Oldal: 3 / 3 ElsőElső 123
Eredmény: 21 - 30 (30) összesen

Téma: Tatra 813 építés (Tamiya TA alapokra)

Senior Member viktor58 logója
    Hozzászólás
    648
    Nagy lesz az egyszer biztos.

Elkezdtem a vezetékelést. Néha már én is elvesztem a fonalat, hogy mi hova megy. Végeláthatatlannak tűnik.

Van itten minden. Autó, hajó, helikopter. Elektromos, nitrós, benzines, GŐZ!

Hozzászólás
    648
    Hang és füstmodul teszt:

https://www.youtube.com/watch?v=tkUiObioSBU

Hozzászólás
    648

Hozzászólás
    648
    És a következő lépés...
    Valami hasonlót kéne összehoznom csak egy kicsit finomítva.

https://youtu.be/81L2O-coyA4

Hozzászólás
    648
    Sziasztok!

Természetesen nem tétlenkedem, dolgozok a Tatra project második felén. 3 fő részt kell még elkészítenem.

1. Loglift Z daru
    2. Rakoncás plató
    3. távirányító (mindjárt kifejtem bővebben)

Először is a már kész teherautóról írnék néhany észrevételt. Maga a szerkezet kiválóan működik (ezt többen láthattátok is) egy két apróságtól eltekintve. Sajnos a tető panelt újra kell gyártanom. Az történt , hogy ugyebár az első színt azon próbáltam ki ami akril festék volt. Majd erre fújtam rá a végleges színt ami viszont oldószeres festék. A két anyag nem igazán szerette egymást és 1-2 hét alatt először megrepedezett a festék majd az egész műanyag lemez hullámos lett és elvetemedett. Nem nagy gond, örülök neki hogy csak a tető járt így.
    Mivel a füstölés szerintem nem volta elég látványos, főleg szélben ígySzabó Péter hobbitárs javaslatára kipróbáltam az E cigikben használatos 100% VG (vegetarian glycerol vagyis növényi glicerin) folyadékot ami már meghozta a kívánt hatást.
    Az indexelés funkció zavaró tud lenni amikor nem is akarom hogy indexeljen ezért azt ki-be kapcsolhatóra fogom átalakítani, ehhez már megrendeltem az RC kapcsolót.

https://www.youtube.com/watch?v=CWvZSrr9dfQ

A Loglift daru kemény dió lesz, illetve már az is. Ugyanis elkezdtem az építését. Összeszedegettem, felkutattam a szükséges alkatrészeket a lomos dobozaim mélyén és leszabtam némi alu idomot ami majd a daru vázát adja. Így már nagyjából fogom látni hogy mi hova kerüljön. Legközelebb már képekkel is szolgálok.

Az irányadó de sok részletben el kell térnem a működtethetőség miatt:

A platóról nem írnék részletesen mert az már sétagalopp lesz a fentebb említetthez képest.

A távirányító megint egy kemény dió és még mindig komoly fejtörést okoz hogy mit hogyan vezéreljek. még a 14!!!!! csatorna is kevésnek bizonyul ezért bővítek! Tudom, tudom lassan vehetnék már egy komolyabb távot és nem kéne ennyit kínlódi. De nem tehetek róla, szeretek "kínlódni" , pepecselni ilyenekkel. Szóval a két fő probléma: kevés a csatorna, a 6-os 7 es csatorna potméter és 3 állású kapcsoló ami a daru irányításához kell majd és nagyon nem esik kézre vagyis át kell tenni vagy ki kell váltani valamivel. A daru mozgatásához 6 csatornát fogok használni amiket nagyon finoman kell vezérelnem ahhoz hogy szépen mozogjon.
    Úgy döntöttem hogy a táv kap mégegy 2,4 ghz adómodult és még egy irányító kart (joystick). Így már 21 csatornásra bővül de természetesen nem egyidőben érhető el mind a 21 hanem a modulok közt egy forgatható kapcsolóval tudok váltani. Viszont így már kevés lesz a helyem a házban, ezért át kell építenem az egészet egy másik, nagyobb házba.
    Körülbelül ilyesmit szeretnék:

Senior Member Emunem logója
    Hely
    Wien/Kisvárda
    Hozzászólás
    1.922
    Ojjan jó olvasgatni!! Még! MÉG!
    Üdv: Emunem

Minden lehetséges...

VRX Blade 10T / Piros rettenet
    W.I.P. / Axial SCX-10 / Ford F-150 aka KÉK Bálna
    W.I.P. / Tamiya TT-01 / Zöld darázs / BMW Z4 HB Project
    2,4GHz / Póráz
    + Hangvezérelt utódok.

Hozzászólás
    648
    Képek amik kimaradtak.
    A lökhárító alulemezből, némi maradék műanyagból, epoxy hozzáadásával készült.

Hozzászólás
    648
    Üdvözletem!

Elkezdtem építeni a Loglift Z darut. Természetesen most is azzal kezdtem hogy rengeteg képet és rajzottanulmányoztam az eredetiről. Kitaláltam a méreteket ami nem volt olyan nehéz hiszen a valóságban is több méretű daru létezik ezért itt a méretarány betartása annyira nem lényeges inkább csak az a lényeg hogy jól mutasson. Hasraütésszerűen megrajzoltam a gép vázát és kivágtam műanyaglapból hogy könnyebb legyen elképzelni hogy, hogy is fog kinézni és mekkora lesz. Majd beszereztem a szükséges alu zártszelvényeket. A teleszkópos rész okozott némi fejtörést mert nem találtam olyan szelvényeket amik pont passzoltak volna egymásba, ezért azt két félből ragasztottam össze. A legtöbb elemet ahol az 1:1 méretű darunál hegesztve van ott én fémhez való epoxy ragasztóval ragasztottam.

A tervem az hogy először a daru váz elemeit csinálom meg és csak utána fogom motorizálni az egészet. Ez annyiból nehezíti meg a munkát hogy folyamatosan szem előtt kell tartanom hogy majd mi hogyan is fog működni, mi hol fog elférni. A következő a csipegető elkészítése ami önmagában elég összetett szerkezet.

A működtetésről mikro áttételes motorok és menetes orsók fognak gondoskodni :

Ilyen motorból sokféle fordulatszámút lehet kapni. Én szinte mindegyikből beszereztem kettőt-kettőt, így majd tudom próbálgatni hova melyik lesz megfelelő.

Ilyenből 2 és 4 mm menetemelkedésűeket fogok használni. Hogy melyik hova lesz jó azt még nem tudom.

A motorokat ilyen 10A-es fék nélküli szabályzókkal fogom vezérelni a finom mozgatás érdekében.

Folyt.köv.

Hozzászólás
    648
    Folyamatban van a daru építése csak nagyon lassan haladok vele. Sajnos az eredeti elképzeléseim a működésről, működtetéséről sorra dugába dőlnek ezért mindig új dolgokat kell kitalálnom. Az eredetileg tervezett mikro motorok gyengének bizonyultak, ami elég erős lett volna az meg piszok lassú. Így a munkahengereket MG90s micro fém fogaskerekes szervókkal oldottam meg. Emiatt komoly kompromisszumokat kellett kötnöm mert a szervók nem férnek el a gépvázban és lerontják az élethű összhatást. A tervem az volt hogy semmi ne látszódjon a működtető motorokból. A második kar munkahengerei is csak amolyan díszként finkcionálnak mert a mozgatást a gémben lévő orsó végzi, emiatt két hosszanti rést kellett kimunkálnom ami megint csak rontja az összképet. Abban reménykedek, hogy majd ha teljesen készen lesz és le lesz festve akkor ezek a dolgok nem fognak annyira feltűnni.
    A darunak már 4 része működtethető a linkelt videóban még csak 2 működik. Forgatás, 1. kar, 2. kar, teleszkópos rész.
    A következő a rönkfogó lesz ami megint egy bonyolult szerkezet.
    És még magán a teherautón is van mit módosítani. Sajnos a füstmodul nem működik tökéletesen, mert magasabb fordulatnál köpködi az olajat is és mindent összefröcsköl. Ezt szerintem az okozza, hogy a modul és a kipufogó közötti gumicsőben van egy U alakú hajlat ahol a meleg füst lecsapódik és összegyűlik az olaj amit aztán az áramló levegő kinyom. Erre a megoldás, hogy megszűntetem az U alakú törést a csőben. Ehez viszont máshova kell helyeznem a füstmodul kazánját, ami jelentős átépítéssel jár.
    A fülke tetejét időközben újra elkészítettem és elkezdtem a rakoncás plató konzoljait is.

Videjó: https://www.youtube.com/watch?v=sSe1nuLVsgI

Hozzászólás
    648
    Nos...
    Aki szeretné figyelemmel kísérni a Tátrám építését, a továbbiakban itt teheti meg:
    http://borsodircmodell.hu/index.php/topic,4187.0.html

Oldal: 3 / 3 ElsőElső 123

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva