Oldal: 1 / 6 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (60) összesen

Téma: Törzs borítása-festése ?

Senior Member
    Hozzászólás
    166

Törzs borítása-festése ?

Hogyan "szépítsük" a törzset :idea: Én üvegszálból csinálom a gépemet, végül ezért csiszolok-gittelek, majd csiszolok-gittelek, majd............
    Érdemes festeni vagy van valami spec fólia amivel be lehet borítani. Tudom van vasalható fólia, a szárnyat én is evvel csinálom, de sztem egy íves törzset evvel nem lehet szépen beborítani. :?: Szóval mit tudtok ajánlani ??--köszi--

Administrator Dudkin logója
    Hely
    Mount Vernon, New York
    Hozzászólás
    2.200

Törzs borítása-festése ?

Rohadek dolog az oracover, de kepes olyan iveken is zsugorodni hogy nem hinne el az ember fia... pl egy papucsot is be lehet boritani oracoverrel. de ha festesen torod a fejed, akkor el kell gondolkodni nagyon rajta, mert ha nem csiszolod le a levalasztot rendesen a torzsrol /mar ha van/ akkor nagyon nem fog rakotni semmilyen festek...

Udv: Dud

Anonymous
    Guest

Törzs borítása-festése ?

Sokat dolgoztam oracover és solarfilmel, valóbann szépen zsugorodik de üvegre nem ajánlom. 1:Nehéz tökéletesen felvasalni. 2:milio tühegyni apró buborék szorul az üveg és a folia közé(s balsa porusos és kiengedi a levegöt nemugy az üveg).Utálom a bárányhimlös modeleket,csufok és nem gyogyulnak meg. ops: Én a kétkomponensü poliuretán alapu festéket javasolom. Hajos szaküzletekben találsz ,szpeciál üvegkompozit hajótestek festésére gyártsák. Aránylag vékony rétegben jól feszül ,ragyogó fénye van,nagyon erös kopásálló és fütyül a metanol-nitró stb-re.Egyszóval ideális eltekintve az árától.

Senior Member
    Hozzászólás
    355

Re: Törzs borítása-festése ?

Idézet bicska1 eredeti hozzászólása
    Én üvegszálból csinálom a gépemet, végül ezért csiszolok-gittelek, majd csiszolok-gittelek, majd............
    Mivel glettelsz?

Anonymous
    Guest

Törzs borítása-festése ?

Glettelni érdemes:
    1. mikroballonos gyantával (megfelelő keverési arányra ügyelni)
    nehéz felvinni, de utána hálás anyag.
    2. Graupner pasztával (konzervben van) ez kissé zsugorodik, tehát nem tökéletes, de szintén nagyon könnyű.

Glettelésnél jobb az 1. mert nem párolog semmi, és le lehet fóliázni! így alig kell csiszolni, glatt felületet kell egy második menetben javítani max.

Senior Member
    Hozzászólás
    166

Re: Törzs borítása-festése ?

Idézet z72 eredeti hozzászólása
    Idézet bicska1 eredeti hozzászólása
    Én üvegszálból csinálom a gépemet, végül ezért csiszolok-gittelek, majd csiszolok-gittelek, majd............
    Mivel glettelsz?
    Kétkomponensű autó gitt vagy kitt nem tudom mi a helyes kifejezés. Tudom ez nagyon nehéz /súlyra/ de ezért kell vékony rétegben feltenni és 4 órát csiszolni :lol: Egyébként 1 előnye van : gyorsan szárad-pár perc.

Senior Member
    Hozzászólás
    166

Törzs borítása-festése ?

[quote="Anonymous"] Én a kétkomponensü poliuretán alapu festéket javasolom.
    Kössz a tippet lehet hogy kipróbálom ha lehet "kis" mennyíségben kapni./nem 20 l/. És ezt mivel kell felvinni ??

Senior Member
    Hozzászólás
    4.481

Törzs borítása-festése ?

törölve
    Ugy szeretlek titeket mint ti engemet.

Senior Member
    Hozzászólás
    166

Törzs borítása-festése ?

Köszi, akkor lesz mit csinálnom. Ez most aktuális nekem, mertr készül a 2. gépem, no nem azért mert profi vagyok, csak az 1. túl kicsi lett+faroknehéz....

Moderátor
    Hozzászólás
    1.965

Törzs borítása-festése ?

Egy kis segítséget kérnék!

Mivel festhetem a szárnyat (hazai megoldás érdekelne, tehát valami ismert boltban beszerezhető festék kellene)?

Gondoltam a Neolux-ra, mivel az benzin és olajálló, de régről elég rossz tapasztalataim voltak vel. Lehet, hogy manapság jó?

A kétkomponensű parkettalakk a startboxhoz jól bevált, de nem színezhető (eladó szerint) és elég sűrű is....

Mindenképp festeni szeretném, tehát ezek az "Oraizék" nem jönek szóba.

Ötleteket előre is köszönöm,

Fuhur

Oldal: 1 / 6 12345 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve