Oldal: 2 / 63 ElsőElső 1234561252 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (628) összesen

Téma: Xiaomi Mi Drone 4K

Senior Member csp logója
    Hely
    Orosháza
    Hozzászólás
    635

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.345
    Orbit teszt, 40m, 50m.
    https://youtu.be/59QvrDmdgrg

Véletlenül 1080p@30fps-en maradt a felvétel, és 2 kör után jutott eszembe a felvétel gomb. Hiába, még gyakorolni kell.
    Utoljára módosítva: bla által : 2017-10-28 13:59

Senior Member csp logója
    Hely
    Orosháza
    Hozzászólás
    635
    Valami fejlemény a horizont kérdésben? Egyre olcsóbb a gép a GB-en :-)

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.345
    Próbálom felvenni ezügyben a kapcsolatot a FIMI-vel, de nem igazán válaszolnak a fórumon. Most ezt próbáltam, majd kiderül: http://www.fimi.com/support/
    A kamera fw október 7.-i, nagyon remélem, hogy nemsokára lesz újabb is amiben megoldják ezt a kispályás hibát. Még a leggagyibb gimbal beállítóprogramban is van roll állítási lehetőség. Elég sok vásárlónál előjön ez a hiba, szerintem nem hagyhatják ezt figyelmen kívül.
    Mások azt írták az rcgroupson, hogy valószínűleg a kézi gimbal nyéllel vannak elfoglalva, amit a kopter gimbaljához lehet megvenni külön: https://www.gearbest.com/rc-quadcopt...pp_925110.html

Hoppá! Idáig nem is tudtam, hogy a gimbalt egy mozdulattal le lehet venni a rezgéscsillapítóról. Egy biztos, ennél meg kell oldaniuk a horizont dőlés problémáját.
    Ha nem lenne már egy komolyabb kézi gimbalom, lehet viszketne az ujjam az egérgombon a kosár fölött.

Ez szerintem nagyon jó hír, hogy a 4K gimbalos kamerájával több terméket is el akarnak adni. Lenne még mit javítani a kamera videó minőségén is. A 4K felvétel kevés fény esetén mintha egy kicsit zajos lenne, és a FIMI fórumán már többen, többféle beállítási lehetőséget kértek a felvételhez is.

Amúgy idáig, a hibákat leszámítva, nagyon meg vagyok vele elégedve. Atomstabilnak tűnik a gimbal, még szélben is az alap beállításokkal. Próbáltam kalibrációt lefuttatni a gimbalon, ami valószínűleg a PID-eket állította automatikusan, de annyira jó az alap beállítás, hogy inkább visszaállítottam, ki se próbáltam. Csak nehogy elszúrják egy újabb firmwaree-el.

A Banggood küld NYÁK-ot a hibás helyett, amit forrasztgatni kellett. Már úton van, majd kiderül eltalálták-e melyik volt az. A megforrasztott is működik.
    Csatolt k Csatolt k
    Utoljára módosítva: bla által : 2017-11-05 13:25

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.345
    Szóval, szerintem, a 4K-s még eléggé új termék ahhoz, hogy ne legyen több frissítés hozzá. A kezelőfelület is még eléggé kezdetleges. Egyesek a FIMI fórumon azt követelik, hogy a FIMI koppintsa le a DJI appját, hehe.

Azért, a meó nem a legjobb lehet ott ahol a Xiaomi gyártat, elvétve azért akadnak hibás kopterek is. Az rcgroupson például, valakinek az egyik antenna csatlakozót nem nyomták a helyére, így 100m után megszűnt a videojel. Szét kellett neki szedni a gépet és a helyére nyomni az antennacsatlakozót, amitől megjavult.

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.345
    Utóbbi időben nagyon nem tudtam vele foglalkozni, de közben a BG küldött cseredarabot a javított gimbaltartó helyett. Nem panelt küldtek, hanem a teljes gimbaltartó platformot (kép, plusz pont). Ez teljesen jól működik.

Közben kijött egy app és egy kamerafrissítés is.
    A kamerafrissítésnél az átvitelt javították (szerintük, még nem próbáltam). Az app-ba pedig berakták a kézi gimbalt.
    Sajnos a horizont dőléshez még nem raktak be korrigálást az appba.
    Csatolt k Csatolt k

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.345
    Azóta csak NFZ frissítés jött.

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.345
    Ma teszteltem a dinamikus horizontot (forgás, szűk körben repülés): https://youtu.be/fdIMEKuMg_Q

Ez szerintem elég jó. Csak az a fránya, pár fokos alap dőlés ne lenne! Még mindig nincsen benne az appban ennek a korrigálási lehetősége.
    Utoljára módosítva: bla által : 2017-12-17 20:28

Senior Member csp logója
    Hely
    Orosháza
    Hozzászólás
    635
    Tegnap megrendeltem én is. Most 399USD a GB-en. Remélhetőleg vámmentesen ér ide :-)

Member
    Hely
    Szeged
    Hozzászólás
    89
    Banggoodrol gondolom teljesen vám és áfa mentesen jött. Mert nekem eddig minden drágább termékemet Uniós országon keresztül küldték (átcsomagolták) így sose kellett még vámot fizetni. Ebben kérnék egy megerősítést.

Oldal: 2 / 63 ElsőElső 1234561252 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva