Eredmény: 1 - 3 (3) összesen

Téma: Tamiya Levant hiba - help!

Junior Member
    Hozzászólás
    5

Tamiya Levant hiba - help!

Sziasztok!

Előre bocsátom, új vagyok az RC autók terén, de az elektronika terén nem, ugyanakkor ezt most nem értem. Vettem egy használt Tamiya XB Levant 1/10 autót, de problémám van vele. Állítólag csak 1 hétig használták, aztán 3-4 évig állt. Elsőre nem is volt vele probléma, csapattam vele a kertben (kicsit vizes volt a fű), aztán másnap, újratöltve az akkumulátort, nem akart megmozdulni. Az irányítóban cseréltem elemet, nem segített. Ki-be kapcsolgattam, aztán egyszer csak elindult. Ment egy darabig, aztán megállt. Kikapcs, bekapcs... van, hogy többször is, az segít rajta. De egyébként teljesen véletlenszerűen, menet közben megáll. Még a legelső menet után csesztettem az irányítón a potmétereket, de aztán elolvastam a használatiját, hogy a sebesség trimet hagyjam semleges állásban, amit visszaállítottam.

Tünetek:
    - ESC ventilátor forog, zöld LED világít
    - irányítóra semmit nem reagál, se előre/hátra, se kormányzás
    - egyszer volt, hogy teljesen magától elindult, hozzá nem értem az irányítóhoz

Amit próbáltam:
    - távirányító elemcsere
    - kristályokat mind az irányítóban, mint a kocsiban kihúztam és visszadugtam
    - a nedves fű miatt szárítottam radiátor alatt is, de egy ilyen kocsinak gondolom ki kellene bírnia egy kis vizet
    - kábeleket piszkáltam, amit lehetett kihúztam - visszadugtam
    - ha kikapcsolom a kocsit és az irányítót, majd vissza (van, hogy többször kell eljátszani), akkor megy ismét egy darabig: van, hogy a kezemben még megy, leteszem és kakukk, van, hogy leteszem és megy pár percig és egyszer csak leáll

Szóval tanácstalan vagyok, olyan, mintha az autó időnként nem venné az irányító jelét és teljesen véletlen, hogy mikor. Lehetséges, hogy az öreg akku az oka? Abból mondjuk rendeltem újat. Illetve elöregedhet az adó/vevő kristály?

Előre is köszi!

Junior Member
    Hozzászólás
    5
    Ja, igen. Kösz a semmit mindenkinek, ez is egy döglött fórum. Vevő + irányító csere egy 2.4GHz-sre megoldotta a dolgot.

Senior Member Emunem logója
    Hely
    Wien/Kisvárda
    Hozzászólás
    1.922
    Naugye, hogy milyen ügyes vagy!
    Üdv: Emunem

Minden lehetséges...

VRX Blade 10T / Piros rettenet
    W.I.P. / Axial SCX-10 / Ford F-150 aka KÉK Bálna
    W.I.P. / Tamiya TT-01 / Zöld darázs / BMW Z4 HB Project
    2,4GHz / Póráz