Oldal: 1 / 9 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (85) összesen

Téma: A motor jó beállítás

Junior Member
    Hozzászólás
    7

A motor jó beállítás

Van egy 7,5-ös SC motorom. Az istenért nem tudom jól belőni. Az alapjárati, ill adagolót kéne csavargatni, de nem tudom melyik jelenségre merre. Ha valaki tudna segíteni kérem írjon

Senior Member mabor logója
    Hely
    Budapest
    Telefon
    06-1 3408826
    Hozzászólás
    2.184

beállítás

Halló Akos! A motort először teljes gázon kell beállítani, a fő-porlasztó tűvel. Az ellentű akkor legyen annyira kicsavarva, hogy kb 1mm re álljon a bemeneti nyílástól./tehát ne zárja el a fúvókát!!/
    Ha ott már jól megy a motor, akkor kell lassan elvenni a gázt és figyelni, mi történik. Ha alapgháznál úgy áll le hirtelen mintha elvágták volna akkor keveset kap és az alaptűn nyitni kell kifelé a fúvókától távolodó irányba! Ha dadog és spricceli a naftát, akkor sokat kap alapjáraton és zárni kell az alapjárati tűn. Az Sc motorokat nem könnyű alapjáraton korrekt működésre bírni, még profik is megizzadnak velük. Persze szerencsés kivételek vannak. Az igazi megoldás végső esetben egy OS-max eredeti.
    Bocsi, ha ezzel valakit megbántottam.???
    Zuhanó repülőgépen nincsenek ATEISTÁK!

Junior Member
    Hozzászólás
    7

és a levegőben is jó lessz akkor?

Azt elfelejtettem hozzáírni, hogy a földön már OK-ra beállítottam. vízben is, 45°-ban is. tényleg tuti volt. gázadás ok, elvétel ok, félgázról is. A levegőben, viszont féről full-ra 90% leállás, de ha nem akkor gázelvételnél, de nem alapjáratig, csak egy kicsi esetén már 0 rps. Amit írtál és úgy már ok, akkor a levegőben megoldódig a fenti dolgok? köszi

Senior Member mabor logója
    Hely
    Budapest
    Telefon
    06-1 3408826
    Hozzászólás
    2.184

beállítás

Sajnos rossz hírem van. A levegőben, mivel ott rápörög a motor a földi beállításhoz képest, más beállítást igényel és minnél gagyibb egy motor, annál inkább. Valószínűleg nyitni kell egy kicsit az alaptűn, a földi beállításhoz képest. Sok start és türelem. Még azt is megsúgom, hogy az időjárás változásai is befolyásolják. Melegben a főtűn kell elsősorban zárni, hidegben nyitni. Ha van rá pénzed egy izzító elektronika megoldja a kérdést. Az úgy működik, hogy gáz levételnél felizzítja a gyertyát.
    A fóreumon hirdettek ilyet. Nézz bele a topicokba.
    Zuhanó repülőgépen nincsenek ATEISTÁK!

Senior Member
    Hozzászólás
    420

A motor jó beállítás

Szia Akos!

Az SC motorok nem kedvelik a nitró nélküli üa-ot, így mindenképpen 5%-os nitrós üa-ot használj!

Ami a beállítást illeti, az tényleg nem lesz könnyű. Tapasztalatom szerint nem csak az alaptűn kell nyitni, hanem a főtűn is. Mikor a földön beállítod, főleg az első startoknál nem baj ha kicsit rotyog a motor.

Ha félről teljes gázt adva leáll az is elképzelhető, hogy ereszt valahol a rendszer (tank, vagy túlnyomás cső).

Remélem tudtam segíteni!
    Üdv: Bedroe

Senior Member
    Hozzászólás
    434

A motor jó beállítás

Szia

Csatlakozom az előttem szólóhoz.
    Nekem is van egy 7,5-ös SC-m. Nem tudod tökéletesen beállítani, ha nem használsz magasabb nitrotartalmú üzemanyagot. Mindig meg fog torpanni gázadásnál.
    Üdv: Atti....2 t-vel&nbsp; ;D&nbsp; <br /><br />www.sokoro-rc.hu

A motor jó beállítás

Elnézést a beleszólásért, de a hengerfej tömítő alátét (alumínium) vastagságának változtatásával (+ - 0.05-0.2mm) lehet korrigálni a problémán. Feltéve, ha még nem lett sokat használva nitrós üzemanyaggal.
    Érdemes az üzemanyagba kb. 5% magas oktánszámú benzint adagolni, főleg hidegebb időben meglepően javítja a motor rugalmasságát.
    SG Modellsport Team - SYLMAX Group WWW.SGMODELL.HU Facebook: https://www.facebook.com/sgmodell/

Senior Member
    Hozzászólás
    260

A motor jó beállítás

Bocs SYL

de most akkor + vagy - irányba legyen az a változtatás, mert gondolom
    nem mindegy.
    Üdv luigi106.

Junior Member
    Hozzászólás
    7

cinkelve, de akkor miért árusítják

Köszi a válaszokat. Bementem az értékesítőhöz, aki tapasztalt modelles állítása szerint, meg valószínü is. Az egyik eladó tényleg az. DE. mindenki leszolja mindenkinek olyan megoldása van a kérdésre, hogy 5% nitro, OS. ...
    1%-os gyári üzát használnék.
    Az értékesítő szerin ez OK ők is ezzel repülnek.
    Az ő tipjük, higy kb 45° szögbe tartva állítsam be a max fordulatot és OK.
    Ezt még sehol senki nem irta.

Kérés Olyan modelezőtársnak a véleményét várom, aki 1%-os, 45° kiprobálta, és jól működött. Biztos van még valami nagyonapró dolog, csak ők nem tudják jól elmondani (értékesítők).

Tehát légyszíves nem a fikázást várom, nem az okoskodást, hogy 20%-ost, vegyél OS-t ... stb.

Egy gyártó lehet, hogy rosszabat gyárt, mint egy másik, lehet. De olcsóbb, és biztos, hogy működőképes. A gyártó nem javasolja a Nitrót.

Tehát mégegyszer Okoskodók!!! ezt a motort kéne jól belőni ezekkel a feltételekkel, és a már előbbi bejegyzésben leírt hibák figyelembevételével. Köszönettel.

Ha valaki megsértődne, a feti kritikán, azt sajnálom, de olvasgattam már a többi témakört is, (majdnem mindent) de a feltett kérdésre 99% gagyi hülyeségek a válaszok. Pl: fordulatszámmérő = igy, meg úgy, de még ezt... = tehát pont nincs válasz. (szerintem a válasz az lenne, 1. kapcsolási rajz (de nem 8 féle, hanem 1 ami tuti) 2, megépítési útmutató. Mindez a garanciaválalás tükrében. mindenki tud forrasztani, az alkatrészek meg adottak, ja és olyan alkatrészekből, amiért nem kell kiutazni Kinába)

Tisztelem a segítőkézséget, ha az szaktudást, tényleges szakmát feltételez.

Ha valaki nem ért profin a kérdéshez, az ne válaszoljon, inkább ő is kérdezzen

Üdv

Oldal: 1 / 9 12345 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve