Oldal: 5 / 6 ElsőElső 123456 UtolsóUtolsó
Eredmény: 41 - 50 (59) összesen

Téma: Clouds Fly HD FPV repülőgép építési leírás

Senior Member
    Hozzászólás
    1.658
    Felraktam egy usb szimulátort a vevőre, azt most látja vagy más az a joystick mód? Az adó még nincsen meg, most rendeltem csak kamerát.

Senior Member
    Hozzászólás
    357
    Idézet GPeti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Felraktam egy usb szimulátort a vevőre, azt most látja vagy más az a joystick mód? Az adó még nincsen meg, most rendeltem csak kamerát.
    Valószínűleg látja, de addig nem derül ki, amíg össze nem áll a rendszer. Ehhez pedig kell a kamera is.
    Nem minden usb szimulátor egyforma. Esetleg egy Windows PC-n addig is megnézheted, hogy az usb szimulátor hány csatornát ad át.

Magyar win10-ben elkezded beírni a nagyítós keresőbe: já
    majd elindítod: usb játékvezérlők
    ebben lesz egy sor ami a te usb szimulátorodat jelenti, kiválasztod, és tulajdonságokat kérsz, ezután megjelennek a csatornák
    az a jó, ha 5 vagy több analóg csatorna van (ebből kettő a négyzetben mozgatja a jelet, a többi sávként mutatja a csatorna értékeket)

Senior Member
    Hozzászólás
    1.658
    Nem jó hozzá, ezt még az FMS hez használtam gyakorolni, ADC-nek ismeri fel a gép. Csak nem lesz egyszerű összehozni. De lenne pár kérdésem.
    Az adó és a vevő működik raspberry 2B - vel (BCM2836)? Ebből van egy pár.
    Csak az egyszerű kamerát vettem meg de úgy látom rá lehet tenni más optikát van egy fpv kamerám abban már a lencsében benne van az ir szűrő ha nem tévedek (látszik a színén).
    Az osd-t úgy gondoltam legegyszerűbben életre kelteni hogy veszek egy multiwii panelt (2700ft és egy csomó szenzor rajta van) és beállítom az mwc protokollt uplinknek.
    De a távirányítást hogyan? Talán egy arduino leonardoval emulálok egy gamepadot a távirányítást beállítom ibus-ra ez viszonylag egyszerű fent meg kikódolom egy arduino nanoval, vagy van egyszerűbb is?

Senior Member
    Hozzászólás
    357
    Nem jó hozzá, ezt még az FMS hez használtam gyakorolni, ADC-nek ismeri fel a gép. Csak nem lesz egyszerű összehozni. De lenne pár kérdésem.
    Nem tudom, mit értesz ADC-n. Mindenesetre ha az FMS-sel működött, akkor jó eséllyel az EzWB-hez is jó lesz.

Az adó és a vevő működik raspberry 2B - vel (BCM2836)? Ebből van egy pár.
    Adóként működik (próbáltam), vevőnek kicsit gyenge, de lehet hogy működik (nem próbáltam).

Az osd-t úgy gondoltam legegyszerűbben életre kelteni hogy veszek egy multiwii panelt (2700ft és egy csomó szenzor rajta van) és beállítom az mwc protokollt uplinknek.
    Ha pénzt adsz ki erre, akkor szerintem olyan panelt válassz, ami a mai programokkal működik (Arduplane, iNav). Pl. a korábban említett Radiolinket, vagy egy az Arduplane által is támogatott F4 boardot. Az EzWB Mavlink protokolt használ.

De a távirányítást hogyan? Talán egy arduino leonardoval emulálok egy gamepadot a távirányítást beállítom ibus-ra ez viszonylag egyszerű fent meg kikódolom egy arduino nanoval, vagy van egyszerűbb is?
    Miért kellene ez a bonyolítás? A földi oldalon bedugod a Pi usb csatlakozójába a joysticket, ebből mavlink üzenetek lesznek, a légi oldalon a Pi továbbadja az autopilóta soros telemetria portjára. Ezért is célszerű valami modern példányt választani.
    Mostanában több OpenTx alapú rádió jelent meg, ezeknek eleve van usb joystick módjuk. De a régi rádiók is működhetnek egy usb szimulátor adapterrel.
    Utoljára módosítva: mmormota által : 2018-09-23 23:00

Senior Member
    Hozzászólás
    1.658
    A joystick gombjaival nem lehet üzemmódot váltani a miniPIX-en?

Senior Member
    Hozzászólás
    357
    A joystick gombjaival nem lehet üzemmódot váltani a miniPIX-en?
    Analóg csatorna értékeitől függ az üzemmód, így közvetlen, egyszerű mód nincs (vagy nem tudok róla...).
    Mivel ezek is Mavlink üzenetekkel mennek át, semmi elvi akadálya nem lenne, hogy gombokkal lehessen vezérelni, de - amennyire tudom - az EzWB-ben nincs kidolgozva. Ha egy Ground Station programot futtató gép (PC vagy Android) is van a földi oldalon, az ki tudná adni az üzemmód váltás parancsokat, de én nem próbáltam ki.

Én a legegyszerűbb megoldást használom, az Frsky X7-es rádió van joystick módban rádugva a földi Pi usb csatlakozójára. Az egyik analóg csatornára programoztam a rádión az üzemmód beállítást.
    Utoljára módosítva: mmormota által : 2018-10-02 17:15

Senior Member
    Hozzászólás
    1.658
    Megvan a kamera meg arduino pro micro val is sikerült joystick emulátort készíteni amit beleépítettem a távirányítóba. Akartam venni TL-WN722N -t, de már V3 verzió van a boltban. Honnan tudnék venni kompatibilis wifi stick-et? Egy van amivel működik egy cisco márkájú, csak nem külső antennás meg kettő 2.4 nyák antenna van benne két meghajtó ic-vel, igaz van benne pici antenna csatlakozó.
    https://www.ebay.com/itm/TP-Link-TL-...d=183156408190
    Ez jó lenne de drága a szállítás.
    Talán egy ilyen:
    https://www.ebay.com/itm/WTXUP-Ather...v2ql:rk:1:pf:0
    Utoljára módosítva: GPeti által : 2018-10-15 13:20

Senior Member
    Hozzászólás
    357
    Az AR971 chip ugyanaz mint a TL-WN722-ben, így valószínűleg megfelel. Kicsit gányoltnak néz ki belülről, olyan, mintha egy eredetileg más célra készült panelt alakítottak volna át usb adapternek.
    Az ebay kereső elég sok találatot ad AR9271-re.
    Utoljára módosítva: mmormota által : 2018-10-15 17:50

Moderátor csomy logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    2.315
    Érintve olvasom a témát.
    Arról szeretnék érdeklődni, hogy a videó továbbításra használt szoftver az egy erősen optimalizált oprendszer, vagy akárhova feltelepíthető szoftver csak?
    Adott egy ilyen rep. vezérlő, aminek az egyik alkotó komponense egy Raspberry Pi3b
    https://emlid.com/navio/
    A kérdés az lenne, hogy az itt részletezett HD átviteli protokoll tudna-e működni a Navio rep vezérlővel.
    Ezen egy raspberryre optimalizált Raspbian fut, valamint Arduplane repülés vezérlő szoftver. Elméletileg elég sok mindent elbír még a processzor.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.658
    Egy már megérkezett így ki tudtam próbálni és van kép! Viszont az adó a serial portján semmi jelet nem ad ki, vagy csak akkor fog ha már meglesz a minipix?

Oldal: 5 / 6 ElsőElső 123456 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva