételt nem nagyon fogom használni, nincs min megnézni, de áttöltöttem laptopra és a MI5-re is, és gyönyörű képe van. Minden filmfile-hoz létrehoz egy _THM file-t is, ami egy elég rendesen lebutított felvétel, én azt gyanítom a telefonon élőben látott video.

Senior Member maacikaa logója
    Hely
    Tibolddaróc Tel: +36-30/797-2342
    Hozzászólás
    320
    Idézet bedrock eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

A videóknál a _THM file?

Milyen beállításokkal érdemes használni a kamerát a gépen? A cél természetesen a lehető legjobb felvétel lenne.
    Nem tudom rosszul gondolom é, hogy a 4K minőség felesleges, ha nincs 4K képes megjelenítő eszközöm?

Szia a DNG fájl nyes kép fáj. Az az Photoshopba mindent tudsz utána még állítani. Kontraszt fényerő szaturáció stb... Sajnos vegyünk egy telefon készüléket ha készítesz egy képet a program autómatikusan állítja neked ezeket. Amit vagy jól csinál vagy nem. Ez a JPG fájl. Így ezért jó ez a DNG fájl ( Digital Negatív) hogy ezeket a feljasználó saját maga állítja be így sokkal jobb eredményt tud elérni mint maga a kamera program.

Szóval előnye a JPG vel szemben.

Utólagosan tág tartományban állítható a két legfontosabb paraméter
    az expozíció kompenzáció és fehéregyensúly
    Más szóval maximális a színhűség és a dinamikai tartomány.

Színmélység:
    A DNG egy tömörítettlen, színcsatornánként általában 14 bitet tartalmazó képformátum.
    Ez azt jelenti, hogy a vörös, zöld és kék színcsatornák egyenkent 16 ezer árnyalatot jelenítenek meg tehát 16.000 x 16.000 x 16.000 = 4 ezer milliárd különböző szín jeleníthető meg

A JPG formátum egy adott expozíció közben felvett összes információnak csak egy meghatározott részét tartalmazó kép

A JPG egy tömörített, színcsatornánként 8 bitet tartalmazó, szabványosított képformátum.
    Itt is azt jelenti, hogy a vörös, zöld és kék színcsatornák egyenként 256 árnyalatot jelenítenek meg (tehát 256 x 256 x 256 = 16 millió színárnyalatot tudunk vele megjeleníteni)

A THM Fálj pedig a Thumbnails fáj ez a telefonon mikor nézed pl a galériát ugye megjeleniti egy kis kockában neked a képet és a videót hogy tudd,hogy melyiket akarod megnyitni. Na ez fáj teszi lehetővé hogy ne a nagy méretű fájlokat töltse be a rendszer hanem csak ezt a pár kilobájtos fájt amin ugye a nagy fájnak egy tömörített verziója.
    A megbánás azt jelenti, hogy irányt változtatunk, és a jövőben másként éljük az életünket. -= RC magyar közösségi oldal=- www.laslie.cf

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.168
    Idézet csp eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azt tudjátok, hogy miért mutat 4K30fps-t és 1440p60fps-t az app amikor nincs csatlakoztatva a géphez?
    Ha pedig igen akkor 4K25fps és 1440p50fps-el vesz fel.
    Tehát kisebb az frame per secundum érték......
    Állítsd át NTSC-re, abban van 30/60fps. PAL-ban pedig ugyanez 25/50.

Senior Member csp logója
    Hely
    Orosháza
    Hozzászólás
    491
    Köszi bla!

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.168
    Idézet bedrock eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

A videóknál a _THM file?

Az lesz a RAW formátum.
    Amíg a JPEG fájlban tömörítéskor egy csomó információ elveszik, addig a RAW formátumú fájlban veszteségmentesen van tárolva a kép, gyakorlatilag amit a képszenzor lát. Utómunkához a RAW formátumot szokták használni, és csak a kép módosítása után mentik el valami veszteséges tömörítéssel, lehetőleg egy jobb tömörítő algoritmussal, mint ami a kamera default JPEG algoritmusa tud. Ráadásul a kamera JPEG-be mentés előtt még próbál "javítani" a képen, ami nem biztos, hogy a végeredmény szempontjából a legjobb megoldás lesz.

Junior Member
    Hozzászólás
    9
    Fotozasnal erdemes raw-t hasznalni, mert a nyers kepbol sokkal tobb mindent lehet kihozni, sokkal reszletgazdagabb a feny-szin szempontjabol. Mikozben be van kapcsolva a kopter letudod tolteni telefonra az elkeszitett kepet de csak jpg-ben. Ha a raw-t szeretned, ki kell szedni a kamerabol a micro sd-t es be kell dugni a szamitogepbe. Szamitogepen a photoshop tudja kezelni vagy a lightroom, de pl ha nincs idom, szeretem atkuldeni a raw-t telefonra, es a snapseed nevu programmal nagyon szepen lehet “fenyelni”.
    Btw ma elengedtem a lebeges kozben tapasztalt drifteles okozta felelmem, es felkuldtem 100 meterre fotozni. Ezt jpg-bol, kis korrekcioval csinaltam ma telefonon.

Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Oldal: 16 / 16 ElsőElső ... 61213141516

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve