Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12
Eredmény: 11 - 16 (16) összesen

Téma: Elektronikus Súlypont Mérleg F3X

Member
    Hozzászólás
    75

HX711 erősitők

Sziasztok!

A HX711 erősitőkkel kapcsolatban azt szeretném megosztani veletek, hogy igen sok rossz minőségü van a kinai piacon.
    A következő eladókat NEM javaslom, mert a nagy részük amiket kaptam vagy nem müködött, vagy pedig igen zajos mért értékeket adott vissza:
    - piros pcb egyik és másik, ezekből 1-1 darab volt használható a 9ből
    - "zöld" színü PCB: 1 müködött jól a 6ból
    - "zöld szinü kicsi" PCB amit mérőcellához adtak 80Hz-en müködik, és igen zajos mérési értékeket ad, nem tudtam használni őket. Továbbá a mérőcellák rosszul voltak kikönnyitve, nem középen hanem kb 10-15mm odébb, szóval abszolút nem javasolt eladó.

Ami talán jobb arányban müködött nekem az a lila szinü HX711 PCB modul: az 5ből 3 müködött.

Ja és hiába van egy terméknek sok csillagos vásárlói értékelése a kinai oldalon, az sokszor csak annyit jelent hogy az árut az illető megkapta és fizikailag megfelelt a meghirdetett árunak. De hogy müködik e az már más kérdés...

Az angol fórumon ezt az eladót megbizható forrásnak tartják HX711 modulokhoz. Másik megbizható mérőcella és HX711 eladónak bizonyult ez is egy fórum tagnak. Egy harmadik megbizható erősitő forrás ez az eladó is valaki szerint.

üdv: Roli

Senior Member mallan logója
    Hely
    Budapest IV.
    Hozzászólás
    781
    Szia Roli,
    Köszi a rengeteg hasznos infót, neki is állok a dolognak lassan

Barna

Member
    Hozzászólás
    75
    Szia Barna!

Nagyon szívesen. Ma felraktam még pár új képet a majdnem kész szürke szinü, 4kg méréshatárú, második mérlegemről a google képtáramba.
    Ezen már kétoldalu prototipus PCB panelre forrasztottam a 3 kalibráló gombot. Ezeket nem fontos beépiteni az LCD házba persze, de én szerettem volna ha a kalibrációhoz nem kell a fedőlapot lecsavarozni, hogy csatlakoztassam a gombokat. Továbbá az LM7805 5Vos feszültség regulátort is ilyen pcb lapra forrasztottam be a két kondenzátorral (0.33uF Vbe, 0.1uF Vki) és a zener diódával. Ez segitett abban is hogy a vezetékeket ezen a csomóponton normálisan tudjam összeforrasztani, na meg a kapcsolóra a 9V csati mellett egy XT60ast is rákötöttem, aminek fúrtam a talpazat oldalára két 4.5mm furatot. Igy LiPol akksit is rá tudok majd kötni 9V elem helyett. Mondjuk zener diodát már nem raktam a két csati közé a + ágon, de nem tervezem egyszerre használni 9V elemmel és LiPol akksival. Ha minden igaz a 3 cella LiPol akksi sem tehet kárt az Arduinoba, mivel van feszültségesés a zener diodán, de talán inkább érdemesebb 2 cellás LiPolról "meghajtani" az áramkört.
    Ezt a mérleget már teszteltem és sajnos mindkét beforrasztott HX711 erősitő zajos mérést ad, szóval másikat kell a helyükre forrasztanom.

Egy francia kollégámat megkérdeztem ezekről az analóg digitális erősitőkről és ő azt mondja a HX711 IC maga elég robosztus kivitelü, azzal nem lehet gond. Az ellenállások és kapacitások a panelen nyilván rendelkeznek valami gyártási szórással az értéküket illetően, de ez megint nem befolyásolhatná ilyen nagy mértékben a müködését. Viszont az biztos, hogy a nyúlásmérő bélyegnek az ellenállás változása terhelés alatt igen kis mV feszültség változásokat eredményez, ezért ez a fajta erősitő igne érzékeny mindenféle elektornikai zajra a táplálás felöl. Magának a zaj érzékenységnek kulcsszerepe van a PCB elrendezésének is és szerinte az hogy miylen minőségüek a forrasztások is befolyásolhatják a zajérzékenységet.... szóval ezt a területet még körüljárom, mert nagyon zavar hogy egy halom erősitő használhatatlan még ha kinai elektronikáról is van szó. És az tény hogy nem forrasztok valami szépen, de talán annyira béna sem vagyok.
    Az angol fórumon azt is irták tanácsnak, hogy a data (adat) és clock (órajel) veztékeket (Arduino és HX711 között A0->A3 pinek) lehetőleg rövidre kell szabni és ne nagyon menjen a közelükben egyéb jel vezeték, mert ha ezek bármilyen elektromos zajt összeszednek akkor a mérés rögtön rossz lesz, bezavarnak. Én ezeket a vezetékeket most kicsit hosszabbra hagytam és összecsavartam, de nem hiszem hogy ez gond lenne.

A szervóvezeték helyett simán használhatsz valami vékonyabbat, mert akkor könnyebb összegyömöszölni a cuccot arra a kis helyre.

Member
    Hozzászólás
    75
    Sziasztok!

A thingiverse-n található egy variálható tartókarokkal ellátott súlypont mérleg is: https://www.thingiverse.com/thing:2701969

Ehhez én a David Beach által irt kódot javaslom használni, mivel abban állithatóak a tartópinek távolságai a 3 gomb segitségével:
    https://github.com/dsbeach/DB_CG_scale
    kapcsolási rajz és müködése, kalibrációja a programnak: https://github.com/dsbeach/DB_CG_scale/wiki

Member
    Hozzászólás
    75
    Sziasztok!

A Google fotótáramba feltöltöttem 6db új képet a szürke, 4kg méréshatárú második mérlegemről.
    https://photos.app.goo.gl/NH16SU3422aQZPDA2
    Végül a lila szinü HX711 erősitőket használtam 90fokban hajlitott tüskékkel forrasztva. A csatlakozó kábelek végére 4x1es csatikat raktam. Egy biztos, a forrasztás minősége nagyon sokat számit az egész projektben. Sokat küzdöttem a 3 kalibráló gombbal, mert sehogy nem akart sikerülni a vezetékeik forrasztása az Arduinon. A gomboknak most is 3 furatot fúrtam az LCD alsó müanyag házára és süritett epoxyval ragasztottam őket a helyükre. Ja és egy Arduino Pro Mini-t elfüstöltem, mert egy hajszál vékony drót darab rövidre zárt a modulon egy ellenállás és kondi között. Szóval érdemes minden modult ellenőrizni mielőtt áram alatt tesztel az ember. A bemeneti oldalon zener diodakat raktam az XT60-as és a 9Vos elem csatik pozitiv ágára. Igy elméletileg ha nem 9V elemről használom hanem XT60 csatin ekresztül 3cella LiPolról, akkor nem kerül az elem csatlakozójára feszültség és véletlenül sem zárhat rövidre (ha hozzáérne valami vezetőhöz, fémhez). Ha kisebb feszültségesést szeretne valaki a 9V-os elemnél, akkor zener dioda helyett javaslom a shottky diódát. De nekem megfelelt simán a zener is, az XT60asnál mindenképpen mivel 3 cella LiPolnak 12V felett van feszültsége teljes töltés esetén (az Arduino max 12V-ot kaphat).

Member
    Hozzászólás
    75
    Sziasztok!

Az RC Groups angol forumon valaki felhozta ötletkent az ADS1232 mikrochip hasznalatat. A forumon ezt rögtön le is szoltak, de szerintem sokkal jobb analog-digitalis erösitö lehet, mint a HX711. Aliexpressen kicsit többe kerül mint a HX711, de megerne egy probat ezzel elkesziteni a merleget. Valoszinüleg sokkal kevesbe erzekeny az aramköri zajra. Eleve csak ket kondenzator van a bemenö agon. Es ha jol ertelmezem egy ilyen modul eleg 2db meröcellahoz.
    Githubon talahatoak program kodok is hozza. Talan meger egy probat es ezzel tovabbfejleszteni ezt a sulypont merleget.

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12

A téma címkéi:

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve