Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (18) összesen

Téma: Elektromotort a repcsihez, avagy hogyan válasszunk...

Junior Member
    Hely
    Békéscsaba
    Telefon
    0036/209546183
    Hozzászólás
    21

Elektromotort a repcsihez, avagy hogyan válasszunk...

Nem, nem néztem végig, hogy van-e már ilyen téma, időm sincs nagyon rá.

Azonban aki tud segíteni, az nem csak nekem segít, és én előre is megköszönöm!
    A kérdések: milyen "bevált" formula alapján válasszunk épített(!) repülőnknek elektromotort? Hozzá légcsavart, akksit? Robbanómotoros gépet hogyan konvertáljunk át elektromosra? EDF rendszereknél ugyanezen kritériumok alapján?
    Minden egyéb más információ is aranyat ér...

Köszönet,
    KriszHG

Senior Member
    Hely
    Bp.Csepel +36 20 9 357 527
    Hozzászólás
    229
    Talán ezzel kellene kezdened. http://forum.rcmodell.hu/showthread....-tank%C3%B6nyv
    Érdemes tanulmányozni időt szánni és nem szájhagyomány útján építgetni törölgetni.
    Pfalzer Gábor

Junior Member
    Hely
    Békéscsaba
    Telefon
    0036/209546183
    Hozzászólás
    21
    Szervusz Gábor. Köszönöm az infót. Kicsit nyers a fogalmazás, de mégiscsak infó Át fogom tanulmányozni a könyvet, megígérem. Viszont akinek nincs, annak a feltett kérdéskörben nagy segítség lehetne egy-két ÉPÍTŐ JELLEGŰ hozzászólás... Köszi!

Senior Member
    Hozzászólás
    404
    Hát, nagyon sok mindentől függ ám a dolog, a legjobb valóban az, ha átolvasod a javasolt szakirodalmat. A legalapvetőbb: méret (súly) gép jellege (mondjuk tréner, műrepülő, pilon, hogy szélsőségeseket mondjak) repülési idő, stb. stb. Egy posztban nem is lehetne összefoglalni. Ha bírod az angol nyelvet, a neten rengeteg találatot kapsz a "rc trainer design" kifejezésre. Motort számítani leginkább a propcalc honlapon tudsz, valami 3 usd az éves tagság és mindent ki lehet vele számítani. Már motor ügyben.
    &quot; 2 dolog végtelen: az univerzum és az emberi hülyeség. Bár az elsőben nem vagyok biztos.&quot; /A.E./<br />

Junior Member
    Hely
    Békéscsaba
    Telefon
    0036/209546183
    Hozzászólás
    21
    Köszi szépen

Member
    Hozzászólás
    35
    Maradékból, bontásból akartam építeni, két azonosíthatatlan A180 (30gramm) méretű motorból az egyiket a teszt során saját hibámból leégettem. Sebaj, gondoltam rendelek Kínából 4db-t https://www.ebay.com/itm/FK-180PH-DC...kAAOSwopRYl1~H

De a motorok melegednek, az egyiket már sikerült leégetnem, igaz saját hibából túlfeszültséggel és sajna ekkor a vonóerőt sem mértem. De 5V-on is melegszik 5x3-as 3 ágú propellerrel , és a húzóerő is alacsony nem több, mint 100g . Fordulatszámot nem tudok mérni, de static thrust calc programmal 15-16 ezerrel pöröghet ezen a feszültségen. Kérdésem: a melegedést okozhatja, hogy nincs rajta kondi? Érzésem szerint a kondi csak zavarszűrés miatt szokott a motorokon lenni. El kellene érnem a 250g vonóerőt, de félek újabb motort fogok leégetni.
    Mivel a bontott motor ezt tudja, és nem is melegszik, valamint a túlfeszültséget is tolerálja, kicsit csalódott vagyok az új beszerzéssel. Valami tipp? hogyan tovább?

Senior Member
    Hely
    Bekescsaba
    Telefon
    +36303996350
    Hozzászólás
    211
    Szia!

Mibe szánod ezt a motort, mi volt a feszültség forrás?

Member
    Hozzászólás
    35
    kétmotoros 600 g-os eps gépet gondoltam építeni, az aksi 3db 1000mAh LIPO, a vezérlő WK 20A. Közben elmerészkedtem 7V-ig, melegszik, de nem vészes, lehet, hogy sorba kötöm a két motort, ezáltal biztos nem fog leégni, ha túlhúzom a kart. A 3x3,7V-ra szükségem van, mert a szervók és a vezérlés erről megy.A húzóerő gyalázatos, épp csak fenn fog maradni a gép, de manőverezése gyenge lesz

Senior Member
    Hely
    Bekescsaba
    Telefon
    +36303996350
    Hozzászólás
    211
    Ahogy nézem a motort, azt írják: carbon brush Ez az én olvasatomban kefés motort jelent. A szabályzóról meg azt gondolom, hogy kefe nélküli. Ezt át kéne gondolni. Nem ismerem a kefés motorokat, de kefés motorhoz kefés szabályzó való. Vagy motort vagy szabályzót kéne ezek szerint cserélni. Nézd meg te is.

Member
    Hozzászólás
    35
    Köszi bonaa, a szabályzó és a motor is kefés

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve