Oldal: 28 / 28 ElsőElső ... 182425262728
Eredmény: 271 - 274 (274) összesen

Téma: Frsky x10/x10s horus

Senior Member
    Hely
    XI. kerület, Budaörs
    Hozzászólás
    872
    Idézet smith_hun eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Neked benne van a spekrum analizátor? Ha igen, működik is?

Szia!

Csak az új Express verzió támogatja. A "régi" X10/X10S -nél kelleni fog az ISMR upgrade modul:

https://www.frsky-rc.com/product/access-upgrade-module-kit-x10-x10s/

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.819
    Ahogy olvastam az új ISMR modul, és az utóbbi fw. esetében volt valami gond...pár gép zuhant csak úgy...akartam cserélni, de mivel PPM-kimenetet, és UHF kapcsolatot használok az X10S-hez...letettem róla...bár a 24 csatorna csábító volt...

Senior Member
    Hely
    XI. kerület, Budaörs
    Hozzászólás
    872
    Sajnos Frsky meglehetősen rosszul viselte (mint egy hisztis kisgyerek...) a Jumper T16 megjelenését és egy eléggé kellemetlen döntést hozott nekünk userek részére az új Access protokoljukkal. Elkezdte lezárni a rendszerét más gyártók elől és ennek lett áldozata a "régi" X10/X10S is ami miatt meglehetősen korán nyugdíjba küldték és lett helyette az "új" X10 Express rádió. Azért azt ők is érezték, hogy ez így gáz és kiadtak egy "upgrade" modult (80 USD), hogy a régi X10-ek is tudják az Access protokollt (azonban az upgrade modul beszerelése után nem lesz a régi X10 egyenértékű az X10 Express rádióval...). Frsky viszont, hogy ezt az új upgrade modult ne lehessen más idegen rádióban felhasználni bevezettet egy szoftveres authentikációt a rádió és a modul között. A legelső verzióban a modul 12 másodpercenként ellenőrizte a rádiót és elég volt egy sikertelen/kimaradt authentikáció a rádió és a modul között, hogy a modul megszakítsa az adást a következő sikeres authentikációig, ami rossz esetben 12 másodperc kimaradást jelentett volna. Erre mondta azt az OpenTX csapat, hogy OK, akkor ezt így nem támogatják és Frsky változtasson ezen. Mostanra Frsky egy elfogadható megoldást készített és így az OpenTX is támogatja.

Egyelőre én még várok az Access -el és erősen gondolkodok, hogy lecseréljem az egész Frsky rendszert...

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.819
    Ezek sík hülyék...akkor úgy látom, hogy jó lesz nekem a Dragonlink, teszek arra, hogy a jövőben mit működik az FRSKY...az eddigi legnagyobb előnyüket zárják le, és teszik zárt rendszerré...miben fog különbözni egy Spektrumtól? Semmiben. Csak a Spektrum kiforrottabb, és stabilabb rendszer...Azért cseréltem le a Taranis Plus-t, mert az X10S lett a "zászlóshajó"...erre megkergülnek...

A T16 meg olyan amilyen....szép-szép, de nemrég tettek fel videót, hogy a 433MHz-es UHF rendszer megzavarja a rádiót a közelében, a T16 lefagy, jobb esetben csak újraindul...nem tudom más 433MHz (Scherrer, EzUHF, MFD UHF link, stb.) esetében is ez van-e, a srác aki feltette a videót, Dragonlinket kapcsolt be a T16 táv mellett...

Érdekes dolgok ezek...

Oldal: 28 / 28 ElsőElső ... 182425262728

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve