Oldal: 37 / 63 ElsőElső ... 2733343536373839404147 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 361 - 370 (628) összesen

Téma: Xiaomi Mi Drone 4K

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.360
    Idézet freemano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    igen pont ezek közül szeretnénk választani... DJI MAvic pro vagy ez... pro konra érvek... amire mi használni fogjuk, az egy kis önkormányzatnál településről felvételek készítése... a mavix pro sok tekintetben jobb is, de engem nagyon zavar, hogy a propeller mozgás napsütésben látszik (lebegőssé teszi a képet...) nagyon kicsit, de szerintem zavaró... lehet erre van valami kifejezés, de nem tudom... szóval most inkább a xiaomira szavazok, csak megzavart ez a két nagy árkülönbözet, meg ez a v2-es jelölés, de sehol máshol nem találtam róla semmi, hogy mi okzza ezt a 140 ezer különbséget, a 2 magya rforgalamzó között...
    Szerintem, lehet olcsóbb megkérni valakit akinek van a faluban ilyen gépe (és ingyen is megcsinálja), vagy megbízni egy ezzel foglalkozó céget (árakat nem tudok, tehát erre nem vennék mérget, hogy olcsóbb). Önkormányzati kiadványba biztos jók lesznek ezekkel a kommersz kopterekkel készített fényképek, de profi eszközökkel biztos "maradandóbbat" lehet alkotni.

De a franc tudja, hogy stílusos legyek, például A mi kis falunkban van egy csomó kopteres videofelvétel. A HD adáson, a tetőkön, erős aliasing hatás figyelhető meg. Pont olyan mint amilyen például az én Sony A5100-as fényképezőgépemnél, ha kb. 80m-100m -ről, mozgás közben készítek videót és benne van egy háztető is. Olyan szivárványos sávok figyelhetők meg a háztetőkön. Na, ezért is kell a 4K kamera, azon nincs ilyen. A fénykép persze megint egy másik műfaj, 1/2.3"-os képérzékelővel, belenagyításra, eléggé zajos. Mindegy telefon vagy kopter. Ha agyon van szűrve a zaj, akkor meg kásás. Egy APS-C szenzornál, normális fényviszonyok mellett bele lehet nagyítani akármennyire, nem látható zaj a pixeleken. Persze ha kevés a fény, akkor az APS-C is már zajosodik. De hát ez van, csodák nincsenek.
    Utoljára módosítva: bla által : 2018-03-03 13:17

Kiemelt fórum támogató móki logója
    Telefon
    05-50-555555555
    Hozzászólás
    4.339
    Na ez egy igazán remekbe szabott bemutató videó ......25 perctől már szinte azt sem tudtam miről beszél .(természetesen ........freestyle-ban ).
    nem rossz nem rossz ...szép nagy .....de jó kis cucc....
    Talán nem is csoda ,hogy a megjegyzések le vannak tiltva ennél a videónál !!! Rémes !...na ezek után vedd meg .....a cuccot !

Junior Member
    Hozzászólás
    20
    de engem nagyon zavar, hogy a propeller mozgás napsütésben látszik
    A propeller mozgása nem azért látszik, mert szar a drone, hanem mert ha gyorsan repülsz vele, akkor a drone megdől, de a gimbal tartja a pozícióját. Ez a 400k-s DJI-nál is ugyanúgy ott van, sőt az 1 millásnál is, ha nem figyelsz rá, hogy gyors mozgásnál lentebb pozícionáld a kamerát.

Én amúgy a kínai piacra szánt fehér dobozos verziót kaptam a Gearbest-től, EU express szállítással. Volt vagy kemény 8 dollár, cserébe a DPD hozza ki és nem vámolják. Volt benne angol útmutató, ezen kívül más nem kell hozzá. Ja meg ingyen mellékeltek hozzá konnektor átalakítót, de ezt bármelyik elektronikai üzletben megveszed hozzá 500ft-ért, ha esetleg nem adnának.

Én őszintén szólva 1 fillérrel se fizetnék többet az ilyen bullshit "international" verzióért csak azért, mert esetlegesen le vannak fordítva a felirat a dobozon angolra, megy ilyenek. Semmi értelme. Persze ha számla kell, az megint más kérdés. A lényeg, hogy a lehető legolcsóbbat nézd.
    Utoljára módosítva: Chris_mls által : 2018-03-03 16:28

Telefon
    05-50-555555555
    Hozzászólás
    4.339
    Idézet Chris_mls eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A propeller mozgása nem azért látszik, mert szar a drone, hanem mert ha gyorsan repülsz vele, akkor a drone megdől, de a gimbal tartja a pozícióját. Ez a 400k-s DJI-nál is ugyanúgy ott van, sőt az 1 millásnál is, ha nem figyelsz rá, hogy gyors mozgásnál lentebb pozícionáld a kamerát.

Én amúgy a kínai piacra szánt fehér dobozos verziót kaptam a Gearbest-től, EU express szállítással. Volt vagy kemény 8 dollár, cserébe a DPD hozza ki és nem vámolják. Volt benne angol útmutató, ezen kívül más nem kell hozzá. Ja meg ingyen mellékeltek hozzá konnektor átalakítót, de ezt bármelyik elektronikai üzletben megveszed hozzá 500ft-ért, ha esetleg nem adnának.

Én őszintén szólva 1 fillérrel se fizetnék többet az ilyen bullshit "international" verzióért csak azért, mert esetlegesen le vannak fordítva a felirat a dobozon angolra, megy ilyenek. Semmi értelme. Persze ha számla kell, az megint más kérdés. A lényeg, hogy a lehető legolcsóbbat nézd.

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.360
    Az illető szerintem arra gondolt, hogy ha a napsütésben a prop árnyéka pont a kamera lencséjére vetül, akkor vibráló lesz a kép. Amelyiknek erre érzékeny az optikája, annál sajnos vibrálni fog a videó képe.

Senior Member foxlala logója
    Hely
    Veszprém
    Hozzászólás
    477
    Nekem bg-ről jött fehér dobozos kínai papírokkal... valamilyen USB illesztővel... hollandián keresztül GLS-el vámáfa nélkül
    Most várom a 'hátizsákot hozzá', és egy tablet tartót ami ugyan DJI-hez van méretezve, de remélem ide is jó lesz...
    https://www.banggood.com/FPV-Holder-...l?rmmds=search
    TGY i10,ER9X,DEVO7, T9XR H:100-120-450-500 R:csupa-styroman2-easystar-hyperbype-P51D ... Lizard95-250-450...

Telefon
    05-50-555555555
    Hozzászólás
    4.339
    Már akartam egyszer kérdezni ,és mindig elfeledem ,hogy használtok a kopteren GPS trackert ?

Foxlala ! Milyen tabletet használsz ?
    Köszi !

Junior Member
    Hozzászólás
    20
    Ha reptetés után nem töltöm fel az aksit és úgy tárolom azzal ártok az aksinak? Azt tudom hogy egy idő után amúgy is visszameríti magát 75%ra.

Tapatalkkal küldve az én A0001 eszközömről

Senior Member maacikaa logója
    Hely
    Tibolddaróc Tel: +36-30/797-2342
    Hozzászólás
    344
    Sziasztok valaki gondolkozott már rajta hogy lehetne felbiggyezteni camera filtert a gimbalra?

Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
    A megbánás azt jelenti, hogy irányt változtatunk, és a jövőben másként éljük az életünket. -= RC magyar közösségi oldal=- www.laslie.cf

Junior Member
    Hozzászólás
    20
    Idézet maacikaa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok valaki gondolkozott már rajta hogy lehetne felbiggyezteni camera filtert a gimbalra?

Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
    Szerintem 3d nyomtatóval össze lehet okoskodni valami rögzitést. Valamelyik nap talaltam egy oldalt ahol csak ehhez a drone-hoz voltak 3d modellek, majd keresgélek.

Tapatalkkal küldve az én A0001 eszközömről

Oldal: 37 / 63 ElsőElső ... 2733343536373839404147 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve