Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (11) összesen

Téma: Warbird project.

Senior Member
    Hozzászólás
    389

Warbird project.

Az úgy volt, hogy akartam egy bohóckodós lapgépet. Valamikor volt Styro Yodám, gondoltam építek egyet megint, de mivel nem tetszik a profilja, megkérem Styro mestert, a test sziluetje inkább a választott gépre hasonlítson. Az is középszárnyas, annak is a szárny felett van a kabinja, és sokkal dögösebb. Ja és persze legyen vastagabb valamivel a törzse, hogy leszerelhető legyen a szárnya, tárolási megfontolásból. Ide-oda üzengettük Styro mesterrel, végül, mint a képeken látszik, a legkevésbé sem lap gép lett:-) A legnehezebb/legsűrűbb EPP az anyaga, 4x valami fémfogas 12 g szervo, amit a ládafiában leltem, 40A T. plush szabi, a Tundra 900 KV motorja, a Durafly Spitfire 11x7 3 ágú propja, és az univerzális 2200 mAh 3s akksi. Szárnyban alul/felül karbonszál, az első 1/3 papír/faragasztó kasírral erősítve. A törzsben kivételesen nincs se fa, se karbon (a gép falai körbe-körbe 20 mm vastagok:-) csak a hasa van bekasírozva. Futómű saját alkotású polikarbonát. A festésén sokáig agyaltam, aztán úgy döntöttem, hogy a FAA 1942 mediterrán alapszíneit használom, mint legegyszerűbbet. Kicsit csaltam a hasával, de az eredeti égszínkék teljesen láthatatlan lenne az égen:-) A felségjeleket kinyomtattam, majd ugyanúgy felkasíroztam, mit a merevítő borítást.
    Ma végre az égre került, meglepően kezes, ha nem számítjuk, hogy a vélhetően túl nagy szárny állásszög miatt folyamatosan nyomni kellett az orrát, tehát kell egy kis hézagolás, illetve a túlmelegítetten hajlított polikarbonátról kiderült, hogy mégsem bír ki mindent:-). Viszont ismét bebizonyosodott, hogy Styro mester gépei nagyon rugalmasan kezelhetőek, vagy 500 grammal nehezebb, mint a Yoda javasolt felszállósúlya, mégis repül:-).
    Szándékosan nem írtam, mire kellene hasonlítania, főleg ha a test még kerekebb lenne, mondhatni hordószerű:-) Lehet találgatni:-)
    Képek:
    https://rcpilot.hu/gall/repulo/4159/...d_project.html
    &quot; 2 dolog végtelen: az univerzum és az emberi hülyeség. Bár az elsőben nem vagyok biztos.&quot; /A.E./<br />

Senior Member Vili logója
    Hely
    Szentes, Csongrád megye
    Telefon
    70/374-1773
    Hozzászólás
    2.226
    Szia Rozsomák!

Szép lett a vadmacskád. Majd egy rövidke videót igazán csinálhatnál hogy hogy repül. Hát igen, a Yoda mióta megjelent egy igazi örökzöld modellé vált és mint látható általad még átgondolva warbirdként is meg állja a helyét.

A típus egyik érdekessége hogy a gyorsan szerénnyé vált teljesítménye ellenére, igaz a Hellcat és a Corsair megjelenése után másod vonalban, de végig harcolta a háborút.

Vili
    Az örök habozó!

Senior Member
    Hozzászólás
    389
    Idézet Vili eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia Rozsomák!

Szép lett a vadmacskád. Majd egy rövidke videót igazán csinálhatnál hogy hogy repül. Hát igen, a Yoda mióta megjelent egy igazi örökzöld modellé vált és mint látható általad még átgondolva warbirdként is meg állja a helyét.

A típus egyik érdekessége hogy a gyorsan szerénnyé vált teljesítménye ellenére, igaz a Hellcat és a Corsair megjelenése után másod vonalban, de végig harcolta a háborút.

Vili
    Bingo. Bár mivel Fleet Air Arm színekben tobzódik '42-ben még "Martlet" volt a tisztességes neve. Gondolkodtam az inváziós csíkokon a normál RAF rejtőszínnel, de nem akartam túl sok festéket fújni rá. Lesz videó, ha a) kiigazítom a szárnyat b) lesz, aki felvegye:-)
    &quot; 2 dolog végtelen: az univerzum és az emberi hülyeség. Bár az elsőben nem vagyok biztos.&quot; /A.E./<br />

Hely
    Szentes, Csongrád megye
    Telefon
    70/374-1773
    Hozzászólás
    2.226
    Nem tudom hogy mennyi állásszöget adtál neki, de ha jól emlékszem akkor a Yoda 0% állásszöggel repült. Maximum 1-1,5%-ot adj neki. A súllyal biztosan nem lesz gondod, mivel lattam mar 800g-os Yodát is szépen repülni. Nem tudom hogy Bálint be néz e majd ide, de bátran ajánlom ezt a lengyel oldalt, sok ihletet lehet innen meriteni warbird tekintetében.......szerintem.

http://www.napolskimniebie.pl/index.php/sklep

És batorkodok be tenni egy videót ahogyan Greg Shelton repüli az igazi Wildcat -et.

https://m.youtube.com/watch?v=A5HfUCuUtfU

Sokáig nem igazán tetszett ez a típus, mert tényleg olyan mint egy repülő csirke comb, ami már a Hellcat esetén sokat javult. Viszont mostanában egyre jobban megkedveltem, az egész megjelenése kicsit mókás és egyben erőt sugárzó. Amolyan kis tömör gyönyör.
    Az örök habozó!

Senior Member
    Hozzászólás
    389
    Valöjában akarattal nem adtam neki állásszöget, a rögzítőcsavarok húzzák el. Ha hétvégén kijutok, viszek magammal egy "hézagoló készletet" és meglátjuk. Valójában a Wildcatre azért esett a választásom, mert az volt középszárnyas és belefért a Yoda "térszelvényébe" De viszonylag jó volt a híre, mind USA, mind brit szolgálatban. Ifjú koromban rengeteget olvastam a Csendes-óceáni hadszíntérről, már ott szimpatikus volt a "tough little cat":-)
    Most töltöm vissza az akksikat, vegyes repüléssel 6 perc alatt átlag 1600 ment ki a 2200-ből, úgy tűnik a hajtásláncot eltaláltam. 800 g? (kaján mosoly) Ez 1300. Igaz a fesztávja 12 cm-vel nagyobb.
    Jó a videó:-)

Hely
    Szentes, Csongrád megye
    Telefon
    70/374-1773
    Hozzászólás
    2.226
    Ismerős a motor, ha a 40-18/900-as motorról van szó. Nekem az 1100-as fesztávú FMS Hellcat ugyanezzel érkezett. Roppant jó motor, a 11x7,3 tollú prophoz kell is a 40-es szabályzó. Nekem is van belőle elfekvőben két darab a gyári 30-as szabályzóval. Hát az 1300 grammal a szelet is jobban viseli majd. Örülök hogy neked is tetszik a videó.
    Az örök habozó!

Senior Member
    Hozzászólás
    389
    https://hobbyking.com/en_us/duraflyr...ler-shaft.html
    Az eCalc szerint ezzel a konfiggel 1600 gramm körül húz 29 A áramfelvétel körül.
    Most azon agyalok, hogy 3 mm alulemezből kellene futót hajtogatnom. Kb 25 grammal lenne több. Nem lelek sehol olyan karbon futószárat, ami illene rá. Ígyhát most alulemezt vadászok.

Hely
    Szentes, Csongrád megye
    Telefon
    70/374-1773
    Hozzászólás
    2.226
    Igazán jó motor, viszonylag kis áram felvétel mellett elég nagyot húz. Miért nem hajlitasz 2,5-ös acél drótból futó szárat? Egy kis forrasztással még támasztást is tudsz hozzá tenni. Ezt ugy gondolom hogy két szinte egyformát hajlitasz es össze forrasztod úgy hogy ugy nézzen ki mint ami volt, csak közte üres. Nem tudom jobban leírni mire gondolok, de szerintem tudod mire gondolok. Az acél rugalmasabb mint az alumínium és Kevésbé hajlamos vetemedni is.
    Az örök habozó!

Senior Member
    Hozzászólás
    389
    Jah, elégedett vagyok a motorral. Legtöbb gépem amúgy, legalábbis a saját tervezésűek, drótfutóművel készül, ami többnyire müa. csavarral szerelt. Általában 3 mm a fő szár és 2-el van támasztva, keresztben. Mivel nem nagyon van hol hegesztenem/forrasztanom, atyám ősi módszerével, ragasztott cérnával rögzítem, bámulatosan erős. ebben a galériában tán látszik valami (ez amúgy Styroman Mini Cub-ként kezdte életét:-))
    https://rcpilot.hu/gall/repulo/4159/...9/bocicub.html
    Az F4F-re nem akartam drótfutót, azt hittem, a policarbonát elég erős lesz, most már nem lenne könnyű szépen rögzíteni. De közben meglett az alulemez, kész az új futó. Csak hát havazik:-)

Hely
    Szentes, Csongrád megye
    Telefon
    70/374-1773
    Hozzászólás
    2.226
    Ez sem rossz amit mellékeltél a funcub-ról, de én ilyesmire gondoltam: http://www.modelairplanenews.com/wp-...014/06/FF2.jpg

Talán még jobban is illene a géphez mint az alu, de ha már kész van akkor szolgálja sokáig a repülőt.
    Az örök habozó!

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve