Oldal: 2 / 686 ElsőElső 1234561252102502 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (6856) összesen

Téma: 1:5-ös és 1:6-os méretarányú autók

Member
    Hozzászólás
    39

1:5-ös és 1:6-os méretarányú autók

Sziasztok!

Hosszas várakozás után de tegnap megérkezett a Carson új 4X4 hajtású 1:6-os monstere. Gas Devil névre keresztelte a gyártó amit jó magyarosan fordítva Gázördög-ként lehetne becézni ez abszolút találó ugyanis a jármű nem kicsi

Hossz: 770 mm
    Szélesség: 545 mm

http://www.carson-modelsport.com/de/...uktdetails.htm

Az Ördög szivét a már megszokott Chung-Yang 27ccm motor képezi ami abszolút jó mert az eddigi Comanche autóimban is ilyen volt és könnyű indulással mindíg hibátlanul üzemelt.
    Hajtásláncot leginkább egy buggy-hoz vagy truggy-hoz lehet hasonlítani a három diffivel, első hátsó tárcsafékkel.
    Lengéscsillapításról 4db 30mm-es!!!!! külső átmérőjű teleszkóp gondoskodik a hozzá tartozó rugókkal amitől az egész rugózás olyan lágy mintha az egész alváz vizen ringatózna.
    Gyárilag adtak hozzá FM40MHZ ACOMS rádiószettet beépített Fail safe -el ami a motort is leállítja!!!!
    Ha jó idő lesz ma kiviszem és holnap leírom az első körök élményét is.

Pár kép a masináról:
    <table><tr><td></td></tr><tr><td>Carson</td></tr></table>
    Üdv.:Mizo
    T:70/559 66 88

Senior Member
    Hozzászólás
    818

mizo: Szia! Ez csajozós!

Picit talán én is bánom, hogy nem 4x4-es járgányt vettem, de igazából ezek nem triálra lettek kitalálva, így majdnem mindegy szerintem. Mennyi a szabad hasmagassága?

Ja, és merre fogsz járni vele? Szívesen össze ereszteném az FG-vel.

A diffik zárhatóak? Az enyémen a hátsó nem, de most variálok, hogy ha nem is zárom, de legalább lomhább működésűvé teszem valami sűrűbb lötyivel. Bár erre neked szinte biztos, hogy nem lesz szükséged. Én is csak a hátsó hajtás miatt vakarózom.

Árat lehet tudni?

Üdv.!
    T: 06705509185

Member
    Hozzászólás
    39

Gyári beállítással a hasmagasság 60-70mm körül van a kaszni legfölső pontja 340mm-körül tetőzik alaphelyzetben.
    Carsonék a diffibe olajat ajánlanak úgyhogy valószínüleg teljesen zárt.
    Az ára itt Szolnokon 220'000Ft

Senior Member
    Hozzászólás
    818

Az FG is 60-70 mm magas. Ez az ami ezeknél a nagyoknál picit talán kevés, mert azért a padkán fel tudnak akadni. Bár fel lehet menni okosan is. Az én autóm is ennyibe került.

Engem az FG győzött meg, viszont a Carson 4x4-es. Néztem boltban, de nem annyira tetszett. Nekem igazából az egyik gondom a gumikkal volt. Nekem űgy tűnt, mintha valami puha műanyagból lennének, nem gumiból.

De gondolom ezen már normális gumik vannak. Amit én néztem az valami régebbi volt. Nem is 4x4-es.

Azt írd le még légyszi, hogyan tetted be a képet a hozzászólásodba. Mások írták, de nekem nem sikerült.

Hú, szolnok nincs túl közel, úgyhogy majd maximum valami modellező napon.

Üdvözlet!

Senior Member
    Hozzászólás
    433

Idézet mizo eredeti hozzászólása
    Gyári beállítással a hasmagasság 60-70mm körül van a kaszni legfölső pontja 340mm-körül tetőzik alaphelyzetben.
    Carsonék a diffibe olajat ajánlanak úgyhogy valószínüleg teljesen zárt.
    Az ára itt Szolnokon 220'000Ft
    Hali, akkor várjuk a tapasztalatokat és rengeteg videót. :lol:
    K1 MMA

Senior Member
    Hozzászólás
    433

low82.
    1 "kis" videót te is dobhatnál
    K1 MMA

Senior Member
    Hozzászólás
    818

Szia Norbu!

Igyekszem gyártani egy videót, bár kamerám nicsen, de a fényképezőgépem elvileg tud 640x480-ban felvenni. Csak ez a m*csok idő... Nem akar felszáradni a fű. De igyekszem!

Member
    Hozzászólás
    39

Hello most olvasom hogy videoznom kellett volna no majd legközelebb
    de a lényeg megtörtént az első indítás ahogy eddig is megszoktam 2pumpa, csappantyú le, két rántás (egy pöffenéssel), csappantyú vissza, két rántás és harmadikra beindul (ez a harmadik ekkora autóm mindíg mindegyik így indult) azaz eddig semmi újdonság.
    Alapjáraton (ami gyárilag elég magas volt) pöffögött 10 percet, semmi rendkívüli hang minden normális. Mivel ez benzinmotor ami tudtommal több kisfordulatú járatást nem igényel, csak olajdúsabb keveréket és a tartós padlógáz kerülését, kezembe a távirányító aztán lássuk.
    Hát mitmondjak az eddigi 1:6 hátsókerekes tapasztalataimat dobhatom a ... mert ennek a menettulajdonságai inkább hasonlítanak egy truggyhoz, nagygáznál tekerem a kormányt és az eddigi hátulja megelőzi az elejét látvány helyett, kicsit oldalazva a nagyoknál megszokott hanggal mint a disznó megy előre. Kb 10 percem maradt csak hogy próbálgassam, ezidő alatt nekem inkább alulkormányzottnak tűnt bár ez némi setuppal valszeg korrigálható.
    Örömömre a beépített Fail safe nem akadt össze a Spektrum Dx3 rendszeremmel és tökéletesem működik, ugyanúgy mint a motorleállító rendszer ami alacsony vevőakkumlátorfeszültségnél lép életbe.

Senior Member
    Hozzászólás
    433

Idézet low82 eredeti hozzászólása
    Szia Norbu!

Igyekszem gyártani egy videót, bár kamerám nicsen, de a fényképezőgépem elvileg tud 640x480-ban felvenni. Csak ez a m*csok idő... Nem akar felszáradni a fű. De igyekszem!
    Szia low82
    Nálunk már szárad... :wink: Jó lesz fényképezővel is :lol:
    K1 MMA

Senior Member
    Hozzászólás
    433

mizó
    akkor majd legközelebb,jó az a FAIL Safe,enyémben is van.Úgy állítom le a mocit,hogy kikapcsolom a távot....Amúgy,ha kimerül az akku akkor is leáll a moci.
    K1 MMA

Oldal: 2 / 686 ElsőElső 1234561252102502 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve