Oldal: 4 / 4 ElsőElső 1234
Eredmény: 31 - 39 (39) összesen

Téma: Gőzhajó építés

Senior Member mkgy logója
    Hozzászólás
    3.866
    Eladóvá vált egy pár gőzgép alkatrészem (újak, szelepek, nyomásmérő órák, sípok): http://forum.rcmodell.hu/showthread....katr%C3%A9szek

Senior Member kissgergő logója
    Hozzászólás
    159
    Üdv Mindenkinek!
    Elég régen tudtam írni, mert mostanában nem tudtam sokat építeni. Sok a munka, és most készülök a világbajnokságra a hajómmal. Néha volt egy fél órám, így jöttek össze a következő képek:
    Csatolt k Csatolt k

Hozzászólás
    159
    A kazán alja ahol nincs víztér ott réz lemezzel tervezetem a burkolást. A lemez 0,3mm vastag ezért nagyon érzékeny, könnyen rogyik. Volt még 0,5 mm-es lemezem de az meg ahogy meghajtottam a végei kiálltak, nem tettszett. A legrövidebb és legkisebb réz szegecs amit kaptam még így is hosszú volt. Az egyik képen jól lehet látni, hogy addig vágtam rövidebbre amíg a gömb is kifordult és így nem maradt benne. Kb 2-3 mm-re kellett levágni. Ez a méret még éppen elfér a szigetelés mögött, de a szegecs helyénél a szigetelést így is meg kellett fúrni egy 3-as fúróval egy kicsit, mert az alu ragasztótól el állt volna.

Hozzászólás
    159
    Szerintem szép lett, és most már úgy megtetszett a réz burkolat, hogy a víz teret is ebből tervezem. Eddig fából terveztem de a réz valahogy jobban tetszik. Szeretném nagyon pontosan össze hozni a furatokat, nem lesz egyszerű mert három is lesz belőle, vízállás-mutatóhoz 2, és a nyomásmérőhöz 1. A fölső palást rá fog takarni az alsóra, és a kazán tetejére fémnyomással készült lemez sapkát gondoltam. Ilyen hőszigetelt kazánt még nem csináltam, de szakmámból kiindulva ez nagyon fontos!
    Csatolt k Csatolt k

Hozzászólás
    159
    Közben az irányváltó is készülget. (sok ötletet kaptam Feribától és Gyulabától amit köszönök!)
    Az alja réz, a hengertest bronz, miután elkészültek elvittem köszörültetni, így most minden sík derékszöges és a felületek tökéletesek! Remélem beválik, mert másik fajtát csináltam régen de az nem működött jól.
    Csatolt k Csatolt k

Hozzászólás
    159
    Most így néz ki:
    Egy alu lemzre pakolok fel mindent, amit méretere vágok ha minden elkészült.
    Csatolt k Csatolt k

Hozzászólás
    159
    A kazán után jön a kondenz tartály, ami rozsdamentesből készül, ugyan olyan stílusban mint a gáztartály és az égőfej. Eddig rezeket használtam de azok nehezebbek és nagyon elszíneződnek. A rozsdamentest macerásabb esztergálni, de ha kész nagyon szép!
    Abba a rozsdamentes boltba ahova anyagért járok más munkák miatt is, találtam végzáró kupakokat és így sokkal szebb tartály formája van mintha én esztergálnék rézből egy feneket, nem beszélve arról hogy több mint a fel forgács lesz.
    Legközelebb ezeket hegesztem össze, és utána fel lehet rakni a helyére. A tartály után jön a gőzgép és lehet méretre vágni a lemezt. Aztán a csövezések, fittingek. Ha minden kész és működik, jöhet a hajó köré...
    De az még sok idő! Ha haladok ismét jönnek képek! Jó gőzölést mindenkinek!
    Csatolt k Csatolt k

Senior Member blaskojanos logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    924
    Szép munka csak így tovább!

Hozzászólás
    159
    Köszi igyekszem!

Oldal: 4 / 4 ElsőElső 1234