Oldal: 6 / 6 ElsőElső ... 23456
Eredmény: 51 - 59 (59) összesen

Téma: Clouds Fly HD FPV repülőgép építési leírás

Senior Member
    Hozzászólás
    357
    Idézet GPeti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egy már megérkezett így ki tudtam próbálni és van kép! Viszont az adó a serial portján semmi jelet nem ad ki, vagy csak akkor fog ha már meglesz a minipix?
    Ez független a minipix-től. Szükséges, hogy a földi oldalon usb joystick legyen csatlakoztatva (én a Taranist használom joystick módban), valamint néhány beállítás a a config fájlokban:
    https://github.com/bortek/EZ-WifiBro...RC-via-MAVlink

Senior Member
    Hozzászólás
    357
    Idézet csomy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A kérdés az lenne, hogy az itt részletezett HD átviteli protokoll tudna-e működni a Navio rep vezérlővel.
    Ezen egy raspberryre optimalizált Raspbian fut, valamint Arduplane repülés vezérlő szoftver. Elméletileg elég sok mindent elbír még a processzor.
    Csak komoly program változtatásokkal, vagy úgy sem. Szerintem nem célszerű ugyanarra a processzorra bízni a nagyon erőforrás igényes video átvitelt és a repülés vezérlést.

Moderátor csomy logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    2.313
    Köszönöm.

Senior Member loorio logója
    Hozzászólás
    1.747
    Ppffffff leesett az állam és asszem ez most ott is marad egy darabig. Gratulálok....figyelem és olvasom.
    Ha meghalsz Tenemtudodhogy halottvagy Csak a többieknek nehéz Ugyanezahelyzet akkor is ha hülyevagy

Senior Member
    Hozzászólás
    1.658
    Már minden működik, megcsináltam arduinoval hogy tudom távirányítani, de jobb ha megveszem a minipixet és csak akkor próbálom ki, tapasztaltam hajlamos lefagyni az adórész kis tápfesz ingadozásra, egy külső watchdog lehet nem ártana a raspberry-nek, ha van robotpilóta 15 másodperc kiesés még nem baj.

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.663
    A MiniPix-el óvatosan...nemrég lezuhant egy gép ismeretlen hiba miatt, ami előtte nagyon szépen ment...nagy mák a tulajnak, hogy vastag növényztebe huppant...egyszerűen kikapcsolt a vezérlő...gondoltam szólok...

Senior Member
    Hozzászólás
    357
    Én több példányt is beépítettem, eddig nem volt gond.

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.663
    Örülök a visszajelzésednek, mert akkor nem kell lehúznom a lehetőségek közül...akkor a srác lehet elkötött valamit...

Senior Member
    Hozzászólás
    357
    Annyi repülésem persze nincs, amire statisztikát lehetne alapozni...
    Ez egy elég egyszerű, F4 alapú panel. Szemre tisztességesen összeforrasztva, kicsúszás ellen kattanóval biztosított csatlakozókkal. Eredetileg csak a gyártó által módosított, hivatalosan nem támogatott firmware volt hozzá, ami persze gyanús és necces. Szerencsére ez megváltozott, most már van hozzá eredeti, Chibios alapú firmware.
    Ezzel egyidejúleg sok más F4 alapú boardhoz is megjelent Ardu firmware, szóval hirtelen sokkal nagyobb lett a választék. Korábban ez a panel volt messze a legolcsóbb Ardu-t futtatni képes board, most más csak a sok lehetőség egyike. De - figyelembe véve az árát és azt hogy milyen tartozékokkal adják - most is kedvező lehetőség.
    Legtöbb F4 boardon OSD chip is van, ami analóg video esetén nagyon jó, digitálisnál viszont tök felesleges.

Oldal: 6 / 6 ElsőElső ... 23456

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva