Oldal: 2 / 6 ElsőElső 123456 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (60) összesen

Téma: Törzs borítása-festése ?

Member
    Hozzászólás
    58

Törzs borítása-festése ?

Szia!

A Neoluxot felejtsd el, mert az gyalázatos!

A parketta lakkot lehet vékonyan kenni, és bármilyen festéket belekeverhetsz, de nem túl nagy arányban, és amikor felkened csikos lesz.

Mivel van eredetileg borítva a szárny?

Üdv Tamás

Senior Member
    Hozzászólás
    4.481

Törzs borítása-festése ?

törölve
    Ugy szeretlek titeket mint ti engemet.

Moderátor
    Hozzászólás
    1.969

Törzs borítása-festése ?

Idézet fanderas eredeti hozzászólása
    Szia!

A Neoluxot felejtsd el, mert az gyalázatos!

A parketta lakkot lehet vékonyan kenni, és bármilyen festéket belekeverhetsz, de nem túl nagy arányban, és amikor felkened csikos lesz.

Mivel van eredetileg borítva a szárny?

Üdv Tamás
    Japánpapírral lesz botrítva. Az a baj, hogy nincs festékszóróm, így marad az ecset. A parkettlakk valóban csíkos marad, de lehet, ha hígítanám jobb lesz? A kezelési utasítása szerint kis mértékben szabad hígítani.

Arra én is gondoltam, hogy adok valami színt egy nitrofestékes sprayval és arra ráfestek a parkettlakkal. Csak le ne oldja a nitrofestéket :evil: mert akkor megüt a guta.

Senior Member
    Hozzászólás
    4.481

Törzs borítása-festése ?

törölve

Member
    Hozzászólás
    58

Törzs borítása-festése ?

Szia!

Nitrohigítoval ne higítsd, mert akkor a lényeg veszik el, és nem lesz ellenálló az üzemanyaggal szemben.
    Én azt tapasztaltam, hogy az sem jó, ha a parkettalakkal vonod be közvetlenül, mert nem feszíti annyira a japánpapirt.
    Én ugy szoktam, hogy a nitrolakkot szinezem, ez ugyan nem túl élénk szin lesz, de kielégítő, és kétszer átkenem az egésszet, utánna attol függően, hogy milyen az igénybevétel 2-3 alkalommal, 24 óra száradás után átkenem a Geminivel.
    Ez eddig bevált, és elég ellenálló, de biztos van más megoldás.

Üdv Tamás

Senior Member
    Hozzászólás
    4.481

Törzs borítása-festése ?

törölve

Senior Member
    Hozzászólás
    4.481

Törzs borítása-festése ?

törölve

Moderátor
    Hozzászólás
    1.969

Törzs borítása-festése ?

Köszönöm az ötleteket!

A feszítés azt hiszem nem fontos, mivel az egész szárny balsa borítású és arra teszem fel a papírt.

Megpróbálom a Gemini lakkot valahogy fújni. Talán tudok kölcsön szerezni valami eszközt :? , mert nekem nincs. (Ha kész lesz a házam, akkor lesz hely egy normális műhelynek, addig azonban...)

Különben a minőség nem annyira lényeges, mivel ez egy erősen kísérleti szárny lesz. Nem is biztos, hogy sokat fog repülni, de ha mégis, nem igazán a modellezés a célja. A lényeg az, hogy az olaj, meg az üzemanyagmaradék ne ivódjon be a szerkezetbe, mert akkor tönkremegy.

Member
    Hozzászólás
    58

Törzs borítása-festése ?

Szia !

Ha nincs semmilyen megoldás a festéshez, akkor megpróbálhatod jobb autófestékes boltokban megkérdezni, hogy a szinezettlakkos festékedet betöltik e flakonba, és akkor tök egyszerüen felhorhatod.
    Egyébként szerintem nem túl vészes áron lehet barkácsáruházban elektromos festékszórót kapni, és akkor jó időre meg van oldva a problémád, viszont a Geminit igy higítanod kell. Viszont abban Peter N -nek igaza van hogy a nitrohigító ugyis elpárolog, és késöbb annak nincs jelentősége hogy volt e higítva.

Üdv Tamás

Member
    Hozzászólás
    52

Törzs borítása-festése ?

Sziasztok! Én egy motoros gépet épiítek (Robbe charter) szerintetek mit használjak a bevonására? Eddig én vasalófoliát használtam vagy legalább is én igy ismerem. Ennek sok jó tulajdonsága ellenére az volt a hátránya hogy idővel megráncosodott elvesztette szép feszességét. Láttam fólia neveket mint pl:monokot, oracover. Milyen tulajdonságuk van ezeknek?Ezeknél a foliáknál a ráncosodás veszély nem áll fenn? Hogy tudom disziteni? Légyszi segitsetek még elég kezdő vagyok!!

Marcell

Oldal: 2 / 6 ElsőElső 123456 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve