Oldal: 1 / 686 123451151101501 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (6857) összesen

Téma: 1:5-ös és 1:6-os méretarányú autók

1:5-ös és 1:6-os méretarányú autók

Sziasztok!
    Ezt a topikot azért generáltam, mert szeretném, ha a fenti méretarányoknak is lenne saját topikja. Tudom, hogy ezzel az erővel mindennek lehetne új témát nyitni, de jó lenne, ha a nagyobb autók gazdái is tudnának összeröffenéseket tartani, esetleg kisebb versenyeket és egyáltalán a tapasztalat csere miatt. A HPI Baja-nak van topikja, de azt nem szeretném elvinni más irányba.

Szóval, 1:5, 1:6 ide a nagy autókkal!

Igyekszem feltenni a napokban pár képet és némi infót a vadonás új FG Monster-emről, amiról csak szuperlatívuszokban tudok beszélni...

No, várom a hozzászólásaitokat!

Üdvözlettel: Pádár Árpi
    F5-E, ha sikerül
    <br />FG Monster Hummer

Senior Member
    Hozzászólás
    433

Nekem ez van nagyon állatul megy:

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
    K1 MMA

Senior Member
    Hozzászólás
    136

Megtennéd, hogy néhány specifikációt is megosztanál? (mindenki aki felrakja a maga szörnyét) Köszi
    70/250-9706<br />-----------

Sziasztok!

Csak pár kép a teljesség igénye nélkül:

http://www.waterlife.hu/fghummer/fghummer.htm

Ha kérés van, hogy ezt vagy azt fotózzam le, akkor szóljatok.

No és a specifikációk röviden, aztán ha jön kérdés akkor kitárgyaljuk:

-26 ccm Komatsu Zenoah 260 motor, Max. teljesítmény: 3.9 lóerő ~14.000 fpp-nél, Max. forgatónyomaték 10.000 fpp-nél: 1.79 nm. Max. fordulatszám: 19.500 fpp.

Ezek gyári értékek a sima kipufogóval, de egy fg rezóval rögtön kapunk 4.6 lóerőt, sajnos a nyomatékváltozást nem tudom, de mostani állapotában úgy félgáz környékén tudja felkapni az orrát, rezóval pedig így is indul. Nem vicc, a Cenkmodel-nél vettem ( www.cenkmodel.com ), a tulajdonos autóján ez a rezó volt és simán tudta a wheely start-ot.

Az alváz 4 mm vastag alu, hátsókerék hajtás differenciálművel, acél féltengelyek, polikarbonát kaszni, hitec szervók, hitec távirányító (40Mhz fm) Az autóhoz mind adó, mind pedig vevőakkukat adtak.

Sima 95-ös benzin és kétütemű olaj 1:30-as keverékével üzemel, nálam Shell V-Power 95 és Shell VSX 2T szintetikus olaj. Az arányt gyakorlatilag szokták változtatni, de nekem nem füstöl 1:30-assal sem.

A gumik ragasztottak, szivacs betéttel. A futómű alkatrészei (lengőkarok, egyebek) műanyagok, lehet alumíniumot is venni, de nem biztos, hogy érdemes.

A kupplung röpsúlyos.

Röviden ennyi, amit kifelejtettem, azt majd úgyis megkérdezitek.

Árat a cenkmodel-től lehet kérni, mert Német termék és az Euró-Forint árfolyam nagy befolyással bír az árakra, de messze náluk volt a legolcsóbb.

És nem elhanyagolható, sőt talán a legfontosabb: A terméktámogatás. Annyi infót kaptam az eladótól, amennyit még máshol sehol sem. Szinte minden alkatrész volt raktáron. Ez fontos.

No, várom a kérdéseket!

Üdv norbu-nak és SwissSwatch-nak!
    F5-E, ha sikerül
    <br />FG Monster Hummer

Senior Member
    Hozzászólás
    433

Hali,szóval az én gépem:Carson C6B CRT 2.Ez a modell leginkább a truggykhoz hasonló.Hátsó hajtás alu diffi.Alu alváz.Motor 23ccm Komatsu Zenoah.Kegyetllen jól elindul vele.Erre is lehet tuning rezót tenni,de terepen sztem felesleges.Az autó nagyon könnyen indul,melegen elsőre,hidegen 2-3 rántásra.Ezzel a mocival a 7dl-es tank kb 1 órát bír,persze 1 gyorsabb pályán,kicsivel kevesebbet.RTR-ben jött ,Németből,a távba kell akku és mehet az autó.Itthon nincs hozzá alkatrész,de bolt van,ahonnan lehet rendelni,de a szállítási határidő az 2 hét.......Elől nincs rajta fék,de használható azért nélküle is ,mert eléggé farnehéz a gép.Azért én rendelten rá elsőféket.A kormányszervó 15kg-os,érdekes,de álló helyzetben is elforgatja a kereket kényelmesen.A fékszervó 7kg-os,a hásófékhez ez is bőven elég,de sztem ha első is lessz rajta akkor már kevés lesz.Az autó nagyon stabilan mozog hepehupás terepen, nehéz felborítani és elég nagy a kanyar sebesség is..A hátsókerék hajtás miatt, viszont érezni kell az autót kanyarból kigyorsításkor,mert különben keresztbe áll.Szal nagyon nagy élvezet a gép, nem tolja az orrát szépen lehet vele sodródni.
    Szél:460mm
    Hossz:700mm
    Magasság.280mm

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Üdv a többieknek.
    K1 MMA

Igen, a féket kifelejtettem! Az FG-nek is a differenciálművet hajtó tengelyén van a fék. Egy tárcsa. Ehhez is van mindenféle fék, hidra meg bowdenes is, de eddig elégnek bizonyult a hátsó. Bár versenyen lehet, hogy befonja a haját az akinek a kanyarban megpördül a kocsija. :lol:

Érdekes egyébként, hogy nem is borul a Hummer olyan könnyen, mint gondoltam, pedig 20 centi átmérőjű gumijai vannak. Amúgy maga az autó ugyanaz, mint az FG Stadium Truck, csak gumikban különböznek. Az FG oldalán a Monster-ről a kép nem túl aktuális, mert nekem már az új vázzal jött.

Norbu, te hogy takarítod a verdát? Én most szereztem be féktisztítót a nyitott részekhez, amúgy meg valószínűleg ronggyal és porszívóval fogom, mert nincs kompresszorom. Remélen te tudsz valami eget rengető megoldást!

Múltkor rátévedtem egy focipályára és nem vettem észre, hogy frissen volt vágva a fű... Sajnos már szürkület volt. Elég érdekesen nézett ki a berántó környéke és a hengerfej... Mint a fűnyíróm gyűjtője. Irgalmatlan erő van a verdában, azóta már tudom, hogy nem csak a focipályán tépi a füvet, viszont ami érdekes, hogy a rendes mezei "nagy" fű nem megy bele. Ez érdekes. Ti hogy vagytok ezzel?

Egyetlen fórumozó írt eddig, tessenek aktívabbak lenni!

Árpi
    F5-E, ha sikerül
    <br />FG Monster Hummer

Member
    Hozzászólás
    82

Idézet Pádár Árpi eredeti hozzászólása

Egyetlen fórumozó írt eddig, tessenek aktívabbak lenni!

Árpi
    Hát 1:5 Offroadban nem vagytok túl sokan sajna.

Annó Én is ezért mentem inkább 1:8-as kategória felé.
    De remélem előbb-utóbb tényleg megszaporodik a nagyobb méretarányú autók tábora. Nekem is sokkal jobban tetszene ha csak sima benzint kellene venni, nem nitrometánt. Kíváncsi leszek hogy milyen fenntartási költségeket írtok majd itt. Ha tényleg sokkal igénytelenebb karbantartás szempontjából, akkor Én is erősen el fogok gondolkodni.

Csakhát mindenki megépíti a nitrós gépét, és akkor már nagyon nehéz váltani, pedig addigra már többe is kerül egy 1:8-as nitrós mint egy 1:5-ös ops:

Senior Member
    Hozzászólás
    594

Szisztok!
    Nekem volt 1/5-ös FG Sportline-om. Jó kis gép volt. Viszont ez a bowdenes első fék az rémes! 20 év mire beállítja az ember. :? Nekem sajna túl nagy volt. Nem lehtetett úgy "megtáncoltatni" betonon mint az 1/10-est. :lol: Bár egy monstert lehet, hogy bevállalok a közeljövőben. 8)

Dodge:
    Hajrá!!! Legyen minél több nagyautó! Erre már nem modják, hogy játék.

Reechee:
    Igen mindenkitől ezt hallom, hogy már ennyibe meg annyiba van a Savage és már megszerette a tulajdonosa...

Ami még furcsa és balgaságnak tűnhet, hogy én igazából nem számítottam arra, hogy ennyire gyors a gép. Komolyan. Ugye számolgattam a tömeg/teljesítmény arányt és ott ugye a nitrósok vernek mindent, de egy dolgot felejtettem ki: Ezeknél a motoroknál már nyomaték is van. Nem mintha a kicsikben nem lenne, de itt azért már a fordulatszám is jóval alacsonyabb (max. telj.: 14.000/perc-nél, max. nyomaték: 10.000/perc-nél) és a nyomaték teljes egésze már félgázon megvan. Én még az autóval együtt rendeltem egy rezót, de nem biztos, hogy érdemes, egy dolog miatt maximum: Wheely Start :twisted:

Tehát a nyomaték (rezóval) ezeknél már elegendő akár a kétkeréken induláshoz is, innentől kezdve több teljesítmény szerintem fölösleges, bár olvastam it a fórumon 7 lóerős Zenoah motorról... On road-nál biztos számít.

Viszont egy dolgot elfelejtettem: A HANG!!!!!!!! Egyszerűen fantasztikus. Néztem videókat, de ott nem tűnt fel a különbség.
    Élőben hátborzongató a HANGJA!

Üdvözletem nektek!
    F5-E, ha sikerül
    <br />FG Monster Hummer

Senior Member
    Hozzászólás
    818

Sziasztok!

Rövid közlemény: Hozzáférésemben módosítottam az e-mail címemet, és sajnos nem működik. Már írtam több helyre ez ügyben, de amíg meg nem oldódik kénytelen vagyok a régi nick-emet használni. Üdv.:

Pádár Árpi

Norbu: Ha esetleg írtál pü-t, akkor azt ide át kéne, hogy küldd, mert a Pádár Árpi-ra küldötteket nem tudom olvasni.
    T: 06705509185

Oldal: 1 / 686 123451151101501 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve