Oldal: 9 / 63 ElsőElső ... 56789101112131959 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 81 - 90 (628) összesen

Téma: Xiaomi Mi Drone 4K

Támogató bedrock logója
    Hely
    Eger
    Telefon
    303778712
    Hozzászólás
    5.360
    Az 500m eléréséhez 10% akku kellett, az ereszkedéshez másik 10%.
    Az egy dolog, hogy nem lakott terület felett repítesz, de azt soha ne hagyd figyelmen kívül, hogy 150m felett kisgépes (1/1) forgalommal is kell számolnod!
    Utoljára módosítva: bedrock által : 2018-01-14 03:13
    A lehetetlen nem tény, hanem vélemény!
    (Muhammad Ali)

Member
    Hely
    Szeged
    Hozzászólás
    86
    Idézet bedrock eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az 500m eléréséhez 10% akku kellett, az ereszkedéshez másik 10%.
    Az egy dolog, hogy nem lakott terület felett repítesz, de azt soha ne hagyd figyelmen kívül, hogy 150m felett kisgépes (1/1) forgalommal is kell számolnod!
    Azzal tisztában vagyok, mivel repülőtér mellett lakom.Ha reptetek akkor jó sokat utazok hogy minél távolabb kerüljek innen és semleges területen legyek. Az FX-79 es repülőd sem itt a kisgépek közt reptetem A 10% fel, 10% le nem sok! Tehát 500m-es magasságban a 4km oda vissza pont nullára meríti az akkut. Egész szép teljesítmény!Nagyon sokat olvastam utána, és ugy néz ki, hogy jövő héten én is megrendelem, sőtt ajánlottam egy ismerősömnek és ő is megrendeli. Lejárt a kupon

Tapatalkkal küldve az én SM-G950F eszközömről
    Utoljára módosítva: kfz81 által : 2018-01-14 10:12

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.311
    Ennél a kopternél a maximális emelkedési sebesség 6m/s, az ereszkedési pedig max 1.5m/s.
    A vízszintes sebesség pedig olyan 16-18m/s. Lehet számolgatni.

Támogató bedrock logója
    Hely
    Eger
    Telefon
    303778712
    Hozzászólás
    5.360
    Idézet bla eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ennél a kopternél a maximális emelkedési sebesség 6m/s, az ereszkedési pedig max 1.5m/s.
    A vízszintes sebesség pedig olyan 16-18m/s. Lehet számolgatni.
    Az ereszkedésnél GPS módban 2-2.2m/s, RTH-ban 3m/s volt nálam, a többi stimmel.
    (Muhammad Ali)

Támogató bedrock logója
    Hely
    Eger
    Telefon
    303778712
    Hozzászólás
    5.360
    Ismét egy hatótáv teszt: most 4500m-ig mentem el. Számomra az volt a kérdőjel, hogyan viseli az MI, főleg az aksija a mínusz 5 fokot?
    Kellemes meglepi volt, mert 37% maradt az aksiban.
    A irányítás jele végig erős volt, a kép jel erősség váltott gyengére 3km után, de végig volt kép is!
    Úgy vélem, hogy olyan 6-6.5km lehet a szerkezet max hatótávja. Fokozatosan tesztelem még.

(Muhammad Ali)

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.311
    40m magasan, 4 és fél km? Aaaz szép.

Támogató bedrock logója
    Hely
    Eger
    Telefon
    303778712
    Hozzászólás
    5.360
    Hozzá kell tennem, hogy gondosan választottam meg a terepet: a start hely 260m-en volt, az útvonal alatt olyan 100m-t csökkent a talajszint. Nem akartam az emelkedésre, süllyedésre akkut pazarolni Széllel szemben indultam, az szél olyan 6-7km/h volt.
    (Muhammad Ali)

Junior Member
    Hozzászólás
    24
    Sziasztok! Én is rendeltem a gearbestről egy mi drone 4k-t, de én nem vagyok így megelégedve vele mint ti. Nekem elég hamar "weak" lesz a kép, 1.2km-nél vagy sokszor már 7-800 méterenél RC sign totál elveszik, drón disconnected és RTH... Érdekes hogy vannak olyan helyek ahol szinte képtelenség a compasst kalibrálni, sokszor elmegy vele 10-15 perc mire sikerül. Hozzáteszem nyilt mezőről beszélünk, városon kivül 5km-re. A furcsa az, hogy ha bejövök a városba rögtön sikeres a kalibráció, minden oké lehet röpködni. Városon kivül ahol elvileg simán kéne kalibrálni, ott meg vagy nem lehet, vagy kinkeservesen tökörészve. Városban eddig egyetlen egyszer sem kellett vele tökörészni, mindig rögtön sikeres a kalibráció. Erre varrjon valaki gombot ez mitől van.
    A másik, hogy néha inditásnál már laggol az élőkép, ugrál a jelerősség RC nél is , weak, medium, strong, holott 1 méterre vagyok a drontol. Mindegy hogy USB stick, vagy kábelesen vagyok rádugva. Ilyenkor fel is szálltam vele, hogy mégis mit csinál. Össze vissza dadog a levgőbe, mint aki le akar zuhanni. Megoldás, drón kikapcs, táv kikapcs, majd újra minden bekapcs. És jó, nem ugrál a jelerősség az élőkép sem. Ez is hogy micsoda... Amúgy ha jó minden én nem tudok akkor sem 1.2 km nél távolabb menni vele, mert itt szétkapcsol, elveszti a távval a jelet. Gondoltam megosztom ezt veletek, hátha valaki tud valamit mondani erre. Amúgy néztem a youtubeot és ott is sokaknak problémájuk van sajnos. Ezért nézem elépedve mások 4-5km ekre röpködnek vele meg minden fasza. Azt hiszem maradok a DJI-nél a jövőben.

Junior Member
    Hozzászólás
    24
    Ja és várjatok a legjobb kimaradt! Kint vagyok , városon kívül , sehol semmi, csak a nagy semmi. Kalibráció nagy nehezen megvan. Erre kiírja: compass interfered pls change take off point. Akárhova vittem a mezőn mindenhol ezt írta ki. És most figyeljetek: ha felvettem a kezembe és ott tartottam: drone coud take off lett rögtön. Ahogy letettem a földre rögtön nem engedte a felszállást. Felvettem és fogtam, rögtön oké volt minden, felszállhatsz. Igen igen, ezt is csak városon kivül csinálja, behozom városba a villanyoszlopok alá meg mindenhova minden oké fasza, felszállhatsz, nincs zavar. Szóval ez nekem elég fura. Itt van ez a video, itt parodizálják már szerencsétlen drónt, mert őnláuk is az van mint nálam: https://www.youtube.com/watch?v=08nNQ7kYs9Y
    Minden frissités telepíve van amúgy. Tanácstalan vagyok.

Member
    Hely
    Szeged
    Hozzászólás
    86
    Nem tudom műszakilag mennyire vagy otthon, de érdemes lenne szétszedni a drónt is meg a távot is , csatlakozókat átnézni esetleg ha oxidos megtisztítani, ezeknél a kínai cuccoknál elég sokszor előfordulnak ilyenek.Én első körben ezeket nézném át. ( műszerész vagyok)

Oldal: 9 / 63 ElsőElső ... 56789101112131959 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva