Oldal: 1 / 6 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (53) összesen

Téma: Kezdő vagyok, segítsetek légyszi!

Junior Member
    Hozzászólás
    21

Kezdő vagyok, segítsetek légyszi!

Sziasztok!
    Nyáron, elkövettem azt a hibát, hogy vettem, egy Art-Tech Cootát. Sokat szimulátoroztam, bár néha megőrült és akkor nem lehetett egyátalán irányítani, folyamatosan össze-vissza ment a gép... Minden esetre kimentem vele repülni, sikeresen 3ba törtem, utána összeragasztottam, megint repültem vele, akkor már több sikerrel. (3x 1 perces repülések...) Szoval a gép halála az lett, amikor odaadtam a testvéremnek, mert egy gyönyörű dugóhúzó után 90° os szögben ért földet... A törzse teljesen szét tört, újat kéne venni, de inkább vennék valami tényleg kezdőknek való gépet, és az easy glider elektro nagyon megtetszett.

Az 1. kérdésem, hogy inkább easy glider-t vagy inkább easy star-t kellene vennem? (az összes rc repülő tapasztalatom az a 3 fölszállás...)
    A 2. kérdés hogy a coota elektronikáját (főleg az aksit és a szervokat) bele lehet e ültetni valamelyik gépbe? (inkább a glider érdekel)

Coota: 80 W brushless motor (45 g), 4ch távirányitó+6ch vevő, 20A Art-tech brushless szabályzó, 7,4 Volt 1800 mAh LiPo aksi, "2 db mini és 2 db micro szervó" <-- ránézésből 4 teljesen egyforma, bár a szárnyból még nem szedtem ki. (a magasságit és az oldalkormányt vezérlő szervo 9 g, 22.5x12x27mm, (forgató)nyomaték 1.2 kg*cm)

Azért lenne jó minél több alkatrészét fölhasználni, mert 30000nél többet nem nagyon szeretnék rákölteni... Valamint, amit nem érdemes/lehet átépíteni ahelyett mit "ajánlott" venni? (vagy akár más "movit" is szóba jöhet)
    Lécci segítsetek!
    Köszi, Bence

Kiegészítés: Motorról bővebb info: klikk ide (a listában az 1., Product No: 301302A )

Senior Member
    Hozzászólás
    292

Az Easy Glidert és az Easy Start kb ugyan olyan irányítani csak a glideren csűrő is van tehát jobb, ugyhogy szerintem érdemes azt venni.

Anonymous
    Guest

Szia,

Az Easy Glider szerintem jobb választás lehet, csak a motort kellene lecserélned valami izmosabbra, ami nem fogyaszt többet 20A-nél amennyit a szabályzód bír, és két celláról is rendesen működik.
    Az erősebb (mini) szervókat tedd a csűrőkre és a másik kettőt oldal- és magassági kormánynak. A csűrőkhöz szükséged lesz egy Y és kettő hosszabbító kábelre.
    A motor lehetne egy ilyen:
    http://shop.origomodell.hu/product_i...oducts_id=3981
    Ehhez kellene egy 3mm-es tengelyre való orrkúp, meg egy pár hátrahajló légcsavar:
    http://shop.origomodell.hu/product_i...roducts_id=544
    vagy
    http://shop.origomodell.hu/product_i...roducts_id=546

Az eladó majd segít kiválasztani az orrkúpot.
    És így még a 30kFt-os költségvetésedbe is beférsz nagyjából.
    Üdv: Buddha

Junior Member
    Hozzászólás
    21

Idézet Buddha eredeti hozzászólása
    Ehhez kellene egy 3mm-es tengelyre való orrkúp
    Szerintem mázlim van, mert amennyire le tudtam mérni az átmérője 3mm..., és a coota orkúpja az teljesen "original" De gondolom majd rá lehet probálni az Origonál...Vagy, a visszahajló légcsavarhoz másfajta kúp kell?
    Szoval akkor a coota motorját nem érdemes használni hozzá...
    Y kábel meg 2x kb fél m hosszabbító az van... egy ilyen kábel meg a matrica tartotta a szárnyat a törzshöz a"leszállás után" :lol:... Majd holnap kivésem a másik 2 szervót is...
    Köszi a segitséget, majd ellátogatok a héten az origohoz

Junior Member
    Hozzászólás
    21

Idézet blue berry eredeti hozzászólása
    Az Easy Glidert és az Easy Start kb ugyan olyan irányítani csak a glideren csűrő is van tehát jobb, ugyhogy szerintem érdemes azt venni.
    Igen, én is ezen gondolkodtam, meg amúgy sztem joban is néz ki a glider (habár 1. gépnél ez teljesen mind1...)

Junior Member
    Hozzászólás
    21

nos, kivéstem a csűrő szervokat is, kinézetre, súlyra teljesen egyformák... Az nem baj, ha a csűrőkhöz is micro szervok kerülnek?

Senior Member
    Hozzászólás
    1.831

Tökmindegy, mindenesetre legyen veled valaki segíteni, aki rendesen el tudja vezetni a gépet. Egyedül kezdőként ezeket is secperc alatt le lehet nullázni.
    Szupermodell feleség full tuning<br />Perzsamacska full alu elox<br />Porckorongsérv V2.0 full CFK

Junior Member
    Hozzászólás
    21

ok, köszi a segítséget, a tanácsot megfogadom, mert nem szeretném az EG -t is rommá törni...

Junior Member
    Hozzászólás
    21

Hello, jártam az origonál, beszereztem a fentebb ajánlott motort, orrkúpot, és tollat.

Probléma no1: nemtudom, h ez para e, de a motor tengelyén nincs menet, a légcsavart (orrkúpot) evben csak úgy rá kell szoritani... Gyakorlatilag mindenféle erő nélkül le lehet a tengelyről szedni a kúpot... Ha megfogom a kúpot, akkor is tökéletesen lehet forgatni a motort... (valamint az a kis csap szerű "cucc" amivel a kúphoz rögzítem a tollakat, nem tűnik valami túl biztonságosnak, de hát nem vagyok vmi nagy szakértő )

Probléma no2: a vásárolt motornak a "külseje" is forog (outrunner ? ops: ) csak a hátuljánál lehet rögzíteni... szoval nem teljesen tudom, h hogyan lehetne rögzíteni, nagyobb gond h ha beleteszem, és a két törzset összeillesztem, akkor a tengely nem forog rendesen, viszont a légcsavart lehet teljesen jol forgatni kézzel... :shock:

amúgy stimmel minden, meg jo gépnek tűnik, de ez a motor beépítéstől kicsit parázok... Szoval szerintetek hogy lehetne beépíteni a motor?
    üdv, Bence

Képek:
    Eredeti motor + áttétel + orrkúp + tollak
    http://webbazar.uw.hu/rcmodell/3.JPG

Általam vásárolt cuccokkal
    http://webbazar.uw.hu/rcmodell/2.JPG

összerakva a törzs két része az új cuccokkal
    http://webbazar.uw.hu/rcmodell/1.JPG
    (ha enél jobban összenyomnám akkor már vésném a törzset )

Senior Member
    Hozzászólás
    362

A motornak kell egy tűzfal szerűséget csinálni, amit erősen rögzíthetsz a repcsi törzsében. Ebbe csavarozod be a motor felfüggesztését. Természetesen az elhuzatást be kell tartani itt is ( jobbra és le 1-2 fok). Szerintem ha még ilyet sosem csináltál, akkor menj ki egy modellezőktől hemzsegő reptérre és kérj meg valakit hogy mutassa meg hogy is kellene csinálnod. Tán az is segítég lenne ha pont ilyen gépet találnál és azt elemezgetnéd. Ha pedig van olyan aki neked mindezt meg is csinálná mert már látott ilyet akkor én a helyedben odaadnám neki erre a kis munkára.
    Az Origoban nem kérdezted még? Szerintem ott is van aki meg tudja mutatni és komoly segítséget tud adni neked.

Oldal: 1 / 6 12345 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva