Oldal: 3 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (45) összesen

Téma: Arthobby Castor EV 2.5 építés

Senior Member flyingdog logója
    Hozzászólás
    710
    Stork F5j ben így van berakva.

A flap szervóval nem értem a problémát nincs vizuálisan elöttem. Igazából a modern versenygépekben pont a főtartó utánni résztől kezdödik a szervó fészek mert ott a legvastagabb a profil.

Másik olvastam a bevonással kapcsolatos dolgot. Én biztosan raknék Japán papírt a felűletre, ugyanis az megköti a felűletet és nitro lakkal feszítve-impregnálva keményebb felületet ad mint mondjuk a natur lakkozot balsa. Igazából régi dzabadonrepülős múltamból az a tapasztalat hogy a kezeletlen bevonás nélküli balzát megrágja a főleg nyárvégi elszáradó fű vagy esetleg gaz.
    Hitec Aurora 9- 2.4ghz, TIRMO, Tulix, Cirrus, Cap 21

Senior Member feket663 logója
    Hely
    Csenger
    Hozzászólás
    3.140
    Idézet flyingdog eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Stork F5j ben így van berakva.

A flap szervóval nem értem a problémát nincs vizuálisan elöttem. Igazából a modern versenygépekben pont a főtartó utánni résztől kezdödik a szervó fészek mert ott a legvastagabb a profil.

Másik olvastam a bevonással kapcsolatos dolgot. Én biztosan raknék Japán papírt a felűletre, ugyanis az megköti a felűletet és nitro lakkal feszítve-impregnálva keményebb felületet ad mint mondjuk a natur lakkozot balsa. Igazából régi dzabadonrepülős múltamból az a tapasztalat hogy a kezeletlen bevonás nélküli balzát megrágja a főleg nyárvégi elszáradó fű vagy esetleg gaz.
    A flap szervóval csak esztétikai probléma van, nem lenne egy vonalban a csűrővel, de ez akkor talán nem akkora gond.

A másik gondolatodra reagálva lehet, hogy a balsa szárnyborításra ez igaz, viszont ezen a gépen a szárny habanyaga nyárfával van borítva, az egy kicsit keményebb fa, ha jól tudom.

Senior Member flyingdog logója
    Hozzászólás
    710
    Ja értelek! Ezt nem tudtam! Azthittem hogy sima balza boritás. Ha a belépő fenyő léc a felület meg abachi akkor az jobban bírja. A szervok esztétikájával ne törődj. A földön úgy sem fogod látni fent meg a termikben meg magasan megint nem fogod látni!
    Hitec Aurora 9- 2.4ghz, TIRMO, Tulix, Cirrus, Cap 21

Hely
    Csenger
    Hozzászólás
    3.140
    Ma is haladtam kicsit. Elkészült a véglegesnek mondható szervó tálca. Ami egyáltalán nem szép, mert nem párhuzamosak a szervók, viszont ennek oka van, másképp nem fértek be. Így is kb 0,5 mm van a törzs és a szervók alja között. Viszont így a teljes hosszúságú szervókarokat lehet alkalmazni. Talán elég lesz a 100% rate a rádión. A szervókarok sem akadnak össze, és még a majdani, szárnyból kijövő vezetékeknek is meg lesz a helye. Hátra van még a tolórudak rugalmas házának a rögzítése, erre a célra rétegelt lemez tönkök fognak kerülni még a tálcára, ami nincs beragasztva.
    A szárnyak átkerültek Romániába egy jó barátomhoz, akinek kicsit komolyabb tapasztalata van a kompozit anyagokkal, és azt ígérte, hogy megfelelően erősre és remélem elfogadható esztétikájúra fogja tudni megcsinálni a szárnyközéprész és a vtail ragasztásainak megerősítését üveg és/vagy karbon szövettel.

27541033_1645699968829132_4165350396817343483_n.jpg27629081_1645700048829124_3047488143527109675_o.jpg27654883_1645699888829140_4348199571827995632_n.jpg

Hely
    Csenger
    Hozzászólás
    3.140
    Érdekes választ kaptam a gyártótól arra a kérdésemre, hogy jó-e a vízbázisú lakk a fafelületek bevonására:

- Can I use water based lacquer for wings?
    Absolutely not, you can use any nitrocellulose based lacquer designed for priming wooden surfaces, should be available in every DIY store (Obi, Praktiker etc.)

Senior Member sanyi1959 logója
    Hely
    Budapest, VII.ker
    Hozzászólás
    2.091
    Az Arthobby modelljei megfelelő felületi impregnálással kerülnek ki a gyártótól. További kezelést, lakkozást nemigényelnek. Kár elnehezíteni a modellt, és még el is csavarodhatnak a szárnyfelületek a felvitt akár nitrocellulóz tartalmú lakktól is.
    Így szépek ahogy vannak! Én nem bántanám.
    DLG= ez az a kategória, ahol minden gramm számít, és mindennek qrva kevés hely van.

Hely
    Csenger
    Hozzászólás
    3.140
    A gyár a manualban nitrolakkot javasol, a fórumokon mindenki lakkozta eddig a szárnyat, bár olyan is volt, aki fóliázta, de erre vonatkozóan is van a leírásban infó, hogy nem javasolják a dolgot...

Senior Member sanyi1959 logója
    Hely
    Budapest, VII.ker
    Hozzászólás
    2.091
    Esőben ne repítsél, és akkor megspóroltál sok lakknyi súlyt, pénzt és munkát.
    Egyszer építettem egy csodás torziós szárnyat. Alul-felül 0.8-as balzaborítás volt. A híg nitrólakk úgy felhullámosította és elcsavarta az amúgy pille-könnyű szárnyat, hogy fájószívvel le kellett kukázni.
    DLG= ez az a kategória, ahol minden gramm számít, és mindennek qrva kevés hely van.

Senior Member Mat logója
    Hozzászólás
    1.144
    Idézet feket663 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Érdekes választ kaptam a gyártótól arra a kérdésemre, hogy jó-e a vízbázisú lakk a fafelületek bevonására:

- Can I use water based lacquer for wings?
    Absolutely not, you can use any nitrocellulose based lacquer designed for priming wooden surfaces, should be available in every DIY store (Obi, Praktiker etc.)
    Szia,
    mivel kicsit próbálok utána nézni, mi is kellene ehhez a modellhez, én ezt találtam hozzá:
    https://www.pp-rc.de/FLYING-MODELS/A...odNr=1642&p=81
    Lehet, érdemes pont ezt használni. Én legalább is ezt fogom.
    Üdv: Laci
    MMSZ szám: 3389
    DOE: 2017137

Hely
    Csenger
    Hozzászólás
    3.140
    Ez is biztos jó, de nem hinném, hogy ez valami különleges cucc lenne, a GYÁRTÓ is azt írta nekem, hogy bármelyik nitrolakk jó lesz. Az OBi-st vagy Praktikerest ajánlotta kifejezetten...

Oldal: 3 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva