Oldal: 16 / 16 ElsőElső ... 61213141516
Eredmény: 151 - 157 (157) összesen

Téma: Frsky x10/x10s horus

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.557
    Áron!

Idézet csaron eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ...A sporttárs a csehektől rendelte, és eleve 3600 mAh akkucsomaggal küldték...
    Megoldható, hogy a sporttárs kicsavarja a négy csavart, és csináltok egy képet a csehet akkujáról? Azért kérem, mert számomra valami nagyon nem tiszta, igaz nem is konyítok annyira az elektronikához...

Szóval itt van az akkupakk a csehektől nekem is...három vezeték jön ki belőle, az egyiken figyelmeztető matrica, hogy azt kell csatlakoztatni a rádióhoz, a másik egy 3-pines balanszcsati, és egy üres tápkábel.

No, a tápkábel tiszta, tegyek rá olyan csatit, amivel tölteni szeretném külső akkutöltőn, a balanszcsati is dobja magát, és a rádiós is...
    Amit nem értek, hogy a balansz csati úgy működik ahogy kell, rámérve egy cella, vagy teljes akkupakk feszültséget mérek rajta...de a rádióhoz csatlakozó csatin a sárga vezetéken olyan, mintha egy második negatív szálat mérnék, tehát azon is a két cellának megfelelő feszültség mérhető...

Írják az rcgroups-on, hogy az X10S-ben beépített balanszelektronika van...ez okés is, látom benne a logikát...de a netes leírások szerint a balanszolt akkun egy negatív szál van a balanszcsatin, és a celláknaknak megfelelő egy-egy pozitív szál...most akkor mi a pite van? Reptársad a normál rádiótöltővel tölti a távban lévő csehektől származó nagyobb kapacitású akkut? Mert gondolom nem szedi ki minden egyes alkalommal...

Ja igen...a gyári akkuban van egy elektronikai lapka...gondolom az végzi a balanszot...de a cseh akkuban ilyen nincs, ergo az akkut balanszolás nélkül töltené a rádió...
    Utoljára módosítva: smith_hun által : 2018-07-15 20:18

Senior Member pumuklis logója
    Hozzászólás
    1.928
    Valamelyik nap megnézem az aksit a rádióban, és teszek fel képet. Én is a csehektől vettem, és elvileg 3600 mAh aksival adták.
    Antennákkal kapcsolatban egy kérdés.
    Először is köszi a videót.
    Vevő oldalra érdemes gondolkodni egy ilyen antennán?
    https://shop.prodrone.pl/en_US/p/Pro...X-antenna-/199

Vagy egy ilyenen?
    https://shop.prodrone.pl/en_US/p/Pro...-Crossfire/191
    Utoljára módosítva: pumuklis által : 2018-07-17 11:56
    Devo 12S, Firstar 1600 Fpv, Tiny Whoop, Walkera Katica, Wing Wing Z84 EDF.

Hely
    Pécs
    Telefon
    Hozzászólás
    2.557
    Ha van helyed, akkor a másodikat tedd fel...az a Dragon antennára eléggé hasonlít...és láthatod is, hogy a piros szál lesz az aktív szál ami felfelé néz, a fekete a föld, ami lefelé...
    A GP antenna is érdekes lehet...ha belefér a büdzsébe...vedd meg mindkettőt, és tesztelj...nekem is egy valag antennám van, mert próbálkoztam (igaz ugyanott vagyok ahová a többiek javaslata nélkül is jutottam volna, miszerint vegyek hangolt antennákat)...

Hozzászólás
    1.928
    Megnéztem az aksit.
    3400 mAh-s van benne.
    Aksi.jpg

A balansz csatiba ami nincs bedugva, cellánként 3,99; 3,99 V van. A plusz, és mínusz ( kettő szélső vezetékbe ) 7,99 V van.
    A bedugott 3 eres csatiban a pozitív piros, és a középső sárga vezetékben 7,92 V van. A középső sárga, és a negatív fekete vezetékben 0 V van. A kettő szélső, pozitív piros, és negatív fekete vezetékben 7,99 V van.
    Az aksi borítását nem szedtem le, így nem tudom, hogy mi hová van kötve.

Hely
    Pécs
    Telefon
    Hozzászólás
    2.557
    Így van, ugyanilyen érkezett hozzám is...a rádió frankón tölti...majd kiderül mennyivel bír többet...amit nem értek, hogy az van a cellákra írva, hogy 4,2V teljesen feltöltve, így a pakknak 8,4V-nak kéne lennie...de csak 8,2V-ot tudok mérni teljesen feltöltve multiméterrel...

Hozzászólás
    1.928
    Az Rc Groups-on azt írják, hogy a 3400 mAh-s aksi rádióhoz csatlakoztatott vezetékeinél a középső sárga, és a fekete negatív vezetékek egy hőérzékelőhöz vannak csatlakoztatva.

Hozzászólás
    1.928
    Idézet smith_hun eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Így van, ugyanilyen érkezett hozzám is...a rádió frankón tölti...majd kiderül mennyivel bír többet...amit nem értek, hogy az van a cellákra írva, hogy 4,2V teljesen feltöltve, így a pakknak 8,4V-nak kéne lennie...de csak 8,2V-ot tudok mérni teljesen feltöltve multiméterrel...
    Nekem teljesen feltöltve a rádió 8.3 voltot ír ki. Multiméterrel teljesen feltöltve nem mértem rá.

Oldal: 16 / 16 ElsőElső ... 61213141516

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva