Oldal: 3 / 37 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (369) összesen

Téma: Benzines gyújtás

Senior Member
    Hozzászólás
    710

Re: Benzines gyújtás

Sziasztok!

A Benzines motor leállitás c. topikban elhangzott egy két megoldás, a gyújtás elvételére.
    Ott Peter N-el egyetemben leírtunk egy pár megoldást, én még a tapasztalatomat is ezzel a kialakítással kapcsolatosan.

Üdv.

GorCseW

Extra involatus non est vita, si est vita, non est ita

Támogató Tocska logója
    Hely
    Érd
    Telefon
    70/6266868
    Hozzászólás
    2.693

Ha a kapcsolót rugó ellenében egy szevó (nyilván külön kapcsolt csatornán) működteti, akkor ugye a szervó folyamatos terhelés alatt van, mint írtátok. A gixer esetére való lekapcsolást nem lehet rábízni a programozott fail-safe funkcióra?

Senior Member
    Hozzászólás
    1.299

Helló !

Arra gondolsz,hogy ha a táp épp elmúlik a gázszervóról,akkor elenged és a rugó visszahúzza,így a kapcsoló lekapcsolja a gyújtást ?
    Ehhez elég nagy rugóerő kell,aminek folyamatos ellentartását a szervó nem fogja szeretni és tuti leég percek alatt.

Sokkal egyszerűbb egy kis áramfelvételű ,6Volt körüli feszültségű relét használni ehhez,aminek 4-4.5 Volt (vevő) feszültség körül elenged.(egyszerű diódákkal ki lehet kisérletezni,és beállítani.)

Ekkora feszültségen még sok vevő még épp vezérlehető marad,de a motort leállítaná.

1-2 perc vagy pár másodperc után odalenne a gép irányítása is,álló motorral pedig mindenképp le kell szállni.

Ezt most találtam ki,lehet van benne valami elvi hiba,ha mégsem, valszeg csak a spanyol viaszt találtam fel újra

Persze a legjobb megoldás az odafigyelés,de néha e mellett is akad valami gebasz...

Kisa
    ...felelős lettél azért, amit megszelídítettél...<br /><br />3D ? - A műrepülés karikatúrája...

Senior Member
    Hozzászólás
    4.481

!

A relé egy nagyon jó megoldás, egyetlen hátranya hogy a zavar étviteli távolságot 1-2cm-re csökkenyi ami jó minöségü gyujtásnál nem okoz godot.
    A szervóval egy konuszos tüskét taszitok egy mikrokapcsolóra és a rugó anyira gyenge hogy egy átlag felületü kormány jobban terheli a szervót. Tulajdonképpen a konusz nyomja vissza a rudat a rugó csak besegitt . Tehát a terhelés nem több mint ami egy áram nélküli szervót képes visszataszitani. Nem ég le semmi ,söt a tulfogyasztás is elenyészö. Ha nagyon akarnánk komplikálni a dolgot akkor a vevö gázcsatornájára lehetne tenni egy IR ledet és a rellét fototranzisztorral és egy kis elektronikával vezérelni.
    20-30centimétert is át lehetne hidalni, söt optikai szállal túl rövid lenne a törzs a lehetöségekhez képest.Tényleg egy ideális megoldás de nincs szükség rea.

Ugy szeretlek titeket mint ti engemet.

Senior Member
    Hozzászólás
    4.481

Ehhez elég nagy rugóerő kell,aminek folyamatos ellentartását a szervó nem fogja szeretni és tuti leég percek alatt.
    Bocsáss meg de ellenmondok, pár gram erö elegendö ahhoz hogy a konuszt kihuzza a mikrókapcsoló alól és egy hosszu karu szervót sem kell nagy erövel nyomni ahhoz hogy visszapörögjön. Szar standard szervót használok és még zümmögést sem hallottam nem hogy melegedjen vagy leégjen.
    Ugy szeretlek titeket mint ti engemet.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.299

Helló !

"Bocsáss meg de ellenmondok, pár gram erö elegendö ahhoz hogy a konuszt kihuzza ..."

Igazad van,inkább úgy fogalmaztam volna,hogy leéghet a szervó,ha nagy a rugóerő,áram nélkül nehezen mozdítható a szervó...stb.

Nekem állt meg így két szervóm is,bár az kicsit más tészta.Egy kis gépben a kis motor gázrudazatát hézagoltam úgy ki,hogy egy rugó húzta egy irányba a "lötyögést".
    Lusta voltam normálisan megcsinálni,és a két persze gagyi mikroszervó nem szerette A rugóerő ott is minimális volt.

Igen,arról megfeledkeztem,hogy a gyújtás tápja (kapcsolt kör) és a vevő tápja (vezérlő kör) fizikailag közel kerül egymáshoz a relén belül,bár galvanikus kapcsolatban nincs.
    Viszont meg van az az előnye,hogy míg a rugós megszakítás már csak akkor élesedik,mikor áram nélkül marad az egész gép,míg a relés motorleállításnál talán van még annyi kapacitás a vevőakkukban,hogy azt a pár szervót és persze a vevőt 1-2 percig működtesse.
    Még annyi,hogy nincs vezérlőelektronika,így az áram nélkül maradt gépen az sem kapna tápot így nem működne,vagy ennek is kéne egy akku...az meg újabb bonyodalom

Üdv !

Kisa

...felelős lettél azért, amit megszelídítettél...<br /><br />3D ? - A műrepülés karikatúrája...

Senior Member
    Hozzászólás
    328

Elméletileg minden megoldás jó és minden megoldásnak vannak hátrányai és elönyei.
    Ha a gyujtóelektronika jó minöségü és nem hajlamos a zavarásra akkor nem lényeges a 2 rendszer közti távolság növelése. Zajos gyujtásnál viszont nem lehet eléggé ovatos az ember. Tehát a sok leirt ötletet alkalmazni kell az adott gyujtáshoz, modellhez Stb.na meg a saját izléshez és nem lehet egy merevev rendszerbe zárni a témát.
    A Petern és a Kisa ötletein is lehet elmélkedni de mindenki el kell döntse hogy hogy neki mi a legmegfelelöbb.
    A cucilista ember( EMBER?) majommá alakult de a Gorillák tanácsa nem fogadja be öket a kis IQ miatt

Senior Member
    Hozzászólás
    1.299

Helló !

Szerintem:

Bármilyen "zajos" környezetben csak az segít,ha a zajforrást dobjuk ki.

Egy izmosabb elektromos jet-ben a 149DP simán feladta a harcot,sőt a G3 is letérdelt...a szabályzó volt a bűnös.

Egy zajos (brushless) szabályzó,vagy egy elcseszett kapcsoló üzemű bec mindenre képes. Egy rossz gyújtás is pont ilyen lehet.
    Az átviteli rendszereket nem azért fejleszik,hogy a gagyi cuccok sz@rát patyolat jelként küldjék ki a szervónak,hanem azért hogy egy jól működő rendszert még biztonságosabbá tegyenek.

Elkanyarodtam, jobb lesz visszatérni a témához

Senior Member Jimmybá logója
    Hozzászólás
    813

Üdv. Mindenkinek!

Hasonló cipőben járok a gyujtás távkapcsolását illetően és ezért figyelem ezt a topikot. Szerintem Gorcsev videón látható mikrokapcsolós-szervós megoldása nagyon jó és biztonságos megoldás. A szervó igy szinte egyáltalán nem terhelődik mert az a kis csúszó ellenállás amit a mikrokapcsoló ilyentén felszerelése kivált az szinte elenyésző -nem jelenthet plussz áramfelvételt, amit egy rugó állandó visszahúzása okozna.Én igy fogom a kapcsolást megoldani remélem Gorcsev nem perel be plágiumért!

Jimmybá

A levegőben még nem maradt semmi!

Member
    Hozzászólás
    86

Sziasztok.

Egy barátomnál felmerült egy kis probléma gyujtás téren.22,5-ös eberle moki,fekete gyujtásdoboz.Tehát a probléma a következő:mikor rákapcsoljuk a gyujtást és megtekerjük a légcsavart,akkor a motor elindul pár másodpercre és utána leáll.Ha kivesszük a gyertyát,ilyenkor nincs szikra.Gyujtás kikapcs,majd ujra be ilyenkor van megint pár másodpercig,majd ujra nincs.Kábelek,kapcsoló,akku rendben.Ha valakinek van tippje,vagy konkrét tapasztalata,kérem irja le.Köszönöm.
    Egy modellező mindent megold.

Oldal: 3 / 37 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve