Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (11) összesen

Téma: BR 0705 és BR1103b mikro brushless motorok

Member
    Hozzászólás
    37

Question BR 0705 és BR1103b mikro brushless motorok

Ezeket a pici,de nagy fordulatú mocikat drónokba építik be .10000-20000KV motorok.Biztosan jó a hangja egynek is,beépítve egy mikro repcsibe.

A rádióm egy Flysky fs t6 , hozzá egy 2gr-os dasmicro 8 ch vevő, 1,7gr-os szervókkal, és a BR 0705-ös motor.Milyen szabályzót használjak, ami 1-2 cellás,

és tudja kezelni a 60-70000-es fordulatot, és 1-2gr a súlya?? Nincs szükség,hogy tudja a Dsot,Multisot,és egyéb paramérereket.

Minden segítséget előre is köszönök!

Senior Member
    Hely
    XI. kerület, Budaörs
    Hozzászólás
    819
    Szia!

ESC

Viszont ez opto szabályzó szóval a BEC-et külön kell megoldani, mondjuk egy ilyennel:

BEC

Üdv:

o
    Utoljára módosítva: Oleg által : 2018-02-07 23:07

Member
    Hozzászólás
    37
    Szia Oleg!

Köszi az infót,de még lenne kérdésem .Ennél a szabinál a sárga a jelkábel? a barna pedig a negatív?

ESC nem is kell, mert csak 1 cellás lipoval táplálom max 100-200 mah.

Senior Member
    Hely
    XI. kerület, Budaörs
    Hozzászólás
    819
    Idézet Gyulabácsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia Oleg!

Köszi az infót,de még lenne kérdésem .Ennél a szabinál a sárga a jelkábel? a barna pedig a negatív?

ESC nem is kell, mert csak 1 cellás lipoval táplálom max 100-200 mah.
    Szia, így van. A narancs a jel a barna pedig a negatív. Viszont a leírásban szereplő 0,8g csak a kábelek nélkül lesz meg szerintem. Amúgy véletlenül van ilyen motorral egy pici kopterem szintén 1 cellával akkuval együtt 37g. Később készítettem egy 2 cellás verziót is ami 50g lett. Az 1 cellás verzió:

http://forum.rcmodell.hu/showthread....=1#post1543939

Member
    Hozzászólás
    37
    Szia Oleg!
    Légy szíves erősítsd meg ,Hogy amit ajánlottál TURNIGY MULTISTAR esc kompatibilis a flysky fs t6-os vevővel.Nem koptert csak egy kis repcsit szeretnék építeni.
    1vevő,1esc,1 motor.
    Köszi.
    Üdv:Gyulabácsi

Senior Member
    Hely
    XI. kerület, Budaörs
    Hozzászólás
    819
    Szia!

Az ESC blheli_32 firmware-t futtat ami támogatja a hagyományos PWM jelet:

The code supports regular 1-2ms pulse width input, as well as Oneshot125 (125-250us), Oneshot42 (41.7-83.3us) and Multshot (5-25us). Dshot signalling is supported at any rate up to at least Dshot1200. The input signal is automatically detected by the ESC upon power up.

Ráadásul állitani sem kell bekapcsoláskor automatikusan felismeri.Ezt a szabályzót nem ismerem, de ha gondolod akkor holnap kipróbálok egy BR1103B motort egy másik, de szintén blheli_32-es szabályzóval.

üdv:

o

Member
    Hozzászólás
    37
    Szia Oleg!

Kipróbáltam egy br1103b mocit,prop nélkül,2 cellás aksival,egy 10 amperes hobbyking szabival.

Kb negyed gázig minden jó működött,lehetett növelni,és csökkenteni a fordulatot, már fél gáznál szó szerint elfüstölt a motor.

Senior Member
    Hely
    XI. kerület, Budaörs
    Hozzászólás
    819
    Szia!

Melyik KV erteku motort probaltad? Nekem a 10000 Kv van es azzal egy cellaval es 56mm-es proppal a quad-on nem volt gondom, sokat repultem veluk. Amugy a nagyobb quad (2206) motorjaim is iszonyat melegednek prop nelkul... Az esc timing beallitasa is fontos, ha jol tudom akkor a rosszul beallitott timing is megfozheti a motort.

Udv,

o

Member
    Hozzászólás
    37
    Szia!

A 10000 kv-s motor füstölt el.

Szerintem olyan szabi kell,ami tudja kezelni a nagy fordulatot,és a flysky vevőm PPM jelével közvetlenül vezérelhető .Ne legyen több, mint 1-2 gr,de tudjon

3-5 ampert,és 1-2 cellás lipot.

Senior Member
    Hely
    XI. kerület, Budaörs
    Hozzászólás
    819
    Szia!

A fent említett szabályzó szerintem jó lenne, de ki kellene próbálni. Egy nagyobb motort már teszteltem blheli szabályzóval ami quad-hoz volt való. Egy sima vevőre volt csatlakoztatva külön BEC-el és rendben működött.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva