Oldal: 5 / 5 ElsőElső 12345
Eredmény: 41 - 44 (44) összesen

Téma: Clouds Fly HD FPV repülőgép építési leírás

Senior Member
    Hozzászólás
    1.654
    Felraktam egy usb szimulátort a vevőre, azt most látja vagy más az a joystick mód? Az adó még nincsen meg, most rendeltem csak kamerát.

Senior Member
    Hozzászólás
    344
    Idézet GPeti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Felraktam egy usb szimulátort a vevőre, azt most látja vagy más az a joystick mód? Az adó még nincsen meg, most rendeltem csak kamerát.
    Valószínűleg látja, de addig nem derül ki, amíg össze nem áll a rendszer. Ehhez pedig kell a kamera is.
    Nem minden usb szimulátor egyforma. Esetleg egy Windows PC-n addig is megnézheted, hogy az usb szimulátor hány csatornát ad át.

Magyar win10-ben elkezded beírni a nagyítós keresőbe: já
    majd elindítod: usb játékvezérlők
    ebben lesz egy sor ami a te usb szimulátorodat jelenti, kiválasztod, és tulajdonságokat kérsz, ezután megjelennek a csatornák
    az a jó, ha 5 vagy több analóg csatorna van (ebből kettő a négyzetben mozgatja a jelet, a többi sávként mutatja a csatorna értékeket)

Senior Member
    Hozzászólás
    1.654
    Nem jó hozzá, ezt még az FMS hez használtam gyakorolni, ADC-nek ismeri fel a gép. Csak nem lesz egyszerű összehozni. De lenne pár kérdésem.
    Az adó és a vevő működik raspberry 2B - vel (BCM2836)? Ebből van egy pár.
    Csak az egyszerű kamerát vettem meg de úgy látom rá lehet tenni más optikát van egy fpv kamerám abban már a lencsében benne van az ir szűrő ha nem tévedek (látszik a színén).
    Az osd-t úgy gondoltam legegyszerűbben életre kelteni hogy veszek egy multiwii panelt (2700ft és egy csomó szenzor rajta van) és beállítom az mwc protokollt uplinknek.
    De a távirányítást hogyan? Talán egy arduino leonardoval emulálok egy gamepadot a távirányítást beállítom ibus-ra ez viszonylag egyszerű fent meg kikódolom egy arduino nanoval, vagy van egyszerűbb is?

Senior Member
    Hozzászólás
    344
    Idézet GPeti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem jó hozzá, ezt még az FMS hez használtam gyakorolni, ADC-nek ismeri fel a gép. Csak nem lesz egyszerű összehozni. De lenne pár kérdésem.
    Nem tudom, mit értesz ADC-n. Mindenesetre ha az FMS-sel működött, akkor jó eséllyel az EzWB-hez is jó lesz.

Az adó és a vevő működik raspberry 2B - vel (BCM2836)? Ebből van egy pár.
    Adóként működik (próbáltam), vevőnek kicsit gyenge, de lehet hogy működik (nem próbáltam).

Az osd-t úgy gondoltam legegyszerűbben életre kelteni hogy veszek egy multiwii panelt (2700ft és egy csomó szenzor rajta van) és beállítom az mwc protokollt uplinknek.
    Ha pénzt adsz ki erre, akkor szerintem olyan panelt válassz, ami a mai programokkal működik (Arduplane, iNav). Pl. a korábban említett Radiolinket, vagy egy az Arduplane által is támogatott F4 boardot. Az EzWB Mavlink protokolt használ.

De a távirányítást hogyan? Talán egy arduino leonardoval emulálok egy gamepadot a távirányítást beállítom ibus-ra ez viszonylag egyszerű fent meg kikódolom egy arduino nanoval, vagy van egyszerűbb is?
    Miért kellene ez a bonyolítás? A földi oldalon bedugod a Pi usb csatlakozójába a joysticket, a légi oldalon a Pi előállítja az SBUS jelet, amit a repülésvezérlő fogad. Ezért is célszerű valami normális, modern példányt választani.
    Mostanában több OpenTx alapú rádió jelent meg, ezeknek eleve van usb joystick módjuk. De a régi rádiók is működhetnek egy usb szimulátor adapterrel.

Oldal: 5 / 5 ElsőElső 12345

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva