Oldal: 9 / 18 ElsőElső ... 5678910111213 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 81 - 90 (175) összesen

Téma: Frsky x10/x10s horus

Senior Member pumuklis logója
    Hozzászólás
    1.960
    Az RCStudio is ezt javasolta.
    Próbáltam kb. 10 m távolságból is. Otthon nem tudták mi a bajom, mikor a szoba, és a folyosó között rohangáltam.
    De úgy sem sikerült. Az érdekes, hogy mikor a 01-es vevőt sikerült már többször is 500 mW-ra bindelnem, kb. 1,5 m-re volt a vevő, és az adó egymástól.
    Egyenlőre a többi vevőt még nem sikerült 500 mW-ra állítanom. Nem jövök rá, hogy milyen beállítás más a többi modell setupnál.
    Devo 12S, Firstar 1600 Fpv, Tiny Whoop, Walkera Katica, Wing Wing Z84 EDF.

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.612
    Kis összehasonlítás a méretekért:

L9R (2,4GHz long-range) vs. R9 Mini vevő (868MHz):

20180612_154903.jpg

L9R vevő vs. R9 Slim+:

20180612_155108.jpg

Hozzászólás
    1.960
    Idézet smith_hun eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kis összehasonlítás a méretekért:

L9R (2,4GHz long-range) vs. R9 Mini vevő (868MHz):

20180612_154903.jpg

L9R vevő vs. R9 Slim+:

20180612_155108.jpg
    Sikerült bindelni őket?
    Működnek rendesen?

Hely
    Pécs
    Telefon
    Hozzászólás
    2.612
    Zacsiban vannak...még nem volt időm rá a munka miatt...péntek-szombat valamikor tesztelem...

Hozzászólás
    1.960

Hely
    Pécs
    Telefon
    Hozzászólás
    2.612
    Kis kínlódás után sikerült feltenni az OpenTX 2.2.2-est...

frissítettem az R9M modult, és az R9Slim vevőt. Az R9Slim+ vevőt nem kellett frissíteni, azon a legfrissebb fw. volt fenn. Az R9 Mini vevőt nem frissítettem, mert most szembesültem vele, hogy az 5-pines csatlakozófelület nem szabványos távolságra van, így az SBUS kábelt nem tudom csatlakoztatni a megszokott JR szervó csatlakozóval.

A másik kettő vevőt viszont sikerüt bind-elni az új fw-el. nincsen instabil kapcsolat többszöri újraindítás után sem (igaz én úgy adtam neki az 5V-ot, hogy egy szervo-teszterre csatlakoztattam, nem egy robotra, vagy szervóra)...
    Az EU-LBT fw-el mindegyik adásteljesítmény elérhető (25-200-500mW), viszont telemetria csak a 25mW esetében érhető el...a 200-500mW telemetria nélküli.

Viszont alapból be van kapcsolva az S.PORT és nem is inaktiválható, illetve most már a távon állíthatjuk be a failsafe módját...

Így hirtelen ennyit tudok mondani...kíváncsi leszek arra, hogy a beígért plusszok hogyan működnek (a régi elmentett modelleket könnyebben konvertálja át a 2.2.2 állapotra, beépített .dfu a könnyebb fw frissítéshez, és a modellvarázsló kapott glider profilt is)...

Remélem még fejlődik...

Hozzászólás
    1.960
    Mik azok a nehézségek, amiket említettél a telepítés során?
    Röviden leírnád a telepítés menetét 2.2.1-ről 2.2.2-re?

Hely
    Pécs
    Telefon
    Hozzászólás
    2.612
    Este beírom...melóban vagyok...

Hozzászólás
    1.960
    Idézet smith_hun eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Este beírom...melóban vagyok...
    Előre is köszönöm!

Hely
    Pécs
    Telefon
    Hozzászólás
    2.612
    No, akkor ömlesztem az infót...

Első körben fontos megjegyezni, hogy elsőre nem úgy működött semmi, ahogy a leírás írta. Aztán másodikra sem. De mindennek megvan az oka.

Ahogy én csináltam:
    Mivel eddig simán ment minden, kikapcsolt állapotban csatlakoztattam a távot a PC-hez, és indítottam a Companiont...a PC oldal működött is, sikerült mindent beállítani...De nem tudtam lementeni a modelleket. Egyszerűen nem csinált semmit.
    Amolyan hülyegyerek módjára ismételtem a lépéseket, hátha mégis elindul, és csak valami bugról van szó. Semmi. Tele lett a tököm, és lemontam a modellekről (nem volt sok, csak 5db), nekiálltam a 2.2.2 fw-t feltenni...elvileg annyinak kéne lenni, hogy letöltjük a fw-t, meg az SD-kártya tartalmat, és a szokott módon megcsináljuk a fw frissítést...persze...ahogy gondoltam. Igazából semmi sem változott, betöltöttem a companion-ba a fw-t, és elkezdtem feltölteni...a feltöltés nem valósult meg, nem volt rádió a PC szerint.
    Hááát...ilyenkor jön a "hülyegyerek level 8", kihúztam leválasztódott, visszacsatlakoztattam, a PC felismerte STM32 bootloader (vagy mi a tökömnek) eszköztént. Virultam, mondom látja a távot. Ismételt fw feltöltés, ismét semmi.

Épeszű noob embernél megjelent a köd a szemem előtt, "meg a kurva anyád" véleménnyel félretettem. Persze cseszett a dolog, így mentem vissza az elejére...

És itt jöttek a megoldások:
    - az előző Companiont leszedtem, mert hiába 2.2 mindkettő, ütköztek egymással, pedig külön mappába települt, külnböző névvel...szóval beállításokat, modelleket mentsd le előtte file-ba!
    - a nyamvadt ZADIG program még mindig kell, hogy a bootloader driverét átállítsd a WinUSB akármi driverre! Szóval töltsd le!
    - telepítsd fel a Companion 2.2.2-est,
    - csatlakoztatsd a távot a PC-hez, felismeri, és jön a jól ismert hang is mellé.
    - ezután elindítod a ZADIG programot, rákeresel az összes eszközre, elvileg automatikusan a bootloader-t fogja a legördülő listában kiválasztani. Ha nem, akkor manuálisan válaszd ki. Ezután a driver ablakban látod a bootloader driverét, és egy mutató nyilat a WinUSB akármi driverre. Rányomsz a gombra, hogy reinstall driver (vagy mi), és a Zadig átalakítja a távot.
    - innen kezdve hirtelen van kapcsolat a Companion és a táv között.
    ...és mivel már nem nagyon emlékszem, ezért homályos a sorrend...
    - azt hiszem egyből az előzőleg már letöltött 2.2.2RC1 (vagy mi) fw-t tettem fel a távra, nem a bootloader dfu fw-jét...
    - felment a fw., lecsatlakoztattam a PC-ről.
    - sd-kártyára feltettem az előírt (általad is linkelt) sd-card content cuccokat, bettem a kártyát a távba, és indítottam a távot.

Elindult az OpenTX, és egyből a kalibrációt kérte. Megcsináltam, minden okés volt. Mondjuk közben volt egy baromi ijedtséget okozó általam nem ismert jelenség:
    Ha a modellnél a kijelző fényerejének a beállításánál az OFF szintet teljesen lehúzod, nos az tényleg OFF lesz. Előre leszögezem, hogy lehet az is, hogy ismét tévedek, és a memóriám megcsal. Nekem az OpenTX 2.2.1 esetében az OFF fényerő a kijelző leggyengébb háttérvilágítása volt. Így igen meglepődtem, hogy a táv dumál, de a kijelző kurva sötét...rögtön két ököllel vertem a pánik gombot, "na...fasza, elcsesztem a távot"...így aztán újrapakoltam mindent fw ügyben...de csak nem változott...még több pánik...persze nem volt gond, csak a kijelző volt tök sötét...de annyira, hogy lámpával megvilágítva is alig látszott hol vagyok a táv menüjében...mindegy. Elnavigáltam a modell beállítása menüben a fényerőhöz, és visszaállítottam.

Ezután jött az R9-rendszer teljes fw frissítése...STK-n keresztül megcsináltam mindent, mondjuk a Slim vevő frissítése kicsit akadozott, mert kiírta a progi, hogy időtúllépés történt...harmadjára az is sikerült. Szervóteszteren kerül megtápoltam a vevőket, majd bindeltem a modullal. Teljes siker. Így a példádat alapul véve többször újraindítottam őket, és néztem a kapcsolatot. Rendesen helyreállt a kapcsolat, tök mindegy mennyire indítottam újra.

A másik "öröm" a saját logikámra (mert nyilván egy tizen-huszon éve modelleőzenek ez magától értetődő lehet), hogy bevezettem a vevők rendszerezését...
    01-09-ig Dragonlink rendszer vevői,
    10-19-ig R9-es rendszer vevői,
    20-29-ig az FRSKY 2,4GHz-es vevők sorszámai vannak.
    A vevőket pedig sorszámuk szerint cimkével jelöltem. Ez van, csecsemőnek minden vicc új...

Úgysem lesz ennyi modellem, szóval egyenlőre ennyi a szétosztás.

Plusz érdekességek:
    - R9 Slim vevőknél ha 200mW-al bind-elsz, 500mW-ra állítva nem kell bindelni, gondolom csak megemeli a modul az adásteljesítményt. De, ha visszaveszed az adásteljesítményt 25mW-ra, akkor kell bind-elni újra.
    - R9 vevőmodul 200-500mW váltásnál kapcsolatban marad, 25mW-nál azonnal vörösre vált, és jelzi a bind-elés szükségességét.
    - a vevőmodulok cserélgetése nem gond, ha elfelejted melyik van a kezdeben, csak váltani kell a vevők sorszámát, amelyik a keresett vevő sorszáma, és okézod, a vevő felépíti a kapcsolatot, és ismét zöldre vált a vevőn a LED...tehát no para.
    - Új modell esetében, ha már aktív vevő sorszámát adod meg, a rendszer figyelmezted, amit tudomásul veszel, de utána a rendszer használni fogja...tehát lehet egy vevője sok modellnek, no para.
    - a failsafe beállítást már a modell menüben megadhatjuk,
    - inaktivitás esetén (gondolom nincs aktív kapcsolat a vevővel), vagy nem nyúlkálunk hozzá, a megadott idő után a táv kikapcsolja a hangokat,
    - van most már a modell varázslónál glider varázsló,
    - telemetria nélkül nincs a távon RSSI kijelzés. RSSI van az R9 esetében, de csak akkor, ha 25mW-on valamelyik telemetriás beállítást választod.
    - én az akku riasztást 7V-ra tettem, majd tesztelem mennyit bír...6,6V-ra állítva túl gyorsan esik be a feszültség, és félő, hogy hazaúton kikapcsol a táv...akkor pedig vagy lezuhan, vagy köröz a fejünk felett robottal, amíg körözve leszáll/lezuhan.

Ja igen...amire figyelj, hogy amikor letöltöd a 2.2.2 fw-t, a távirányító beállításainál pipáld ki a noheli beállítást...noheli nélkül még nincs 2.2.2 fw...remélem hamarosan kijön a stabil verzió...

Pár kép:

20180617_224109.jpg 20180617_224127.jpg 20180617_224211.jpg 20180617_224340.jpg 20180617_224442.jpg

Remélem a sok katyvasz érthető volt azért....

Oldal: 9 / 18 ElsőElső ... 5678910111213 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva