Oldal: 8 / 8 ElsőElső ... 45678
Eredmény: 71 - 74 (74) összesen

Téma: Dornier Do 335

Senior Member billmester logója
    Hozzászólás
    333
    Sziasztok!
    A hosszú étvégén berepültem, már 5x volt a levegőben. Kiváló gép, nagyon szeretem!
    Ha minden igaz, a győri Jet-napon élőben is ott lesz.
    Üdv, bm
    Bf-109E, FW-190A, Ju-87B, Fi-156C, Do-335, Catalina, FuntanaS, Skeeter, MiG-21, Styroman Funcub, meg egy repülő cápa... de ez dinamikusan változik

Senior Member kenyu logója
    Hozzászólás
    1.190
    Gratulálok!
    Kék eget, jó leszállást!

Hozzászólás
    333

Még repül!

Sziasztok!

A mentett linkek között rábukkantam erre, hát gondoltam írok

A gép repked, kapott új színt és kb. 6 különböző futó megoldást próbáltam végig.
    A fő futókra találtam stabil megoldást, de az orrfutó még kihívás
    Sajnos ahogy az eredetinek is, ennek is hosszú, vékony orrfutója van, ami a jelenlegi
    megoldással szinte minden leszállásnál hátrahajlik egy kicsit (10-15 fok). Nem
    mókás egyengeni mindig. A teleszkópokon sokat puhítottam, javult a dolog, de akkor is...

Két megoldást látok:
    1. most egy műanyag kar szolgál a kormányzásra, sajnos a műanyag nem támaszt eléggé,
    annál a pontnál tud behajlani a futó. Pont ilyen nincs fémben, így gyártatni kell egyet CNC-n.
    2. 90 fokos behúzóm van most benne. Az eredeti ennél nagyobb szögben, kb. 120 fokban
    fordult ki. Ha találnék ebben a méretben ilyen mechanikát, talán kevésbé lenne hajlamos a
    behajlásra, ha előre állna az orrfutó, mint az igazin.

A gép egyébként kifejezetten jól kezelhető a levegőben, erős, kellően motorozott, az egy db.
    4 cellás akksi ellenére. Persze nyilván nem lógatós 3D... de van erő bőven.
    Fordulni furcsa vele, hiszen a fenekét is tolni akarja, mint egy jet, egy szép fordulóhoz minden
    kormányra piszkosul szükség van.

Egy sztori: az egyik korábbi leszállásnál az egyik fő futó is meghajlott picit. Nem vettem észre.
    Tanulság: jobban át kell nézni minden leszállás után a gépeket
    Szóval felszállok, repülök, leszállás. A meghajlott futó nem nyílt ki, beszorult.
    Mindent megpróbáltam a levegőben, semmi. Akkor leszállás 2 futóra.
    Ez úgy sikerült, mint Ben-Hurnak az utolsó kör, úgy tettem le a gépet és gurultam végig, mintha
    minden futó kint lett volna és csak a legutolsó fél méteren tette le a szárnyat a fűre.
    Sehol egy karc Sem a szerkezeten, sem a 3ágú légcsavarokon! El sem hittem!
    Nyilván a másik főfutó kapott, egyedül vitte a terhet, de azok úgyis új design-t kaptak ezután.
    A vicc, hogy ezt senki nem látta, pedig vagy 15-en voltak kint, de épp egy jetet indítottak, úgyhogy...
    Én kb. egy 20 percig remegtem még belül utána

Jó repkedést mindenkinek!
    bm
    Csatolt k Csatolt k
    Bf-109E, FW-190A, Ju-87B, Fi-156C, Do-335, Catalina, FuntanaS, Skeeter, MiG-21, Styroman Funcub, meg egy repülő cápa... de ez dinamikusan változik

Hozzászólás
    333
    https://youtu.be/flz6_jioYf4

Még közvetlen az új festés és a futómű hiba előtt. Bocs a minőségért... de a hang
    Csatolt k Csatolt k

Oldal: 8 / 8 ElsőElső ... 45678

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva