Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12
Eredmény: 11 - 17 (17) összesen

Téma: Amikor leesik valami

Senior Member
    Hozzászólás
    1.438

Re:Amikor leesik valami

NA ma én is beléptem a táborba. 170-es Styro csupa. 2.2-es akksi, ami természetesen nincs rögzítve, csak a kabintető tartja. Egy looping jó magasan, és volt nincs irányítás, a repülő 3 darabban, a nagy szélben minden darab más irányban a súlyuktól függően, az akksit nem látom.... Minden meglett, a madár majdnem egészben lejött, de az akksit nem találtam meg. Pedig szűz szántás felett történt minden, a szél irányát is ismertem a becsapódáshoz képest, tehát tudtam kb merre keressem, de semmi. 3-an kerestük vagy egy órán keresztül, és nem lett meg. Pedig annyira nem kicsi darab. De legalább a gép a pille súlya miatt szépen leforgott a föld9g, és pont a kertünkben állt meg. Az egyik winglet két utcával arrébb landolt, azzal nem foglalkoztam, a kabintető a szomszédnál landolt. Tanulság: mindent alaposan rögzítsetek!!!!
    Minden repülés építéssel kezdődik, és 70%-ban a vége is az...

Senior Member
    Hozzászólás
    936

Idézet Kazoo eredeti hozzászólása
    És mikor esett ki az akksi? Az elején is ugyan úgy repült, mint a végén
    http://www.youtube.com/watch?v=0qXFRXlPqhs
    2:53-nál esett ki az akksi a helyéről. Nem csúszott le a vezeték, csak a szárny mögé "repült". Full egyben hoztam le, nagyon nagy mázli volt.
    Van: AXN Jet, Extra 330, Cessna, MX-12<br />Volt: Guppy, Edge 540, Parkmaster, Pittsek<br />Lesz: Nemtommég

Member
    Hozzászólás
    37

Tavaly történt! Akkor még kezdő voltam kb 3 hónapja modelleztem, bár jó pap holtig tanul! Na mind egy a lényeg hogy jól repültem, kezdőhöz képest nagyon is szerintem! 50 órát lerepültem RFS-ben és csak utána volt első felszállás! Elbíztam magam azt hittem megy már minden! Hát egy valami nem ment az alacson cső gázon való repülés! Kb 1-1,5 méter magasan bal forduló a gépet teljesen 90 fokban bedönt és vízszintessel húz mint az állat! Eredmény a gép megcsúszott illetve nem tudom máshogy megfogalmazni megcsúszott. A gáp tovább dölt balra és elindult lefelé! Kb 1,5 méter zuhanás után a földön fekvő beton oszlopnak ötközött de olyan erővel, hogy a gép hab anyaga mintha felrobbant volna minden felé elszállt! Az eredmény a képekben! A gép egy P51D-Mustang volt! Tanulógépnek jó volt, így nem is kár érte! Lehet hihetetlen de összeraktam és falamat díszíti mint szép emlék! Azóta már az alacsony repülés és a hirtelen fordulók is mennek!

Szóval kezdők csak óvatosan!

Senior Member solowing logója
    Hozzászólás
    3.472

Egy berepülés alkalmával odalőttem a gépnek és a motor kettécsúszott....elég látványos volt....a tengely végére elfelejtettem visszarakni a biztositó gyürűt

Senior Member
    Hely
    Óbecse, Szerbia
    Telefon
    +38163519074
    Hozzászólás
    639

Idézet pontshow eredeti hozzászólása

Amikor kiesik az akksi ;D
    Vigyázz a rögzítésre mindig, ez nagy mák volt. Karc nélküli landolás ...
    Nekem is már lógott akksi a modell alatt... És én lökött, azután sem oldottam meg a rögzitést. Akkor tört ketté először a SU-31 törzse. Az akksi kimozgott egy gyors roll közben, egy fordulót még lógott, de elengedte a csatlakozó és kb 60m magasról csókolta meg az anyaföldet :'(

Senior Member hjnuz logója
    Hozzászólás
    198
    A múltkor a Cessnát reptettem és egy durvább figura után néztem, mi a franc lóg ott a gép alatt?
    Az aksi volt!!!
    Keményen megizzadtam, mire le tudtam hozni...
    ...közben a többiek hevesen ellenkeztek, mondván: "repüld már ki azt az aksit!"
    ...Bár inkább ki repítettem volna, de nekik mindegy, nem az ő gépük...
    Na mindegy, lejött egyben, a jó kis csati megtartotta amit az aksifedél nem volt képes...
    ...Merthogy ezen alul kell berakni az aksit és repülés közben az aksifedélen fekszik... És mivel ez a gép a tréneres kinézete ellenére műrepülő... Hát nem bírta a 10 G túlterhelést...

Üdv.
    Andris
    1Plane2Fly3D4Ever!

Az orrnehéz gép rondán repül az orrkönnyű meg csak egyszer.

Member solid logója
    Hozzászólás
    89
    Kb. 6 hete lezúztam az alig 3 hónapos T-rex 550l dominator gépemet, én építettem kb. 200 startot tettem bele. Sajna elszaladt velem a ló és alacsonyan repültem háton kört, elvesztettem az orientációmat és a magasságot. Már újraépítettem. A törés után egy hétre lezúztam a másik gépem is, egy T-rex 450 sportot is. Hasonló hiba, alacsonyan, még új manőver.
    Azóta óvatosabb vagyok. (remélem
    Align T-rex 450 DFC 3GX; T-rex 550l Dominator BeastX; T-rex 700L V2 BeastX, Futaba T8

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva