Oldal: 4 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 31 - 40 (48) összesen

Téma: Clouds Fly HD FPV repülőgép építési leírás

Senior Member
    Hozzászólás
    352
    Idézet Woody eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia mmormota!

Lesz berepüléses videó?
    Feltétlenül. Mostanában nyaraltam, meg minden mással foglalkoztam, mikor meg lett volna időm, esett az eső. De ami késik nem múlik...

Senior Member
    Hozzászólás
    352
    Berepültem a gépet. Minden jól működött, semmi észrevehető gondot nem okozott, hogy az RC távirányítás is a Wifi-n keresztül működött. Nem mentem messzire, kb. 300m-en belül maradtam. Csak a Pi által felvett földi felvétel van meg, az Ezcap valami miatt nem vette fel a repülést. Lelke van, nem mindig indul el, és sajnos nem vettem észre. Pedig azon látszott volna az OSD.

Senior Member
    Hozzászólás
    352
    A földi állomás:
    gs2.jpggs1.jpg

Junior Member
    Hely
    Budapest, Balaton
    Telefon
    203594544
    Hozzászólás
    26
    Szia!

Azon gondolkodtam, hogy a failsafe-et a pi-be hogy állítod be? A robot honnan tudja, ha jelvesztés van és failsafe-be kell kapcsolnia? Lehet, hogy hülye kérdés...

Pisti

Senior Member
    Hozzászólás
    352
    Idézet isoos73 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia!

Azon gondolkodtam, hogy a failsafe-et a pi-be hogy állítod be? A robot honnan tudja, ha jelvesztés van és failsafe-be kell kapcsolnia? Lehet, hogy hülye kérdés...

Pisti
    A földi Pi mavlink üzenetekké alakítja az RC rádió cppm jelét. Ha a mavlink üzenetek nem érkeznek meg a légi egységbe, akkor az autopilóta failsafe módba kapcsol.

Senior Member
    Hely
    Dunaújváros
    Hozzászólás
    1.281
    Idézet mmormota eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    .... Csak a Pi által felvett földi felvétel van meg, az Ezcap valami miatt nem vette fel a repülést. Lelke van, nem mindig indul el, és sajnos nem vettem észre. Pedig azon látszott volna az OSD.
    ...
    Így is szép felvétel. Jó a cucc! Grat!
    Üdv: Woody
    Graupner bell 212, T-REX 500, Styroman repcsik

Senior Member Mat logója
    Hozzászólás
    1.115
    Sziasztok,
    mivel egy kicsit lusta is lennék - a leírás alapján kedvet kaptam az "NTSC" - "PAL" -os szisztéma lecserélésének kipróbálására (kicsit nyakatekerten fogalmazva) a jelenlegi ismereteitek szerint melyik kamerát és hardver elemeket javasolnátok beszerezni?
    MMSZ szám: 3389
    DOE: 2017137

Senior Member
    Hozzászólás
    352
    Idézet Mat eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok,
    mivel egy kicsit lusta is lennék - a leírás alapján kedvet kaptam az "NTSC" - "PAL" -os szisztéma lecserélésének kipróbálására (kicsit nyakatekerten fogalmazva) a jelenlegi ismereteitek szerint melyik kamerát és hardver elemeket javasolnátok beszerezni?
    Kamera: https://www.waveshare.com/rpi-camera-g.htm
    Ennek megfelelő infravörös szűrővel ellátott nagy látószögű lencséje van. (Az ebay-n fele ennyiért lehet venni ugyanígy kinéző kamerákat, a panel ugyanez, de a lencsén nincs IR szűrő. Ennek az az eredménye, hogy napfényben a színek nem jók, pl. a növényzet lilás rózsaszín. Azt hittem okos leszek, és vettem külön IR szűrőt a lencséhez, ez egy kis korong amit a lencse és az érzékelő chip közé kell tenni. Kiderült, hogy a lencse és a chip között olyan kicsi a távolság, hogy nem fér be a korong. :-) Ha beteszem, nem lehet élesre állítani.)

Légi egységhez: Pi Zero, ha nincs, a Pi Zero W is megfelel
    Mivel a Pi Zero kamera csatlakozója nem olyan mint a nagyobb Pi paneleké, kell egy speciális Pi Zerohoz való kábel is.

Földi egységhez: Pi 3B. (Az új Pi3B+ egyelőre nem jó, a jelenlegi WifiBroadcast verzió nem fut rajta.)

WiFi egységek: TL-WN 722N, ha sikerül még régi fajta, Atheros chippel szerelt változatot venni. Az új ugyanolyan, de nem működik WB-tal. Sajnos jóformán csak szétszedéssel derül ki. Ebből 3 vagy 4 kell, 1 a gépre, a többi a GS-be. Néhány hónapja a MediaMarktban a megfelelőt vettem, de semmi garancia hogy most is azt kapod.
    Bővebben: https://github.com/bortek/EZ-WifiBro...s-and-doungles
    Utoljára módosítva: mmormota által : 2018-09-08 20:06

Senior Member
    Hozzászólás
    352
    Készítettem egy újabb légi egység verziót, ebben a kamera dönthető.combo1.jpg
    https://drive.google.com/drive/folde...t2?usp=sharing
    Javasolt anyag: PETG (a Devil Design bevált, olcsó és itthon is kapható)
    Csavarok: M2.5x8 4db, M2x8 4db, mind önmetsző
    Utoljára módosítva: mmormota által : 2018-09-08 20:19

Senior Member Mat logója
    Hozzászólás
    1.115
    Kösz szépen az info-t, ezen az úton indulok el. Valószínű, hogy a minitalon-t szerszámozom át, ott azért van hely bőven. Az f405 FC -t használnám, beszerzés alatt.
    MMSZ szám: 3389
    DOE: 2017137

Oldal: 4 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve