Oldal: 1 / 37 1234511 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (369) összesen

Téma: Benzines gyújtás

Senior Member
    Hozzászólás
    2.196

Benzines gyújtás

Sziasztok!

Van egy SPE26 benzines mocim. Sajnos a múltkoriban a "reptéren" lettem figyelmes arra, hogy valahol kontakthibás lehet vlamelyik kábel a gyújtásban. Sajnos nem nagyon értek a gyújtásokhoz. Annyit sikerült kiderítenem, hogy az akkutól érkező vezeték OK, nincs benne törés. Hogyan tudnám ellenőrizni, hogy pl. az érzékelő rész (ami előtt a kis mágnes elhalad) vagy annak kábele nincs-e eltörve? Esetleg a pipa vezetéke törött-e (sajnos egy nagy gumiszerű "trutyival" van kiöntve a gyújtásvezérlő doboz fele)?
    Esetleg van valakinek "felesleges" gyújtása, amit ehhez a mocihoz tudnék használni?

Előre is köszi a segítséget!
    "Nem számít, majd kitrimmeljük..."

Senior Member
    Hozzászólás
    1.415

Benzines gyújtás

szia!

pontosabb hibajelenség?Motor jár rendesen?
    Csak mert én is ebben a cipőben járok csak nekem zavarja a vevőt mint az állat...3 napi ötletelés és forrasztgatás után úgy tűnik megjavult, de még 1-2 teszt hátra van
    Helikopterek, repülők, autók szakszerű összerakása, beállítása!<br /><br />Keress meg bátran, ha elakadnál!

Senior Member
    Hozzászólás
    2.196

Benzines gyújtás

Sajnos jelenleg nem ad szikrát a gyertya :-(. Mint említettem, valószínűleg valamelyik vezeték kontakthibás lehet (az érzékelőhöz vagy a pipához vezető), mivel korábban ha megmozgattam a vezetékeket akkor újra volt szikra.
    Az érzékelő vezetékén (3 kivezetés) lehet valahogy multiméterrel mérni, hogy ott van-e szakadás? Milyen elven múködik az érzékelő?

Előre is köszi a segítséget!
    "Nem számít, majd kitrimmeljük..."

Senior Member
    Hozzászólás
    4.481

Benzines gyújtás

Milyen elven múködik az érzékelő?
    A három vezetékes érzékelö hall effect switch vagy hall effekt IC-t alkalmaz-
    A három vezeték: táp +- és a jel. A test(-) röl mérve az egyik vezekéken(+táp) állandoán feszültséget mérsz és a jel vezetéken megváltozik a feszültság amikor az érzékelö a mágnes elé kerül. A 2 vezetékes érzékelö, egy tekercs amiben a váltakozó mágneses tér feszültséget indukál. Mérni oszciloszkoppal lehet vagy ohmméterrel kimérni a tekercs ellenállását (500 800 )ohm
    Esetleg a pipa vezetéke törött-e
    Nem valószinü mert egy törésen ahol kevés a távolség átugrik a szikra
    Ugy szeretlek titeket mint ti engemet.

Member
    Hozzászólás
    34

Benzines gyújtás

Kedves Blaster !
    Nekem is ilyen jellegű problémám van. Egy helyen közép tájban mesérült a gyertyakábel. Milyen technikával tudtad rendbehozni ?

László.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.415

Benzines gyújtás

Sziasztok!

Nos, mielőtt még mindenki nekiállna szétvágni a pipához tartozó csövet, az NE tegye!
    Én is azzal kezdtem és utólag belegondolva lehet hogy nem is lett volna rá szükség...

Nekem az volt a problémám hogy a gyújtás 1 idő után elkezdte zavarni a vevőt, de úgy hogy a két magassági külön életet élt, minél több gázra minél jobban kitértek....

Leszedtük, lebontottuk a szigetelést és azt vettük észre hogy a belső kábelt körbevevő "szőtt" szigetleés egy helyen teljesen megbomlott....hát nem volt mit tenni, a hibás résznél elvágtuk, visszaraktuk a pipát(hozzáteszem a pipában lévő ellenállás lába is el volt törve, amiért körberohangáltam az egész várost mert ilyet sehol nem tartanak, egyedül a LOMEX kft-nél.-1Kohm, 2w-)

Miután sikerült beszerezni, összeraktuk de megint nem ment, sőt a motor sem indult....

Ezek után szétszedtük megint, tekertük, csavartuk....50 pörgetés után, szivatóval beindult és forgott kb 3-mat aztán ennyi....újra vissza felcipelni a 3.emeletre, gyújtás megint szétkap...megnéztük, szikrát hol ad, hol nem...ehhh....elkezdtem pörgetni a propit folyamatosan és közben mozgattuk a kábeleket...hoppá, az érzékelőnél kibújt a szög a zsákból....ok, érzékelőt levesz, megvizsgál...hát igen ez is szét volt barmolva, mint ahogy a gyújtáskábel is, az előző tulaj nem vitte túlzásba a precizitást......na mindegy, kábel elvág, új csatik mindkét oldalra, gyújtás összerak, szikra még mindig hol van hol nem...áááá, megy a kukába...Na aztán bevettem 2 nyugtatót, szépen nekiálltam megint, pörgettem a propit, mozgattam a kábelt...hoppá, még mindig kontaktos :shock:

Nos, elő a műszerrel, gyújtás szétkap, kábeleket megvizsgál...hopp, a gyújtáson belül megtört a kábel, panelról leforraszt az összes kábelt, helyére új kábelek...hoppá, szikrázik mint a veszett

Na, magassági fel, cseszterton be, gyújtás felrak, irány a vérmező, motort bepörget, másodszorra beindult és igeeeeeen, jár a motor(közben valaki megjegyezte halkan a haverjának hogy ez biztosan lehet vagy 15ccm-es moci, illetve egy kissrác átgyalogolt az adóantennámon, semmi gond...)
    Annyit kifelejtettem hogy le volt szakadva mégegy kábel belül, amit elvileg a pipához vezető külső szigeteléshez kellett forrasztani...na azóta nem kalimpálnak a magassági lapátok, viszont a szikra átüt a pipán, valszeg elszaródott a szigetelése, már 3 napja a nyakamba vettem a várost pipát kutatva, eddig sikertelenül
    Helikopterek, repülők, autók szakszerű összerakása, beállítása!<br /><br />Keress meg bátran, ha elakadnál!

Senior Member
    Hely
    Solymár
    Telefon
    20/3205829
    Hozzászólás
    1.851

spe26

Szevasztok! Sajna ettől a motortól túl sokat nem lehet elvárni. Mellesleg INDUKTÍV jeladónak hívják az ilyet és a magyarázat egyébként tökéletes volt. Sajnos valóban zavarólag hathat a vevőre a gyújtás, én biztonsági okokból a neccharisnya alá még alufóliát is tekertem. Engem jobban zavar a motor nehézkes indítása. A vállam kiszakad a helyéből mire hajlandó beindulni. Aztán már semmi gond. Állítólag nem húzza rá az előgyújtást. Mérte már ezt valaki?
    ...ha arra ébredsz, hogy nem fúj a szél, süt a nap....biztos, hogy HÉTFŐ van....

Senior Member
    Hozzászólás
    4.481

Benzines gyújtás

Engem jobban zavar a motor nehézkes indítása. A vállam kiszakad a helyéből mire hajlandó beindulni.
    Ez nem normális, Ha hall effekt szenzorod van akkor a legalacsonyabb sebességü átfordittáskor is kell szikrát adjon, az induktivnál viszont ha kis fordulaton nem ad szikrát akkor egy nagyobb menetszámu tekercsre vagy erösebb mágnesre van szükség, esetleg a légrés csökkentésére.

Senior Member
    Hely
    zala
    Telefon
    702417572
    Hozzászólás
    1.185

Re: Benzines gyújtás

Sziasztok.
    Régi topic, de a cím stimmel. A gyújtás elhelyezésén gondolkodm. A törzsön belülre nem szivesen tenném, a zavarok miatt, a motor mellé a motortartó dobozra gondoltam, hogy teszem. Jó helye lesz ott? Mire kell figyelni ilyenkor?
    Navigare necesse est<br />Oimi SZellő :-)

Senior Member
    Hozzászólás
    4.481

Re: Benzines gyújtás

Nagyon jól gondoltad, minél közelebb a motorhoz és minél rövidebb kábelokkal valamint minél távolabb a rádió berendezéstöl. A gyujtás megszakittó kapcsoló és szervo közt is legyen a lehetö legnagyobb távolság és müanyag tolórud (semmiképp sem fém.)

Oldal: 1 / 37 1234511 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve