Oldal: 2 / 6 ElsőElső 123456 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (52) összesen

Téma: Kezdő vagyok, segítsetek légyszi!

Junior Member
    Hozzászólás
    21

Kezdő vagyok, segítsetek légyszi!

Idézet trisi eredeti hozzászólása
    Az Origoban nem kérdezted még? Szerintem ott is van aki meg tudja mutatni és komoly segítséget tud adni neked.
    Azt akartam, csak gondoltam megkérdezem itt a fórumon, hátha csak én vagyok ilyen nagyon szakértő...
    Köszi

Senior Member
    Hozzászólás
    2.277

Szia küldtem neked privát üzenetet, és telefonszámot.
    Nyugodtan keress meg!
    Sőt ajánlom! :wink:

Junior Member
    Hozzászólás
    21

Idézet pbr110 eredeti hozzászólása
    Szia küldtem neked privát üzenetet, és telefonszámot.
    Nyugodtan keress meg!
    Sőt ajánlom! :wink:
    Már nézegettem a csmbk weboltalt párszor, csak mostanában egyik nálam jóval hozzáértőbb (ami ne mnehéz :lol: ) modellezős ismerőssel mentünk ki repülni, és aszonta érdemeseb ilyet vennem, mint ES -t pont a csűrő miatt. Az a baj, h délutánonként kevés időm van, ezért a halásztelki reptérre nem tudok eljutni, mert elég lassan halad a forgalom... Eddig az Auchan melletti "reptéren" repültünk, de majd igyekszem elnézni arrafelé, majd az őszi szünet után, mert a szünetben nem nagyon fogok ráérni... Utána, viszont szerintem is jo lenne valami összefutás () mert minél több modellezővel találkozok, annál okosabb leszek (remélhetőleg )

Az EG igyekszem nem szarrá törni, de ha mégis, akkor az 1. utam ahhoz a full tanulógéphez fog vezetni...

üdv, Bence

Senior Member
    Hozzászólás
    2.277

Auchannál csak óvatosan!
    Én ott már törtem rommá gépet.
    Van egy két elég veszélyes tér ahol el lehet veszteni az irányítást rádiózavar miatt.
    Mészáros Emil, a csepeli klubb elnöke is azt mondta, hogy olyan nincs, hogy rádiózavar, aztán amikor ott repült velünk azt, hogy mégis van.
    Ha nem akarsz messzire járni akkor van még beljebb hely reptetésre alkalmas.
    A Tihanyi utcának az éles kanyarjánál, a töltésen túl.
    De mint írtam keress meg.
    És továbra is kiállok az állításom mellett, EG nem kezdőnek való gép.
    A kezdő gépnek alacsonyan van a sulypontja, magasan keletkezik rajta a felhajtó erő, és a szárnyak tfülezésével vagy v állásával stabilizálja önmagát.

Junior Member
    Hozzászólás
    11

Van egy másik füves térség kb ugyan ott(a büdi tó másik oldalán) innen is látszik az ocsmány, de nem közvetlenül melette van.
    Ide úgy lehet bejutni, hogy mész a csepeli úton, átmész az M hullás fölött, elmész a jet kútig, ott befordulsz a leshegyi ipari parkba, elmész a samsungig, ott egy balos, és szépen ki lehet jutni egy rétre, azonban ez a rét egyben a csepeli vadásztársaság "hivatalos" vadászkutya képző rétje. Az év nagy részében üres, csak akkor nem tanácsos oda menni, ha éppen képzés folyik.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.831

Nemtom full kezdőt minek kell szívatni motorcserével... Rakd össze gyárilag, úgy is tökjól megy.
    Szupermodell feleség full tuning<br />Perzsamacska full alu elox<br />Porckorongsérv V2.0 full CFK

Senior Member
    Hozzászólás
    2.277

Idézet dannyboy eredeti hozzászólása
    Nemtom full kezdőt minek kell szívatni motorcserével... Rakd össze gyárilag, úgy is tökjól megy.
    Ez meg a másik.
    Az EG saját motorjával is kényelmesen repül. Nem kell kapásból arra játszani hogy lógassa a gépet brushless-szel.
    Igazad van.

Junior Member
    Hozzászólás
    21

Nos, mivel nekem sincs túl sok kedvem szarakodni a motor beépítésével, elviszem a törzset, meg a motort az origóba, hátha majd ők tudnak valamit, amit én nem , de valszeg ők is inkább hozzám vágnak egy szabályzót...

pbr110, amint visszajöttem az origoból, megkereslek, aztán majd egyeztetünk valami időpontot (péntektől nem leszek itthon, szal majd őszi szünet után)

Azt azért, még megkérdezném, h az normális, h a légcsavar csak oylan gyengén van ráfogva a motorra :?: (a brushless -re)

Junior Member
    Hozzászólás
    21

Najo, fog a franc mászkálni az origoba..., következő utam a szánmodellhez vezet egy JES 012 szabályzóért

Senior Member
    Hozzászólás
    2.277

Idézet Benci eredeti hozzászólása
    Najo, fog a franc mászkálni az origoba..., következő utam a szánmodellhez vezet egy JES 012 szabályzóért
    Én azt se ajánlanám, ha már kefés szabályzó akkor már 20A-es. EZ egy tapasztalat, kefés motornál érdemes a dupláját megvenni.
    A másik tény, hogy a jeti cuccok aránytalanul drágák.
    Az EG 400-as kefés motorral van szerelve, ami kb egy 50g-os kefétlennek felel meg. Ha már EG, elvileg coota eredeti TP2409-es motorja elégséges lehet.
    Még egy fontos dolog, egy vitorlázónál viszonylag kevés értelme van szabályzót használni, mert csúcsra járatod a motort, aztán meg lesiklasz, tehát elég egy kapcsoló is.
    Ha az eresdeti motort felhasználod, akkor érdemes hozzá nyáklemezből tüzfalat csinálni, ami semmi ideig nem tart, ebben is tudok segíteni.

Oldal: 2 / 6 ElsőElső 123456 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva