Oldal: 1 / 8 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (75) összesen

Téma: Saját sérülések okulásból! Kezdőknek és profiknak egyaránt!

Senior Member gandalf68 logója
    Hozzászólás
    964

Saját sérülések okulásból! Kezdőknek és profiknak egyaránt!

Keresgéltem jó ideje itt a fórumon azt az topicot ahol saját sérüléseink vannak!
    De nem találtam sehol!
    Tudom volt benne egy láb amin végigfutott a légcsavi valamint egy csonkolt újvég szintén légcsavitól.

Az én sérülésem is attól van. ;D

Az eset a következő, kaptam egy csupaszárnyat gondoltam belekóstolok ilyenem még nem volt (Styroman 1200 mm) vagy jutok valamire vagy nem.
    Ami igaz nem nagyon csipem a tolómotoros gépeket mármint azokat ahol teljesen a gép hátulján van a moci. De gondoltam próba szerencse. Na mind1! Szóval helyrepofoztam a gépet beállítottam és ma kimentem kipróbálni.

Még nézegettem is eldobás előtt, hogy hogyan fogjam hogy el tudjam dobni!
    Végül is az eldobás nem volt gond, az volt a tervem, hogy keményen eldobom és utána indítom a propit, de nem vagyok gép és nem tudtam tizedmásodpercre kiszámítani a dolgot.

A lényeg elkapta a bal mutatóujjam, nem is foglalkoztam vele csak a géppel bár éreztem, hogy fáj ahová ütött nem gondoltam nagyobb dologra.Repülgetek szépen, mármint a gép, és érzem egyre jobban fáj ill egy idő után meleget érzek az ujjaimon.
    Ránéztem! Na most aggódhattam hogy rakjam le a gépet!

Ez közvetlen a baleset után.

Ez pedig 5 óra múlva mikor már a kötés is átvérzett és leszedtem.

A jobb oldali a legmélyebb úgy kb.7-8 mm. Nem vagyok orvos de szerintem erre rá fért volna egy fércelés de nem akartam az ügyeletre valamint a balesetibe rohangászni az év utolsó napján!

Szóval még egyszer óvatosan a légcsavival! Pláne a keményebb fajtákkal, ez az volt!

Azóta töröm a fejem mivel indítsam a gépet!

Senior Member jedy logója
    Hely
    Szentendre
    Telefon
    20-9861-434
    Hozzászólás
    4.623

Re:Saját sérülések okulásból! Kezdőknek és profiknak egyaránt!

Szia!

Hát erre nem is tudom mit mondjak.. először is gyors gyógyulást, másodszor pedig figyelj jobban legközelebb, amúgy őszinte sajnálatom.
    Én is tudnék mesélni de nem akarok sokkolni ennyire senkit sem főleg képekkel….
    Igaz lekopogom kop…kop… mindig vigyázok és szerencsére komoly balesettem nem volt…

Mindig mindenhol hallani a modellezés nem játék komoly figyelmet igényel valamint a biztonság mindenek előtt.

Balesetmentes boldog újévet mindenkinek

Üdv

Jedy
    Futaba T10 / Jak54 55cc 2,2m / Sbach 342 2,2m / T-Rex 500 6s / T-rex 600N / Hyrobo 600N / Es sok mas / "Elektromossal a gyerekek játszanak"

Hozzászólás
    964

Én sem hencegésből vagy esetleg elrettentésből raktam fel a képeket csak, hogy mindenki tisztában legyen (hátha valaki még nincs) eme szép sport veszélyes sötét oldalaival is!

Senior Member jedy logója
    Hely
    Szentendre
    Telefon
    20-9861-434
    Hozzászólás
    4.623

Idézet gandalf68 eredeti hozzászólása
    Én sem hencegésből vagy esetleg elrettentésből raktam fel a képeket csak, hogy mindenki tisztában legyen (hátha valaki még nincs) eme szép sport veszélyes sötét oldalaival is!
    Igazad van veszélyes oldala is van, és ezért támogatom a balesetek elkerülésének okait, és lehetőségeit ezen az oldalon.

BUÉK

Jedy
    Futaba T10 / Jak54 55cc 2,2m / Sbach 342 2,2m / T-Rex 500 6s / T-rex 600N / Hyrobo 600N / Es sok mas / "Elektromossal a gyerekek játszanak"

Senior Member
    Hozzászólás
    1.662

Csupaszárnyat a jobbkezeseknek a bal oldali belépőélnél megfogva fordulással kell eldobni, ekkor már jó ha jár a motor.

Hozzászólás
    964

Igen!
    Azóta ezt már én is kiokumláltam egy vidióból, csak még nem tudtam kipróbálni!

De köszönöm az okítást!

Senior Member
    Hozzászólás
    380

Részvétem!
    Én pontosan ugyanígy jártam,ráadásul a gép is ugyanez volt.
    Nekem csak egy nagyot csapott a mutatóújam izületére,de csontig ment.
    Balesti intézet,azonnal Tetanusz,mert nem egészséges a trágyás,földes légcsavar.
    Mivel elvágta a mozgató inakat,hónapokig nem tudtam behajlítani az újam.
    Két hétig küzdöttünk a legkülönfélébb módon,hogy elmúljon a gyulladás az izületen belűl(krémek,gyógyszerek,felkötötték a kezem,hogy ne lógassam).
    Mondták a sebészeten,hogyha ez nem segít,akkor fel kell nyitni.(Ehhez nem sok kedvem volt > )
    Mostmár minden ok.,de a hideget és az erőltetést nem szereti.
    Pedig csak egy ilyen pici motor volt:
    http://www.zenn.hu/modelsport/produc...oducts_id=2608

(mit művelhet ilyen ügyes kezekben egy robbanós?)
    Üdv!
    tel 06 30 901 20 41   T-Rex 500Esp;1/10és1/8-as Brushless-re alakított autók;Repülők,hajók PH Yak55

Senior Member
    Hozzászólás
    1.773

Üdv!

Egy soproni modellezőkollégával történt ha jól emlékszem 2008-ban a dolog...

Egy Extra 260-ast indított, ha jól emlékszem 25cc-is Os max volt a gépben 18x8 as csavarral.

A gép előtt helyezkedett el, próbálta beütni a motort, ami sikerült is. A bibi az volt, hogy max gázon maradt a rádiója, így az elindulás pillanatában nekirontott a gép. A légcsavar átvágta a bicepszét, majd a csonton tört el....
    Láttam a képeket a rádióról, és a gépről, nagyon durván véres volt minden...
    Szerencséje volt megúszta.
    Az eset nem vette el a kedvét, azóta is aktívan űzi a hobbit.

Tanulság mindig kössük ki a robbanómotoros gépet, vagy kérjünk meg valakit, hogy indításkor fogja meg.

Ha a sporttársnak nem lesz ellenére be fogom linkelni/linkeltetni a képeket...
    Mindenki jó valamire, ha más nem, hát elrettentő példának

Idézet Cream78 eredeti hozzászólása
    Egy soproni modellezőkollégával történt ha jól emlékszem 2008-ban a dolog...
    Sziasztok!

Pontosítanám kicsit a történteket.
    Az eset 2008 május végén történt.
    A klubtársam aznap késő délután egyedül ment ki a reptérre.
    A gép (1,78m fesztávú, faépítésű Extra 260) összeszerelését követően egy véletlenül arra sétáló úrral
    (nem modellező) kezdett el beszélgetni.
    A beszélgetés sajnos nem fejeződött be a gép indításának pillanatában, így a motor "szívatása" után
    a gázkar lehúzása elfelejtődött.
    Fél lábbal térdelő helyzetben, bal kézzel fogta a gép elejét, (én előtte már többször figyelmeztettem,
    hogy kösse ki inkább valamivel) jobb kézzel indította a motort.
    Az OS 160 FX a megszokott magabiztossággal indult be...teljes gázon.
    A gép megindult előre, majd a szárnyánál fogva a jobb lábában elakadva befordult a bal keze alá,
    a 18 collos Metts fa légcsavar a bicepsz alatti felkarcsontot érve tört darabokra...
    Szerencse a szerencsétlenségben, hogy a "bámészkodó" úr azonnal ki tudta hívni a mentőket, addig a sebre
    minden kézzel fogható rongyot, üléshuzatot rátekertek.
    A kórházba érve egyből műteni kellett, a sebész szerint kb 10-15 percen múlt az élete.
    Így is csoda, hogy végig eszéméleténél volt.
    Nagy mázlija volt, hogy a hónaljánál a fő ütőér ép maradt.
    A fontosabb ereket és az izomhüvelyeket összefércelték.
    A rehabilitáció, míg a kezét újra 100%-osan tudta haszálni, több, mint fél év volt.

A gépen azóta is látszanak a vérnyomok, mélyen beleivódtak a faanyagba.

Komoly tanúlságok:
    Sokkal rosszabbul is végződhetett volna, minden bizonnyal ez az eset egy komoly jel volt az élettől.
    Jelen eset valószínűleg nem történt volna meg, ha az említett úr nincs a helyszínen és nem "tereli el" a
    kolléga figyelmét.
    Ennek ellenére mindenki hibás volt valamennyire.
    - a gépet (legyen az akár 4ccm-es trainer) indításnál érdemes valami kötéllel v. gurtnival egy masszív,
    földbe levert karóhoz, csőhöz rögzíteni.
    - a -laikus- nézelődőket mindig kérjük meg, hogy néhány méterrel álljanak hátrébb és ne zavarják a pilótát...
    - és még sorolhatnám.

Szóval ÉSSZEL, A (MODELL)REPÜLÉS VESZÉLYES ÜZEM!

Jó leszállást!

üdv: xc<br /><br />Soproni Modellező Egyesület<br />://sopron-modell.atw.hu

Senior Member
    Hozzászólás
    1.773

Üdv!

Köszönjük a pontosítást, és a képeket!
    Mindenki jó valamire, ha más nem, hát elrettentő példának

Oldal: 1 / 8 12345 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve