Oldal: 6 / 6 ElsőElső ... 23456
Eredmény: 51 - 56 (56) összesen

Téma: Kezdő vagyok, segítsetek légyszi!

Junior Member
    Hozzászólás
    15
    Idézet Tomcs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Bowdenes vezérlés estén pontosan ugyan úgy kell megoldani ahogy fentebb rajzoltam a forgás pont kivételével. Tehát szervo nál egy magasságban a szervó karral és a bowden 90fok ot zárjon be szervo karhoz képest. A vezérlő felület legyen párhuzamos a bowdennel és a kormány emelő zár be 90fok ot vele.
    Rajzolgattam kicsit az asztalon.
    Ha 90 foknál van derékszögben a bowden, akkor a két véghelyzetnél adódik a legnagyobb hiba. Konkrétan 0 és 180 fokra nem is lehet kitéríteni a rendszert csalás nélkül.
    A jó megoldást fentebb írtad le,( #44, ) akkor tökéletesen működik.

Senior Member
    Hozzászólás
    369
    Üdv
    Olyan kérdéssel fordulok felétek, hogy ma hazajött egy ismerőstől egy rakat rc modell, köztük egy vitorlázórepülő váz.
    Tud róla valaki valamit, esetleg egy típust, vagy ami még jobb lenne egy tervrajzot a szárnyhoz.
    Képek:

https://kepkuldes.com/image/hjnemt
    https://kepkuldes.com/image/hjnh8B

Hossza: 1290mm
    Vezérsík fesztávja: 620mm

Előre is köszönöm a segítséget
    Üdv

Member
    Hozzászólás
    49
    Egy ilyen géptörzs engem is érdekelne, vagy meg tudja mondani valaki, hogy hol lehet 2.5-3m hez vitorlázó törzset venni.... Vagy kinél porosodik a polcon....

Senior Member pumuklis logója
    Hely
    Mosonmagyaróvár
    Hozzászólás
    2.216
    Sziasztok!
    Hátrahajló légcsavart szeretnék használni, de az első próbánál majdnem szétrázta a gépemet.
    Tóló légcsavarként van felszerelve. A gépet kézből autómatikus starttal akartam indítani. Amikor előre, majd hátra mozgattam a gépet, hogya motor beinduljon, a légcsavar egyik tolla behajlott középre, és persze hogy akkor indult be a motor, és alégcsavar toll nem tudott kifeszülni. Orrkúpot nem tudok rátenni, hogy megakadályozza a teljes behajlást, mert rövid a motor tengelye.
    Van valami megoldás, hogy maximum derékszögbe tudjanak a légcsvar tollak hátrahajlani?
    Firstar 1600 Fpv, Tiny Whoop, Walkera Katica.

Senior Member Vili logója
    Hely
    Szentes, Csongrád megye
    Telefon
    70/374-1773
    Hozzászólás
    2.293
    Szia, tegyél be egy dupla oldalas szervokart ami nem engedi jobban be csukodni a tollat. Nekem régen így volt megoldva egy toló motoros csupaszárny.
    Az örök habozó! Nameg Funcopter forever!

Senior Member pumuklis logója
    Hely
    Mosonmagyaróvár
    Hozzászólás
    2.216
    Idézet Vili eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia, tegyél be egy dupla oldalas szervokart ami nem engedi jobban be csukodni a tollat. Nekem régen így volt megoldva egy toló motoros csupaszárny.
    Köszönöm!
    Firstar 1600 Fpv, Tiny Whoop, Walkera Katica.

Oldal: 6 / 6 ElsőElső ... 23456

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva