Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12
Eredmény: 11 - 13 (13) összesen

Téma: FG 4WD Buggy!

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    20/470-5202
    Hozzászólás
    2.024
    Hajrá!

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    20/470-5202
    Hozzászólás
    2.024
    NO, akkor az idén újra nekiszaladok ennek a történetnek, amióta hirdetem, be sem volt indítva. Leírásban minden.
    Idézet atitika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Eladóvá vagy elcserélhetővé vált a címben említett 1:5 méretarányú 13 kilógrammos benzines modellautó.

A születési anyakönyvi kivonatát nem találom, hozzám csere útján került talán 4 évvel ezelőtt.
    Babusgattam, dédelgettem, de sosem hozta azt a feelinget, (lehet, hogy nekem magasak vele szemben az elvárásaim) amit szerettem volna, főleg, hogy összkerékhajtásos a gép.
    No mindegy, ennek örömére gondoltam, hogy tüzetesen átnézem, felújítom, foglalkozom vele, talán meghálálja majd idővel.
    Eredetileg ugye van benne egy 26ccm-es Zenoah motor.
    Ezt kikaptam, tettem bele másik (30,5ccm-es) főtengelyt - csapágyakat - hajtókart - dugót - csapszegeket - kosarakat - tömítéseket, mindent ami ilyenkor szükséges.
    Megtiszteltem új kuplungszettel, egy 8 ezres fordulaton nyitó rugószettel, lendkereket és a hajtást tartó zsír új csapágykonzollal, Rovan berántóval, Pixi - féle killswitch-el, 4 ezres LiPo vevőakksival, alu kipufogóval és természetesen TGN tuning levegőszűrő szettel is, ami egy hibátlan Walbro karburátoron keresztül juttatja a hengerbe a megfelelő mennyiségű és keverékű 95-ös oktánszámú benzint TOTAL fullszintetikus, kifejezetten magas fordulatszámú 2 ütemű motorokhoz való keverékolajjal.
    1:40-es arányban keverve. Cserébe nem rakódik le a hengerben semmi koksz, nem ég meg a dugó magas ( 10 ezer körüli ) fordulaton sem.
    Az első lengéscsillapítók felső rögzítését egy helyi esztergályossal gyártattam le, mert ugye a fém gátlóházba betekert műanyag felső rész elég hamar eldobta a menetet, így kifolyt belőle az olaj. Jelenleg az a része is hibátlan.
    Gumik, felnik még bőven használhatóak, a hátsó gumikban nincs tömés (szivacs) már azóta sem, mióta hozzám került a vas. Az elsőkben vannak.
    A kormányszervót már a megérkezésekor cseréltem, mert javarészt nem működött, így a hozzá kapott új és tartaléknak szánt 33 kilós fröccsenésálló nem tudom milyen márkájút építettem be némi a rögzítésen tett átalakítással, ami a mai napig hibátlanul üzemel. Gáz - fék szervónak egy 12 kilós (tipusát nem tudom) szervó van beépítve. Mindezt védi egy egyedileg rácsozott alu védőburkolat, nehogy játék közben idegen test - anyag bekerüljön akár a hajtáslánchoz, akár az elektronikához.

Egyébként még bennehagyom a FlySky 2,4G-s vevőt is, így már csak egy azzal kompatibilis táv (akár HK-s, akár FlySky, de ha komoly a vevő, akkor távot is adok) szükséges, no meg persze a bekevert benzin, amivel ha megtöltöd a több mint fél literes üzemanyagtankot, akkor közel 45-50 percet lehet autózni.
    Természetesen - mondhatnám úgyis, hogy - egy rugásra indul.
    Mindkét esetben adom hozzá a gyári kipufogót és minden mást ami ennek az autónak a tartozéka, akár lecserélt, akár valamilyen okból kiszerelt alkatrészről beszélünk.
    Röviden ennyi lenne a története az autónak. Képek vannak még amik frissek, azokat email-on elküldöm ha szükséges. Csere esetén a részleteket egyeztetjük privátban.
    Az autó eladási ára kettőszázötvenezer forint, vagy ezer ojró. Természetesen ebben az esetben átvétel csak személyesen.
    Csereértéke háromszázezer forint.
    Érdeklődni, ajánlani bármelyik elérhetőségemen lehet.

Videó itt található:

https://youtu.be/i282eoa67LY

Köszönöm, hogy elolvastátok!

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    20/470-5202
    Hozzászólás
    2.024
    No?

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12