Eredmény: 1 - 10 (10) összesen

Téma: Gőzhajó építés

Senior Member kissgergő logója
    Hozzászólás
    127

Gőzhajó építés

Kedves fórumtársak!
    Szeretnék építeni egy új hajót, gondoltam bemutatnám az építés folyamatait, képeit. A terv egy 60 cm hosszú hajótest. Nagyon tetszenek a kis gőzbárkák, ami a valóságban is 1-2 személyes, ilyet szeretnék minnél kisebb méretben, és jó széles lenne középen. Egy v2-es oszcillációs gőzgép fog benne lihegni, álló kazánnal, kerámia égővel. A kazánt és égőt szeretném túl méretezni, felfűtésen kívűl 30-40 perc lenne a tervezett üzemidő. Először az égőfejjel kezdem ha az sikerűl jöhet a kazán, aztán gőzgép. Ezek után jönne csak a hajótest. Ötleteket, kérdéseket szívesen várok, hamarosan jönnek a képek is. Szép napot mindenkinek!

Hozzászólás
    127
    Az az igazság, hogy ezt a bejegyzést régebben szerettem volna elkezdeni, de csak most sikerült. Amint írtam a gáz égővel kezdtem. Rozsdamentes anyagot választottam, mert ez szép és könnyű megmunkálni, nem mellesleg van avim. Már kb. fél éve olvasok külföldi fórumokat, gyűjtöm az infókat hogyan is kell egy ilyet megcsinálni hogy működjön is. A kerámia átmérője 76 mm. Nagyon brutális energiát ad le!
    Fél órát égettem tesztelés szempontjából, de attól tartok ez túl erős lesz, majd kiderül az új kazánnal, legfeljebb sokat fog a láng szabályzó modulálni.
    Közben meg van a kazántest anyaga is. Az átmérője 108 mm-es vörösréz cső. A közepében lesz egy 35 mm-es hőcserélő, kémény. A kazán végek lágy rézből készültek fémnyomással, majd esztergán kiszúrtam a kémény helyét. Természetesen ezek is avi-val lesznek hegesztve. Most itt tartok, folytatás majd következik.

Hozzászólás
    127
    Képek az égő készítéséről:
    Csatolt k Csatolt k

Hozzászólás
    127
    Az égőfej hegesztés előtt, és hegesztés lekezelése után, működés közben:
    Csatolt k Csatolt k

Hozzászólás
    127
    Készülő kazán:
    Csatolt k Csatolt k

Senior Member blaskojanos logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    840
    Úgy látom a 2019-s találkozóra új hajó lesz. Csak így tovább.

Hozzászólás
    127
    Jó lenne, majd meglátjuk mennyi idő lesz rá!

Hozzászólás
    127
    Üdvözlet mindenkinek!
    Tegnap érkezett egy csomag a bronzkertől, így ha lesz időm készülhetnek a kazán felső részéhez a csonkok. A hőcserélő középső része is elkészült, ezüsttel forrasztottam, meg volt a nyomáspróba is. Legközelebb a kazán összeállítása következik.
    Csatolt k Csatolt k

Hozzászólás
    127
    Üdvözlet mindenkinek!
    A héten nem sok időm volt, de esténként akadt egy-egy fél óra. Elkészültek a menet csonkok a kazánhoz és a gáztartályhoz. A kazán palástjára és a gáztartályra is felkerültek a furatok. Legközelebb az össze állítások és hegesztések következnek.
    Csatolt k Csatolt k

Hozzászólás
    127
    Kazán teteje és a gáztartály:
    Csatolt k Csatolt k

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •