Oldal: 1 / 158 123451151101 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (1571) összesen

Téma: IMAX B5-B6-B8... töltők

Senior Member
    Hozzászólás
    131

IMAX B5-B6-B8... töltők

Még nem láttam ilyen topikot, így nyitok egyet, ahol meg lehet osztani a tapasztalatokat.
    Nekem B5-ös van. Nagyon szép töltő, és nagyon csendes is, mert nincs benne hűtőventilátor. Kék töltő, kék háttérvilágítás. LI-Po, Ni-MH, Ni-Cd, PB-t tud tölteni, a Li-Po aksikat kiegyenlítetten is (balancing charging)
    4 gomb van rajta, nagyon egyszerű a programozása. 14 celláig tudja a Ni/xx akksikat, 5 celláig a Li-xx-et. 12 volt kell neki, így mindenféleképpen kell hozzá valamilyen 220/12V átalakító. Illetve 12V-os aksiról is használható(pl. autóakku)
    Programozás:
    Li-poly charge program - Li-xx töltés sima csatin vagy balance csatin keresztül is. Nincs kiegyenlítés.
    Li-poly Balance charge program - Li-xx kiegyenlített töltés balance csatin keresztül.
    NIMH Cgarge program - Ni-MH töltés
    Ni-Cd Charge program - NiCd töltés
    Pb Charge program - Pb töltés
    User setting - beállítások ...
    - Temperature cut-off. - Ez a hőmérséklet kikapcsolása, de itt nincs hőmérő érzékelő, így nem tudom, hogy tudja-e a töltö, vagy csak benne maradt mint menüpont, mikor ellopták??? egy másik töltő menűjét.
    - Safety timer limit - a beállított perc után lekapcsol a töltő. Ki is lehet kapcsolni.
    - Capacity cut-off - Ha a beállított értéket visszatöltötte az akkuba, akkor kikapcsol
    - Bepp/Buzzer sound - hang ki-be kapcsolás
    - Low input voltage cut-off - ha alacsony a bejövő feszültség akkor lekapcsol. Ez akkor lehet hasznos, ha a gépkocsi akkunkat nem akarjuk lemeríteni, vagy valami gond van a táppal, amúgy nem sok értelme van szerintem
    - Back-light brightbess - háttérvilágítás állítása

Az értékeket az inc/dec gombokkal állíthatjuk. Ha el akarjuk indítani a töltést, akkor a START gombot kell hosszan nyomni. (ezután rákérdez, hogy biztos, ekkor megint START gomb röviden, és indul is a töltés, ha rendben van az akkuval minden - ha pl. nagyon lemerül egy cella, akkor nem engedi a töltést, hanem az akkupakk cserét javasolja)
    Menet közben nézhetjük, hogy mekkora feszültség van a cellákban (Li-xx balance cahrging) illetve állíthatjuk a töltő áram erősségét. 2 tizedes pontossággal méri a feszültséget, ami szerintem bőven elég. Láttam már ami 3 tizedes pontossággal mér, de szerintem felesleges. Viszont nem állítható, hogy mennyire töltse a cellákat, ez mindenféleképpen negatívum. Még a jb-1100 is tudta. Így ezzel nem tölthető a Li-Fe akku. Viszont a B6-tal már igen, és az 6 celláig tudja a Li-xx akkukat.
    A gombok nagyon gyengék! Nekem rövid használat után már nem akartak jól működni, így ki kellett cserélnem. (ha valaki igényli, akkor erről is lesz leírás)
    Ha valakinek kérdése van a töltővel kapcsolatban, akkor kérdezzen nyugodtan. (ha tudok válaszolok-vagy válaszol más)
    Egy jó kis halk töltő, és szerintem megéri a 60 dolláros árat (+pk), akinek a Li-Fe akkuk is kellenek, vagy a 6 cella, esetleg a töltés/kisütés az inkább a B6-ot vegye +20 dollár. Aki ennél is több akkut szeretne annak ott a B8 ami 8 celláig tud, 7 amperral.

Üdv.<br />Robby

Senior Member
    Hozzászólás
    572

IMAX B5-B6-B8... töltők

Ezek milyen pontosak szoktak lenni balanszirozásban?

Senior Member
    Hozzászólás
    131

IMAX B5-B6-B8... töltők

A B5-öt teszteltem, az tizedre pontos, a B6 netes teszt szerint már nem annyira, B8-am meg sajnos még nem volt.
    B6 teszt:
    http://blog.quantifly.com/?p=2
    De ennek ellenére még mindig belefér a tűréshatárba, és az árához képest nagyon jó töltő.
    Üdv.<br />Robby

Senior Member
    Hozzászólás
    1.097

Re: IMAX B5-B6-B8... töltők

Idézet robby eredeti hozzászólása
    Ha valakinek kérdése van a töltővel kapcsolatban, akkor kérdezzen nyugodtan. (ha tudok válaszolok-vagy válaszol más)
    Szia Roby!

Sikerült hozzájutnom egy B6-hoz. Egyenlőre csak egy kérdésem lenne:
    Hogyan lehet NiMh-töltésnél átállítani automata töltésre (nekem "man"-ban tölt csak).
    Ha tudsz segíteni megköszönném.
    Üdv:
    altima
    üdv:<br />Szarka Zoltán<br />harminc/488 19 31<br />MMSZ 4245

mmormota
    Guest

IMAX B5-B6-B8... töltők

Vettem egy B8-at a neten.
    Nincs szerencsém, teljesen rossz. :cry:

Egy 3 cellás Align Lipot próbáltam tölteni vele.

Ha az akkut a balancer csatlakozóval dugom be: "connection break" hibaüzenet.

Ha a két fő vezetékkel, akkor felismeri 3 cellának, elkezdi tölteni, majd 5 másodperc múlva "TEMP OVER ERROR".
    A menüben OFF és 79 fok a hőmérsékletre vonatkozó beállítás.

Írtam a boltnak, hogy mi legyen.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.097

IMAX B5-B6-B8... töltők

Idézet mmormota eredeti hozzászólása
    Vettem egy B8-at a neten.
    Ha az akkut a balancer csatlakozóval dugom be: "connection break" hibaüzenet.

Ha a két fő vezetékkel, akkor felismeri 3 cellának, elkezdi tölteni, majd 5 másodperc múlva "TEMP OVER ERROR".
    A menüben OFF és 79 fok a hőmérsékletre vonatkozó beállítás.
    Szia Mmormota

Nem vagyok gyakorlott a témában. Nekem B6-om van, de én úgy töltöm az akkukat "BALANCE" hogy a két fő és a balancer csati is be van dugva.
    Azt gondolom a fő kábelen tölt a balanconcsak egyenlít (ezt csak gondolom)
    Ha sima "CHARGE" akkor nem kell balancer csati ezért a "második" problémára nincs ötletem.

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Hozzászólás
    1.793

IMAX B5-B6-B8... töltők

Valaki töltött már NiMh akukat 1C körüli vagy nagyobb árammal?
    A delta-peak működik rajtuk vagy hagyják megsülni az akkukat?
    A tesztet átolvastam a lipo balanszírozás nem valami tökéletes...
    Egy Shark 10-es ami ezeknek az (elődjük lehet) ,bizony főzte rendesen az akkukat.
    Üdv.: Előd

Senior Member
    Hozzászólás
    131

IMAX B5-B6-B8... töltők

@Mormota: Igen az új B6-B8-ba mind2 csatlakozóba be kell dugni az akkut. A balance csak kiegyenlít, de nem tölt.
    A hőmérséklet érzékelő be van dugva?
    @altima, @dole:
    NiMh akkuval kapcsolatban én úgy tudom, hogy hivatalosan 0,1 C-vel kell tölteni 10 órán keresztül, ha azt akarjuk, hogy ne menjen tönkre idő előtt. Persze már csinálnak mindenféle akkut, amiket lehet gyorstölteni, itt jön a képbe a delta peak. A delta peak elektronika a töltés végénél jelentkező feszültségesés mértékét érzékeli, és lekapcsol (vagy csepptöltésre vált) mielőtt károsodás érné az akkut. Úgy tudom, hogy korrektül működik, de én nem használtam.
    Nem tökéletes a balace, de még szerintem bőven megfelelő. Azért a max. 0,1V eltérés nem olyan vészes.
    Üdv.<br />Robby

Senior Member
    Hozzászólás
    1.097

Re: IMAX B5-B6-B8... töltők

Idézet altima eredeti hozzászólása
    Idézet robby eredeti hozzászólása
    Szia Roby!

Sikerült hozzájutnom egy B6-hoz. Egyenlőre csak egy kérdésem lenne:
    Hogyan lehet NiMh-töltésnél átállítani automata töltésre (nekem "man"-ban tölt csak).
    Üdv:
    altima
    Szia Robby!

Az én gondom az hogy nemtudom hogyan kell (lehet-e) NiMh-töltésnél átállítani automata töltésre.

Üdv:
    altima

mmormota
    Guest

IMAX B5-B6-B8... töltők

Eltűnt egy hozzászólásom...

Az rcgroups-on valaki megírta, mi okozza a "temp over" hibát. Egy termisztort kellett rendesen beforrasztani, és megjavult a töltő. Érdekes, hogy látszólag az eredeti forrasztás is tökéletes volt.

Kösz a segítséget, tényleg be kell kötni a két fő kivezetést is balansz töltéshez.

A töltő gépkönyvéből kimaradt a balansz töltős fejezet. Meglepő, mert egyébként betű szerinti másolata a Bantam BC8 gépkönyvének, ahogy maga a töltő is egy az egyben másolat. Hardver, szoftver, minden. Még a Bantamhoz való PC szoftver is megy vele.

Most hogy képes tölteni, mértem a balansz pontosságát. Durván szór, egy 3 cellás akku esetén 4,20V, 4,16V, 4,15V. Ez egy nagyon gyenge adat, épp hogy tűrhető. Magára valamit is adó gyártó így nem engedte volna át a minőségellenőrzésen.

Az Unitedhobbies (kereskedő cég) honlapján azt írják, hamarosan új, javított firmware-rel ellátott töltőket kapnak, ezekben sokkal pontosabb lesz a balansz.

Oldal: 1 / 158 123451151101 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva