Eredmény: 1 - 1 (1) összesen

Téma: Hobbywing Platinum V3 (50A - 100A) Gov. Beállítása

Senior Member pepe82 logója
    Hely
    Bakony
    Hozzászólás
    142

Hobbywing Platinum V3 (50A - 100A) Gov. Beállítása

Leírom, nekem hogy sikerült beállítani a Governor Store módot az 50amperes hobbywingen, hogy meg legyen a fordulatszám is és normálisan működjön.

Adott egy egy 6 cellás Scorpion HK-2520-1880KV motor, 50 amperes V3-as hobbywing szabályzó,és egy program box.

A motorhoz tartozó gyári értékekkel (5deg,8Khz) nem akart rendesen működni a motor....amit nem nagyon értek..
    Lassú felpörgetés után rántott eggyet a fordulatszámon, majd feldöntötte a helit. Ingadozott a fordulatszám...stb

Utána olvasgattam néhány külföldi oldalon, és meglepő, hogy a PWM frekit a gyári értéken hagyták ami *32Khz és a Timinget 12,15,24 fokra állították.

Kipróbáltam a 32Khz és 12deg Timinget.

Csatlakoztattam a programboxot az eschez a mellékelt leírás a lapján. Vissza állítottam a gyári értékeket.
    Végig mentem az összes menűponton, már sokadszor..
    A BEC-re állítottam egy 7,4v-ot. Mert a szervók elbírják.
    Gov(elf) módról átt állítottam Gov Store módra, A PWM frekit hagytam 32khz-en.Ez egyébként a gyárilag beállított freki. A Timinget pedig 12deg-re állítottam kezdetnek...
    Lementettem az új beállításokat és jöhetett a gáz kalibráció.

Mivel fix,-egyenes gázgörbét használok a rádión, ezt először is vissza állítottam a hagyományos lineális gázgörbére. A szokásos; 0-25-50-75-100 gázgörbére.
    A gáz kalibrációhoz, a gázkart fel kell tolni 100%-ig, felső helyzetig.
    Elindítottam az esc-t, ami kis idő múlva kettőt sípot,
    ezután visszahúztam a gázkart 50% ig, ezután a szabályzó ismét, a megszokott módon csipogott.
    Tudatva ezzel, hogy mentette az új gáz paramétert.
    Szétthúztam a vezetékeket,ezzel részemről a gáz kalibráció készen is volt.
    Második lépésben a gov-ot állítottam be.
    Nagyon fontos hogy az akku 100%osan fel legyen töltve.
    A gov store mód beállítását pedig úgy csináltam, hogy a rádión állítottam egy 50% gázt. A gázkar közép álláson, és még mindíg lineális gázgörbe a rádión.
    Ezután elindítottam a szabályzót és megvártam amíg elindul az egész rendszer (fbl).
    50% gázról pörgettem fel a motort finoman növelve a teljesítményt, egészen 100%ig. Hagytam a motort, hogy 100%-os teljesítményen üzemeljen 11-12másodpercig.
    Ezután finoman visszavettem a teljesítményt addig amíg a motor megállt.
    Szétthúztam a tápkábelt a helin, és a rádión visszaállítottam a gázgöbét egyenesre.
    Nekem a rádión, három görbét lehet beállítani, amit egy három állású kapcsolóval tudok váltogatni.

Kezdeti beállítás:
    Stunt1: 75% Kb:2200rpm
    Stunt2: 80% Kb:2500rpm
    Stunt3: 90% Kb:2800rpm

A fordulatszámot nem mértem csak sacc, körülbelüli érték..

Ismételt indítás után végre jó lett a felpörgetés, szép eggyenletes. A három érték között jól hallható forulatszámbeli eltérés van (nem mértem fordulatszámot)

Próba lebegés 75%-on ... .... meggyőző! Meg sem próbáltam a 80-90%ot

Úgy tűnik, Jó lesz. Majd élesben úgy is lehet még finomítani az értékeken...

U.i:
    Remélem nem ég le a szabályzó, vagy a motor.....
    Utoljára módosítva: pepe82 által : 2018-03-14 07:52

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva