Oldal: 5 / 5 ElsőElső 12345
Eredmény: 41 - 45 (45) összesen

Téma: Arthobby Castor EV 2.5 építés

Senior Member feket663 logója
    Hely
    Csenger
    Hozzászólás
    3.132
    Mivel mifelénk épp eseget az eső, így inkább a továbbépítéssel foglalatoskodtam. Bekerült egy a Hobbyking akciója során még a tavasszal 10 dollárért beszerzett Flip32AIO repülésvezérlő is a gépbe. NEM-NEM, nem lesz belőle egyelőre FPV gép, mindössze egy variométer és akkufeszültség szenzorként funkcionál ez a panel, így az Frsky Taranis rádióm kijelzőjén látom, hogy milyen magasan vagyok, illetve látom, hogy van-e még energia az akkuban, és csipog is a vario, ha akarom. Mivel az Frsky vario szenzorában is ugyanilyen barometrikus szenzor van, és az legalább a duplájába kerül, szerintem elég jó boltot csináltam ezzel a kis vezérlővel, pláne, hogy még az akkufeszültségről is lesz információm.

51652422_2100949509970840_6486411295779192832_o.jpg51390300_2100949419970849_3014609481746087936_n.jpg

Junior Member
    Hozzászólás
    25
    Szia Feket663!
    A jövőben én is szeretnék nekilátni egy 2,5 méteres AH vitorlázó építésnek, remélem, hogy nem lesz túl nagy falat. Tavaly előtt egy AXN cloud fly-jal kezdtem tanulni, idén egy Phoenix 2000-rel tanulok tovább. Építettem egy Styroman féle Mimi-t, mondjuk a fóliázással meggyűlt a bajom, el is vette a kedvemet fóliás repülőktől.
    Felmerült bennem egy pár kérdés, amire bízom, hogy tudsz válaszolni és a segítségedet kérem.

1. észrevettem, hogy a kithez adott (adják hozzá?) alu motor tűzfal süllyesztett. Lehet, hogy egy nem AH-s motor tengelye túl rövid és nem lehet rá normálisan feltenni az orrkúpot,és így terel az AH a saját hosszú tengelyű motorjai felé? Jelent ez problémát? A kinézett DYS 3536 750KV-s motor tengelye 16,5mm, szerinted erre felmenne az orrkúp?
    2. olvastam, hogy egyszerű, 9 grammos szervókat tettél a szárnyba. Jól gondolom, hogy nincs szükség vékonyított szárnyszervókra? Tudom, a szárnytól is függ, de mintha a Castor HN1033-as szárnya lenne a legvékonyabb.
    3. a leírásban szerepel, hogy all necessary hardwer-t adnak a kithez. Feltételezem, hogy a lamináló gyantára ez azért nem terjed ki..
    4. a P2k-n megszerettem az ívelőt, leszálláskori kilassítást el se tudom képzelni, hogy lehetne másképpen megoldani. Ezért mindenképpen ívelős szárnyú vitorlázót szeretnék. A 2,5 méteres AH kínálatban csak az Evolutionben van mind a 4 felület előre zsanérozva. Nem feltétlenül az Evolution a legszimpatikusabb, illetve nem akarnám emiatt behatárolni a választási lehetőséget. Látom, hogy te kialakítottad az ívelőt is a Castoron, ahol nincs meg az előre zsanérozás. Kérdezem, hogy miképpen oldottad meg?
    5. Vékony jég.. Ha sikerülne az ívelő kialakításával tisztába kerülni, akkor már rögtön 3 féle profilú vitorlázó jönne számításba. SD7080, amit halálra dicsér SpeedsterDen, meg ugye az AH-s szortiment 80% ilyen profillal rendelkezik, HN1033-as a Castor, erről azt olvastam, hogy talán a leggyorsabb a 3 közül, illetve szinte egzakt átesési sebességgel rendelkezik, ami nem túl előnyös. Nekem.. Van még az MH32, ami úgy látom, hogy eléggé elterjedt. Ezek mind lamináris profilok? Mi a meglátásod, pl hogy érzed a P2K-hoz képest, miben más a Castor? Te mit tudsz erről a három féle profilról?
    6. Próbáltam utánakeresni a V és X farok közti különbségnek, nem igazán találtam jó leírást róla. A rádiómnak szerencsére gyári mixe van rá, nem kell a szűkös 3 programozható mixből elhasználni. De, kezdő vagyok, ha a V farok „problémásabb”, akkor ez további befolyásoló tényező, amit figyelembe kell vennem.

Előre is nagyon köszönöm a válaszodat, illetve a profilokkal és V vs X farokkal kapcsolatban természetesen a többiek észrevételére is kíváncsi vagyok.

Üdv.

Hely
    Csenger
    Hozzászólás
    3.132
    Idézet Nand eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia Feket663!
    A jövőben én is szeretnék nekilátni egy 2,5 méteres AH vitorlázó építésnek, remélem, hogy nem lesz túl nagy falat. Tavaly előtt egy AXN cloud fly-jal kezdtem tanulni, idén egy Phoenix 2000-rel tanulok tovább. Építettem egy Styroman féle Mimi-t, mondjuk a fóliázással meggyűlt a bajom, el is vette a kedvemet fóliás repülőktől.
    Felmerült bennem egy pár kérdés, amire bízom, hogy tudsz válaszolni és a segítségedet kérem.

1. észrevettem, hogy a kithez adott (adják hozzá?) alu motor tűzfal süllyesztett. Lehet, hogy egy nem AH-s motor tengelye túl rövid és nem lehet rá normálisan feltenni az orrkúpot,és így terel az AH a saját hosszú tengelyű motorjai felé? Jelent ez problémát? A kinézett DYS 3536 750KV-s motor tengelye 16,5mm, szerinted erre felmenne az orrkúp?
    2. olvastam, hogy egyszerű, 9 grammos szervókat tettél a szárnyba. Jól gondolom, hogy nincs szükség vékonyított szárnyszervókra? Tudom, a szárnytól is függ, de mintha a Castor HN1033-as szárnya lenne a legvékonyabb.
    3. a leírásban szerepel, hogy all necessary hardwer-t adnak a kithez. Feltételezem, hogy a lamináló gyantára ez azért nem terjed ki..
    4. a P2k-n megszerettem az ívelőt, leszálláskori kilassítást el se tudom képzelni, hogy lehetne másképpen megoldani. Ezért mindenképpen ívelős szárnyú vitorlázót szeretnék. A 2,5 méteres AH kínálatban csak az Evolutionben van mind a 4 felület előre zsanérozva. Nem feltétlenül az Evolution a legszimpatikusabb, illetve nem akarnám emiatt behatárolni a választási lehetőséget. Látom, hogy te kialakítottad az ívelőt is a Castoron, ahol nincs meg az előre zsanérozás. Kérdezem, hogy miképpen oldottad meg?
    5. Vékony jég.. Ha sikerülne az ívelő kialakításával tisztába kerülni, akkor már rögtön 3 féle profilú vitorlázó jönne számításba. SD7080, amit halálra dicsér SpeedsterDen, meg ugye az AH-s szortiment 80% ilyen profillal rendelkezik, HN1033-as a Castor, erről azt olvastam, hogy talán a leggyorsabb a 3 közül, illetve szinte egzakt átesési sebességgel rendelkezik, ami nem túl előnyös. Nekem.. Van még az MH32, ami úgy látom, hogy eléggé elterjedt. Ezek mind lamináris profilok? Mi a meglátásod, pl hogy érzed a P2K-hoz képest, miben más a Castor? Te mit tudsz erről a három féle profilról?
    6. Próbáltam utánakeresni a V és X farok közti különbségnek, nem igazán találtam jó leírást róla. A rádiómnak szerencsére gyári mixe van rá, nem kell a szűkös 3 programozható mixből elhasználni. De, kezdő vagyok, ha a V farok „problémásabb”, akkor ez további befolyásoló tényező, amit figyelembe kell vennem.

Előre is nagyon köszönöm a válaszodat, illetve a profilokkal és V vs X farokkal kapcsolatban természetesen a többiek észrevételére is kíváncsi vagyok.

Üdv.
    1. A tűzfalat adják a géphez, de az enyémnél nem alumínium volt, hanem üvegszálas anyagból készült, a Park 480-as motornál semmi gondom nem volt a tengely hosszával. Az Arthobby motorjai is ugyanazok a kínai motorok, amiket DYS, Turnigy, Rctimer néven lehet kapni (szerintem)
    2. Elsőre valóban Towerpro MG-90S szervók kerültek a szárnyba, de lecseréltem őket, mert nem volt középpontjuk. Szintén a Banggoodról vettem Emax szervókat (https://www.banggood.com/EMAX-ES3302...?rmmds=myorder ), amik sokkal vékonyabbak, pontosak, teljesen megfelelnek az igényeimnek. Ezek már nem lógnak túl a szárnyon egyáltalán.
    3. Adnak hozzá lamináló gyantát is, de szerintem célszerűbb az üvegszálazást 5 perces epoxival megoldani, mert nem szívja be olyan könnyen a fa a szárnyvégeknél, így nem fényesedik ott ki a felület a gyantától, ráadásul rondán és egyenetlenül. Nyilván ez pár grammal megnövelheti a repkész tömeget.
    4. Az ívelőt beragasztott zsanérok rögzítik a szárnyhoz.
    5. Én nem nagyon értek a profilokhoz, tulajdonképpen azért vettem ezt a gépet, mert ez volt a legolcsóbb, és a motor nélküli verziója, a thermic is elég szépen repül SpeedsterDen kezei között. A phoenixhez képest ez azért egy más világ, ezzel már nekem is sikerült termiket fogni, a phoenixxel ilyen anno nem jött össze, ez persze nem a phoenix hibája, hanem az én korlátozott tudásomé.
    6.A V csillapítót is be lehet állítani, ez már csak ízlés kérdése, mivel könnyebb, így kisebb súly kell az orrába, ez azért is fontos volt nekem, mert a gyári ajánlással szemben én jóval könnyebb motort tettem bele, ami ettől függetlenül szépen cibálja felfelé.

Sajnos időhiány miatt túl sokat nem repültem a géppel, esetlegesen meg is válnék tőle, ha úgy van.

Junior Member
    Hozzászólás
    25
    Köszönöm a válaszokat.
    - vicces, hogy a gyárilag ajánlott Hs szervó 0,5mm-rel keskenyebb, mint a MG-90S, ergo, jó eséllyel a gyári ajánlott is kilóg a síkból... Köszi a tippet.
    - 5 perces epoxinak az ajánlottak között van a Pattex terméke?
    - ívelő zsanér: gondolom valami ilyesmit használtál: https://www.motionrc.com/collections...andard-15-pack
    Egy ívelőhöz elég 2 darab? Félek, hogy nem sikerülne eléggé egytengelyűre készíteni és szorulósan járna. Hozzáragasztottad a fafurnér belső felületéhez, vagy csináltál neki valami komolyabb fogadó fészket? A vágott habfelületet bevontad valamivel?

Profilokhoz. Ahhoz képest, hogy amennyire hasonlít az sD7080 és az MH32 (SD7080 0,5 százalékponttal vastagabb 8,7% vs 9,2%) nagyobb sebességnél koppra ugyanúgy viselkednek, alacsonyabb sebességnél viszont már jóval nagyobbat emel a húsosabb SD7080. A HN profil mind között a leggyorsabb.

Megegyeztem magammal, hogy addig nem szerzek be új modellt, amíg nem sikerül a Phoenix-szel "termikelni" 3-4 hete hétvégén volt az a nagyon jó idő, amikor is próbálkoztam vele. Ha láttam valamit a szárnyon, az ellenállás felé fordulva, körözgetve annyit sikerült elérni, hogy nem jött le, nagyjából szinten maradt. Illetve volt egy eset amikor, egyenesen, jó magasan haladva egyszer csak azt vettem észre, hogy már kezd túl magasan lenni, alig látom. Nem tudom mire vélni, hogy egyenes siklásban is emelkedett, de határozottan ezt tapasztaltam.
    Ha elhatározásra jutottál az eladással kapcsolatban, írhatsz üzenetet a mail címemre. nand708 kukac, jahú-s, com-os

Köszönöm!

Hely
    Csenger
    Hozzászólás
    3.132
    -epoxi szerintem jó lesz, az a lényeg, hogy ne poliészteres legyen, mert az megeszi a habot
    - sima üvegszálas papír zsanérral van megoldva, oldalanként 4 darabbal, ezen kívül a habba be van ragasztva egy balsa léc, hogy valami tartása legyen a profilnak az ívelőnél is, ahol már elég vékony a hab (a gyárilag ívelős gépeknél itt is be van építve a balsa léc, és be is van zsanérozva, de ez ugye nem volt)
    - ha neadj Isten Taranis rádiód lenne, akkor a gépembe be van építve egy magasságmérős quadkopter vezérlő, ami ellátja a vario funkcióját, így hallod is, ha termikben vagy.

Oldal: 5 / 5 ElsőElső 12345

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva