Oldal: 20 / 32 ElsőElső ... 1016171819202122232430 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 191 - 200 (316) összesen

Téma: Frsky x10/x10s horus

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.825
    Figyi...az elkerülte a figyelmed, hogy a figyelmeztetés rovatban külön írják is, hogy 2.2.2 fw kell a stabil működéshez? Nálam minden a leírás szerinti (2.2.2 + stabil R9 fw-ek), és minden működik frankón...

A bind-elés szüksége 25mW <-> 200-500mW között normális...az nálam is így van...gondolom a fő oka az, hogy 25mW-on van telemetria, az felett meg nincs, és az ismételt párosítás kapcsolja ki/be a funkciót...gondolom ezt küszöböli majd ki az OpenTX 2.2.3 és a FLEX fw...

Az R9 fw-t is cseréld le a 180425-re...abban javítottak az RSSI anomáliát....

Ellenben az RSSI problémát szerintem simán okozhatja az, hogy nem a hozzá való X10S fw van rajta...

Na! Haladunk! Kiderülnek itt a turpisságok...

Senior Member pumuklis logója
    Hely
    Mosonmagyaróvár
    Hozzászólás
    2.174
    Felraktam az OpenTx 2.2.2-t.
    Működik!
    A gépeket is elfogadta, és Magyarul is beszél.

Lenne egy kérdésem.
    Az OpenTx-ben van channel monitot?
    Ha igen, hol?
    Utoljára módosítva: pumuklis által : 2018-08-29 21:21
    Firstar 1600 Fpv, Tiny Whoop, Walkera Katica.

Hely
    Pécs
    Telefon
    Hozzászólás
    2.825
    A jobb oldali tekerőgombnál benyomod a gombot, mint amikor modellt választasz...a felugró listában a második, vagy harmadik opció a monitor...azt kiválasztod, és elméletileg 8 csatornánként mutatja az input, és a mix-el kevert output jelet...
    A bal oldalon lévő page up/down gombal lapozol a csatornák között (1-8 / 9-16 / 17-24 / 25-32 )
    Nyilván ebből minket az első két oldal érdekel...

Hely
    Mosonmagyaróvár
    Hozzászólás
    2.174
    Köszönöm!
    Valami probléma lehet, mert megcsináltam az RSSI programozását Oscar Liang leírása alapján.
    Az utolsó lépésnél, mikor rámegyek a channel monitorra, ha ki van kapcsolva a vevő, ugyan úgy mint Oscar-nál -100 on van a csúszka. Amikor meg bekapcsolom a vevőt, át kellene mennie a másik oldalra 80-100 körüli értékre, de marad -100 on.
    Min kellene még állítanom?
    Utoljára módosítva: pumuklis által : 2018-08-30 16:24

Hely
    Mosonmagyaróvár
    Hozzászólás
    2.174
    Létrehoztam egy teljesen új modellt.
    Az eredmény ugyan az. Ha nincs bekapcsolva a vevő a channel monitoron -100 a csúszka értéke, ha bekapcsolom a vevőt akkor is marad -100.
    Nem megy 80 és 100 közé.
    Mi lehet a gond?

Hely
    Mosonmagyaróvár
    Hozzászólás
    2.174
    Köszönöm!
    Sajnálattal vettem tudomásul, hogy csak 25 mW-on lesz RSSI kijelzésem az OSD-n.
    Legfeljebb nem megyek nagyon mesze a géppel.
    Ráteszem az adóra, és a vevőre a hangolt "T" antennákat.
    Remélem az segít neki egy kicsit.
    A gépbe az R9 Slim+ vevőt teszem.
    Az egyik antenna a "T" antenna lesz, azt egyértelmű, hogyan tegyem fel.
    A gyári második antennáját a vevőnek hogy lenne célszerű felrakni?
    Függőlegesen, vagy vízszintesen tegyem a "T" antenna mellé, illetve a lehető legnagyobb távolságra egymástól, vagy mindegy a távolság?

Hely
    Pécs
    Telefon
    Hozzászólás
    2.825
    No, keresgéltem gyorsan, és találtam egy beszélgetést, ahol a Matek F405 lapnál csevegnek az analóg RSSI problémáról...nem szar...a lényege ahogy kivettem, hogy az RSSI érzékelése nem túl pontos és a chip bizonyoz lábára kellene forrasztani az analóg RSSI vezetékét közvetlenül. Plusz panaszkodtak, hogy az RSSI volt-érzékelése nem volt jó (X8R és L9R vevőnél), ugrált az érték...próbálkoztak a megszokott 10k ohm-os filteres cuccal, ami pár éve még az APM vezérlőnél volt használatok, hogy az analóg RSSI ne ugráljon...állítólag a probléma az iNav 1.8 verzióban jött elő, és az 1.9 verzióban már orvosolva is lett...ha nem vagy 1.9-es iNav-on, akkor változtass fw-t, hogy a hiba ki legyen küszöbölve...ha már a nagyobb fw-en vagy, akkor a CLI-ben próbáld ezt a parancssort:

#SET RSSI_SCALE
    rssi_scale = 30

#set RSSI_SCALE = 100
    #SAVE

Én a T-antennát a sima SLIM vevőre tenném (ha van olyanod)...a SLIM+ eleve két antennával van, én azt egyforma képességűnek hagynám, hogy a diversity képessége megmaradjon...ezeket az antennákat mindig függőlegesen kell elhelyezni...vízszintesen elhelyezve sokra nem mégy vele...

Hely
    Mosonmagyaróvár
    Hozzászólás
    2.174
    Hát igen, most eléggé ugrál az RSSI értéke.
    Amúgy úgy emlékszem 2-es INAV van rajta. De nem biztos. Megnézem. De a múlt héten a legújabbat raktam rá az FC-re, csak nem emlékszem, az hányas volt.
    Kipróbálom a parancsot.
    Viszont érdekes, hogy az összes videón, és hozzászólásban ahol bemutatják hogyan kell csatornához rendelni az RSSI-t nem említik, hogy aktív telemetriánál kell ezt tenni.
    Vagy a többi rádiónál, és vevőnél nem kell hozzá aktív telemetria, csak az X10-nél?

Hely
    Pécs
    Telefon
    Hozzászólás
    2.825
    Én úgy gondolom, hogy azoknál az rc rendszereknél, ahol definiálni tudod a vevő pin-jeinek a funkcióját, ott ez nem gond, mert a vevő fw-je automatikusan megoldja a kimenetet, és vagy ppm/sbus kimenet lesz rajta, vagy rádió modem tx/rx pin-ek, sima pwm kimenet, vagy analóg rssi...ilyen biztosan a Dragonlink v3, és a TBS Crossfire...mindkettőnek van külön gui-ja, ahol kényed-kedved szerint állítgathatsz...

Az olyan rendszereknél, mint az FRSKY külön GUI nincs, bár fejlesztik az FRSKY app-ot (nekem mondjuk lefagyott), valamikor biztosan elérik ezt a szintet, nem véletlen, hogy a Slim+ vevőnél is van pluszban tx/rx szál...vagy az app-on keresztül, vagy lua-n keresztül biztosan lehet majd programozni...de addig ez van. Reméljük minél hamarabb stabil lesz a flex fw, és akkor minden teljesítményhez lesz telemetria, ezzel együtt pedig csatornára injektált rssi...

Nézz utána, hogy az analóg rssi-t hogyan kötheted be...azzal lenne az osd-n normális rssi kijelzésed...

Ja, és vegyél elterjedtebb vezérlőt...

Oldal: 20 / 32 ElsőElső ... 1016171819202122232430 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve