Eredmény: 1 - 4 (4) összesen

Téma: Carson x8n motor beállítás ?!

Senior Member
    Hozzászólás
    211

Carson x8n motor beállítás ?!

Üdv!
    Vettem nemrég egy Carson Specter x8nb Típusú gépet.
    3 tankot alapjáraton el járattam vele. Utána próbáltam beállítani a motor egy jó 1-2 óra múlva már úgy tűnt hogy minden jó. De olyan problémám akadt hogy ha max gázt adok 1 másodpercre és vissza alapállás akkor a motor leáll.
    Mind a két tűn 1-2 fordulatot dúsítottam újra kezdtem a beállításokat úgy tűnik minden jó viszont az alapjárat az borzalmas. Van hogy felpörög a motor majd vissza esik alacsony fordulatra majd leáll próbáltam állítani az alapjáraton de hiába.

(Illetve azt még megkérdezhetném hogy max gázon mennyire kell füstölnie az autónak? mert szerintem bőven szegényíthetnék még a keveréken de félek hogy túl melegszik a motor. Illetve az alacsony fordulatin mennyire lehet szegényíteni? szépen felveszi az autó a fordulatot de ha tovább szegényítem az autó már szinte el ugrik a talajról gáz adáskor és elég nagy füst távozik a kipufogóból. Ebben az esetben meddig lehet még szegényíteni a keveréket?

Ne haragudjatok a rengetek kérdésért! De "nitros" témában semmilyen tapasztalatom nincs!

Senior Member
    Hozzászólás
    211
    csak szerencsétlenedtem vele egész jól betudtam állítani szépen gyorsult füstölt ahogy kell.
    de az alapjáratot egyszerűen nem tudom beállítani ha lejjebb veszem akkor leáll így meg folyton megy előre :'D (Illetve fel rakom bakra az autót és húzok egy max gázt akkor a motor nagyon szépen kipörög aztán max fordulaton megy 1 másodpercig utána elkezd füstölni és egyre nagyobb lesz a fordulatszám! ez mitől lehet? )
    Utoljára módosítva: Sz.Mate által : 2018-01-03 16:24

Senior Member bobek logója
    Hely
    Sárvár
    Telefon
    0630/913-8791
    Hozzászólás
    155
    Hi !
    Szerintem tul szegény a kisfordulaton ! Tekerd kifelé nyolcad fordulatonként a kisfordulat tűjét, hogy többet kapjon. A magasfordulatihoz ne nyúlj. Egyszerre egy paramétert változtass, hogy vissza tudj térni, ha nem jobb. Ha alapjáraton meg lassan leeseik a fordulat, tul dus a kisfordulati tartomány.
    Hol laksz ?
    Serpent 3x,MTA-4 2x,HongNor Megalith Twin, Asso T4, Xray T2 x4, Robbe Najade BL,Tunnel Hull F1, Cessna172Nitro
    Schumacher 1/6 on-road

Senior Member Drazsé logója
    Hely
    Moha
    Telefon
    06/30-4négy6-97-67
    Hozzászólás
    729
    Hali. ÉN inkább csak apróságokat mondok, hívd fel Csabát az SGModellben segítségért vagy vidd be. Ők árulják ezt a gépet magyarországon egyedül (tudtommal elgalább is), vállalnak új gépekre bejáratást, beállítást is. Készségesen ellát majd tanácsokkal.

Egyébként egy hőmérőt szerezz be, vannak infrás hőmérők jófélék már 5 ezer forinttól (nekem egy barkácsboltos 7 ezer forintos van).
    Ne félj, ha meleg a motor, ezek 120°C körül optimálisak, bizonyos körülmények között a 160°C sem árt nekik (verseny).
    Én a 1:8 truggymmal 130-140°C körül játszogatok, nem gond az, ha húz a motor.
    Halvány de látható füstje azért van még így is, üzemmelegen.

Mérni úgy kell, hogy "nekimész" a lábadnak (aka megállsz magad előtt), és mérsz egyet gyorsan a gyertyánál.
    Ha első indítás van, én kb tíz percet szoktam autókázni , fokozatosan növelt terheléssel, aztán kb utána mérek egy hőfokot. De érezni ám ha valahol nem jó. (nekem pl soha az életben nem volt stabil alapjáratom. Ezért meg sem állok soha HAHA )
    HotBodies Lightning Stadium Super Sport

"Amíg a Föld kerek, mindig lesznek ricerek."

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve