Oldal: 10 / 11 ElsőElső ... 67891011 UtolsóUtolsó
Eredmény: 91 - 100 (102) összesen

Téma: Gőzhajó építés

Senior Member kissgergő logója
    Hozzászólás
    220
    Köszönöm, folyamatosan tanulom, jók a mestereim!

Senior Member
    Hozzászólás
    105
    Gergő nagyon szerény.
    2019.évi NAVIGA Világbajnokság FDS (gőzhajók) kategoriájának győztese Kiss Gergő.
    Tudomásom szerint gőzhajó kategoriában Kiss Gergő az első magyar világbajnok.
    (Más kategoriában van magyar világbajnok)

Senior Member blaskojanos logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    1.125
    Igen, Feribával egyetértek, ő egy olyan fiatalember aki méltón példakép lehetne minden fiatal számára. Munkássága és az idősebbek felé tanúsított tisztelete példa értékű. Sajnos ez a mai fiatalságra nem jellemző, tisztelet a kivételnek! Nem szeretnék nagy szavakat pufogtatni de mi voltunk fiatalok,---reméljük a mai fiatalok is lesznek öregek.
    Nyilván az ilyen fiataloknak szívesebben segítenek tanácsokkal az idősebbek, Pintér János, Valentínyi Gyula .stb..... Gergő csak így tovább!

Hozzászólás
    220
    Ezt a topikot 2018-ban indítottam azóta épül a gépészet. 2018 óta keresem a nekem megfelelő hajót de nem igazán találtam, pedig nagyon sok tervet kerestem. Ha valakinek van ötlete vagy tudja hol tudnék letölteni/vásárolni akkor kérem segítsen. Előre is köszönöm!
    Ilyesmiket keresek:
    Csatolt k Csatolt k

Hozzászólás
    220
    Sikerült megtalálni azt a hajótípust amit keresek, nagy nehezen találtam tervet is róla. Flobartnak hívják az ilyen fajta csónakokat, halásztak vele a 19. századtól, 30-cm-es vízben is tudták használni. A hátulja azért lapos mert két ember ki tudja tolni. remélem ősszel el tudom kezdeni, most sok a meló és megy a motoros szezon is!

Hozzászólás
    220
    Üdv Mindenkinek!
    Megvannak a tervek, kb. 3. változat, kicsit átalakítom mert nagyon széles. Most itt tartok:
    Csatolt k Csatolt k

Hozzászólás
    220
    Sikerült egy kicsit haladni:
    Csatolt k Csatolt k

Hozzászólás
    220
    Sajnos nem lesz olyan egyszerű a palánkozás, a tervben sok hiba van és nagyon ritkák a bordák. Van ahol 20 cm a két borda közti a távolság, de majd kiderül.
    Csatolt k Csatolt k

Senior Member blaskojanos logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    1.125
    Így most már látom amiről beszéltünk, szerintem hátul még meg kellene felezni a távot és még egy bordát be kellene rakni. A 2 bordarajzot egymásra kellene rakni és a kettő közé rajzolni még egy bordát mert szerintem így nem adja ki az ívet.

Junior Member
    Hozzászólás
    8
    Végre új hajó illata lengi be Gergő műhelyét, s nem csak a "fáradt" gőz ülepszik le! :-)
    Remélem május 1-én látjuk a Endrődön!

Jó munkát az építéshez!

Oldal: 10 / 11 ElsőElső ... 67891011 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve