Oldal: 1 / 9 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (87) összesen

Téma: Vick Models - Alt DLG

Senior Member Impact_B logója
    Hely
    Győr
    Hozzászólás
    100

Vick Models - Alt DLG

Utoljára módosítva: Impact_B által : 2018-02-16 19:09

Senior Member csabesztattoo logója
    Hely
    Zugló-Kisújszállás
    Telefon
    06303124954
    Hozzászólás
    1.066

Talking

Sziasztok!

Szeretném bemutatni nektek az Alt dlg-t. Néhány szót a gépről:
    Mikor terveztem a masinát, az egyszerűség volt a cél, hogy egy kezdő építő is simán boldoguljon vele.
    Első verzióban sima hagyományos szárnyszerkezetet kapott, de az annyira lágy volt, hogy csavarodott mint atom. Gyereknek jó, de az izmos dobásokat nem bírja, ezért a bordaszerkezet átalakult. Kicsit bonyolultnak tűnik elsőre, de nem nehezebb összeépíteni mint a normál verziót. Ebben nagy segítség lesz majd a Bálint (Impact-B) által készített fotósorozat, amin nyomon követhető lesz minden fontos lépés. A látvány viszont magáért beszél, szerintem elég faszán néz ki ez a diagonál szerkezet, ami egy igen merev szárnyat eredményez.

Néhány számadat: Az egyméteres fesztávhoz 150-160g felszálló súly párosul, ami nem tűnik kevésnek, de a felületi terhelése 10g vagy az alatt van per dm2 szélcsendes és szeles időben is kiválóan működik.

Az építőkészletről: Csinos karton dobozban érkezik, benne lézervágott fa alkatrészekkel, szénrudakkal csövekkel és egyéb apróságokkal. Az anyag válogatott grauphner balsából kerül ki, vágás előtt mérlegelve vannak. Orrba megy a legnehezebb, szárnyba a közepes, vezérsíknak a legkönnyebb anyag.
    Szóval igyekeztem igényesre venni a témát, hogy öröm legyen kinyitni és belenézni a dobozba.

Törés teszt is megvolt, Járdán Józsi barátom szeme láttára. A vevőantennám letörött, es egy start után jelt vesztett a dobás tetején. 25-30 méterről mint egy nyíl, függőlegesen csapódott be a földbe egyre gyorsulva. Szerencsére a talaj lágy volt valamennyire, de a szívem megdobbant rendesen... A durva az, hogy semmi nagy baja nem lett Az orr oldalsó lapja picit megrepedt de ennyi. Hát meglepődtem rendesen, hogy kibírta.

Személy szerint nagyon megkedveltem ezt a repcsit. Rengeteg munkám volt vele, nekem nagyon tetszik, remélem Ti is szeretni fogjátok.

Néhány fotót csatolok, Bálint és JJózsi jóvoltából. Köszi nekik.

Utoljára módosítva: csabesztattoo által : 2018-02-17 09:37
    Mini dlg kezdőknek!Keresd facebook-on: vickminidlg! 06303124954 vickminidlg@gmail.com

Senior Member csabesztattoo logója
    Hely
    Zugló-Kisújszállás
    Telefon
    06303124954
    Hozzászólás
    1.066

Mini dlg kezdőknek!Keresd facebook-on: vickminidlg! 06303124954 vickminidlg@gmail.com

Senior Member Tesoka logója
    Hely
    Galgahévíz
    Hozzászólás
    256
    Hali!

és mit lehet tudni az áráról?

Érdekelne egy példány!

Üdv: Vadölő
    Az Ég a Bátraké!

Senior Member csaron logója
    Hely
    Budapest XI. - Zsámbék
    Telefon
    +36204551506
    Hozzászólás
    648
    Grat Csabesz!
    Igen jól néz ki. Mikor látható élőben?
    Á.

Senior Member
    Hozzászólás
    445
    Ez elég klasszul néz ki. :-)

Senior Member Impact_B logója
    Hely
    Győr
    Hozzászólás
    100
    Sziasztok,
    itt én is bekapcsolódnék a történetbe.

Vick Models facebook oldalát követve figyeltem fel ennek az új modellnek a felbukkanására.
    Eleve baromi jól néz ki, illetve a carboncsöves főtartó szervezetre figyeltem fel konkrétan,ilyet régóta óta hiányoltam.
    Ezzel a megoldással extrém erős főtartót kaphatunk,és nem kell végtelen hosszan molyolni az "I" szerkezetű fenyő-balsa kombó főtartóval, amit eléggé mérsékelten élvezek.
    Engem a fent megosztott teszt videó vett meg végül, gyönyörűen siklik, ahogy egy fóliázott balsa géptől várható,
    lézervágott a készlet nem kell molyolni, carboncsöves a szárnyszerkezet, különösen nem kell tökölni vele.
    Mi kellhet még? :-)

Vick Models facebook oldalán tenyereltem bele Csabi felhívásába, jelentkezni lehetett az ALT DLG tesztelésére.
    Én lettem a szerencsés kiválasztott, én kaptam a megtisztelő lehetőséget, hogy lényegében világon elsőként építhetem meg ezt gépet,
    illetve a fotóim belekerülnek az arculati anyagba és a hivatalos építési útmutatóba.

Az építési útmutató azt az irányelvet követi, hogy nulláról induló kezdő számára is emészthető és követhető legyen a folyamat, és önállóan könnyen megépíthető legyen.

Senior Member Rick logója
    Hely
    Zalaegerszeg
    Hozzászólás
    1.361
    Sziasztok!

Építettem a Big Vick változatot és a Bálint féle Mimit is , mindkettő nagyszerű gép.
    Első látásra ez is remek gépnek tűnik, de ha elgondolkodnátok egy 1,5m -es változaton nem csak 1m-es kategórián ami hasonló képpen összeépíthető lenne akkor biztos vevő lennék rá , és talán nem egyedül.
    Nincs nagy szél, csak lassú repülő!

Senior Member
    Hozzászólás
    1.290
    Szervusz . Méteres kategoriában a balza nagyon is életképes . Mint ahogy láthato egy jol átgondolt bordaszerkezettel remek dlg hozható őssze. 1.5m kategoriában a balza teljes kudarc . Alig dobhato plusz sárnehéz . Emiatt nem foglalkoznak a balza másfeles dlgvel . És abban nincs nagy öröm mikor 30m magasra dobod és 45sec alatt lent vagy . A méteres joval hatékonyabb . Nem flatterol nem remeg . El kell fogadni a tényt hogy a másfeles kategoria a kompozit alapanyagra épül . Csak annak van létjogosultsága. Drága ? Igaz .... de működik.
    Ennek ellenére kisebb méretben a balza joval hatékonyabb. Véleményem szerint az Alt dlg az eddigi legjobb méteres konstrukcio .
    Den

Senior Member Rick logója
    Hely
    Zalaegerszeg
    Hozzászólás
    1.361
    Kedves Den!

Teljes mértékben igazad van, tisztában vagyok a tényekkel magam is.

Csak gondoltam nem verseny gépnek talán néhányan az építés kedvéért /ami manapság ritka/ öszeraknának egy nagyobb gépet is játszós gépnek.

Gondolkodtam kompozit gyártáson is de azért nem forgatom fel a műhelyt és nem rakom tele kemikáliával, és nem gyártok le sablonokat ,vákuumozót és habvágót egy gépért.
    Nincs nagy szél, csak lassú repülő!

Oldal: 1 / 9 12345 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve