Oldal: 2 / 158 ElsőElső 1234561252102 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (1571) összesen

Téma: IMAX B5-B6-B8... töltők

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Hozzászólás
    1.793

IMAX B5-B6-B8... töltők

Idézet mmormota eredeti hozzászólása
    Eltűnt egy hozzászólásom...
    Nekem is, másnak is .Bugos a fórum, gondolom
    Üdv.: Előd

IMAX B5-B6-B8... töltők

Eltűnt egy hozzászólásom...

Az rcgroups-on valaki megírta, mi okozza a "temp over" hibát. Egy termisztort kellett rendesen beforrasztani, és megjavult a töltő. Érdekes, hogy látszólag az eredeti forrasztás is tökéletes volt.

Kösz a segítséget, tényleg be kell kötni a két fő kivezetést is balansz töltéshez.

A töltő gépkönyvéből kimaradt a balansz töltős fejezet. Meglepő, mert egyébként betű szerinti másolata a Bantam BC8 gépkönyvének, ahogy maga a töltő is egy az egyben másolat. Hardver, szoftver, minden. Még a Bantamhoz való PC szoftver is megy vele.

Most hogy képes tölteni, mértem a balansz pontosságát. Durván szór, egy 3 cellás akku esetén 4,20V, 4,16V, 4,15V. Ez egy nagyon gyenge adat, épp hogy tűrhető. Magára valamit is adó gyártó így nem engedte volna át a minőségellenőrzésen.

Az Unitedhobbies (kereskedő cég) honlapján azt írják, hamarosan új, javított firmware-rel ellátott töltőket kapnak, ezekben sokkal pontosabb lesz a balansz.
    mmormota,
    Gondolod, hogy a bantamtek töltője is ugyan az a hardver? Idáig nem is mertem feldobni a témát de ami nálam volt egy BC6-os, az hasonló eredményeket produkált mint a B6-om de ezt elkönyveltem, hogy "a töltők ilyenek". Ennek fényében mit érdemes venni?

üdv,
    seaky
    Sausage Team pilot

mmormota
    Guest

IMAX B5-B6-B8... töltők

Szerintem egyszerűen lemásolták a Bantamot. A gépkönyvet is. Betű szerint azonos szöveg, ugyanazok a képek, minden. A firmware azonos, a kapcsolási rajzot nem ismerem, de kötve hiszem hogy áttervezték volna. Csak a panelt, mert az alu doboz kicsit más, gondolom nem tudtak pont olyan öntvényt szerezni. De az elrendezés is ugyanaz.

Az eredeti pontosabb, a másolat olcsóbb, nincs egyértelmű győztes...

Ha a pontosságon javítanak (az Unitedhobbies szerint november 15-e után kapnak pontosabb B8-akat) akkor az ára miatt az Imax lesz a nyerő.

IMAX B5-B6-B8... töltők

Szerintem egyszerűen lemásolták a Bantamot. A gépkönyvet is. Betű szerint azonos szöveg, ugyanazok a képek, minden. A firmware azonos, a kapcsolási rajzot nem ismerem, de kötve hiszem hogy áttervezték volna. Csak a panelt, mert az alu doboz kicsit más, gondolom nem tudtak pont olyan öntvényt szerezni. De az elrendezés is ugyanaz.

Az eredeti pontosabb, a másolat olcsóbb, nincs egyértelmű győztes...

Ha a pontosságon javítanak (az Unitedhobbies szerint november 15-e után kapnak pontosabb B8-akat) akkor az ára miatt az Imax lesz a nyerő.
    mmormota,
    Köszönöm a választ ez gyors volt!! Bizva a szakmai tudásodban tudnál nekem olyan töltőt ajánlani (árfüggetlenül) ami szerinted megbízható és pontos ha gondolod privátban.
    Elvárásaim:
    - NiMh töltést tudjon
    - LiPo/LiFe töltést tudjon
    - Képes legyen pontos balance töltésre (töltés közben észrevegye ha valamelyik cella túltöltődik és állítsa le a töltést)

Köszi,
    seaky
    Sausage Team pilot

mmormota
    Guest

IMAX B5-B6-B8... töltők

Hány cellát akarsz tölteni? Óriási az árkülönbség max 4 vagy mondjuk max 10 esetén.

IMAX B5-B6-B8... töltők

Hány cellát akarsz tölteni? Óriási az árkülönbség max 4 vagy mondjuk max 10 esetén.
    min. 6 cellát tudjon. Ha tudsz ajánlani egy 6cellás és egy a feletti konfigot azt nagyon megköszönném!!
    Sausage Team pilot

mmormota
    Guest

IMAX B5-B6-B8... töltők

Idézet seaky77 eredeti hozzászólása
    min. 6 cellát tudjon. Ha tudsz ajánlani egy 6cellás és egy a feletti konfigot azt nagyon megköszönném!!
    6s

Maxpro X6
    Hyperion EOS 0606i
    Hyperion EOS 0610i
    e-Station BC6
    Imax B6, ha az ár fontosabb mint a pontosság, árban verhetetlen

8s (kompromiszum a drágább 10s felé)

e-Station BC8
    Imax B8, ha az ár fontosabb mint a pontosság, árban verhetetlen

10s

e-Station 902 + 2 db PB6 balancer, ez 12s-ig megy
    Thunder Power RC 1010C + TP210 balancer

IMAX B5-B6-B8... töltők

6s

Maxpro X6
    Hyperion EOS 0606i
    Hyperion EOS 0610i
    e-Station BC6
    Imax B6, ha az ár fontosabb mint a pontosság, árban verhetetlen

8s (kompromiszum a drágább 10s felé)

e-Station BC8
    Imax B8, ha az ár fontosabb mint a pontosság, árban verhetetlen

10s

e-Station 902 + 2 db PB6 balancer, ez 12s-ig megy
    Thunder Power RC 1010C + TP210 balancer
    mmormota,
    Nagyon nagyon köszönöm a segítséget!!! Még egy utolsó kérdés a Hyperion 1210i+a hozzá való balancer-ről mi a véleményed?

Köszi,
    seaky
    Sausage Team pilot

mmormota
    Guest

IMAX B5-B6-B8... töltők

Tetszik. Ehhez is 2db balancer kell, mint az e-Station 902-hez.

mmormota
    Guest

IMAX B5-B6-B8... töltők

Feltöltöttem egy akkut nem balansz módban az Imax B8-cal. Az eredmény elég ijesztő: a saját véleménye szerint 12,72V-nál állt meg. Ennyit mutatott a kijelzője. Vagyis saját maga szerint is túltöltötte az akkut. Ráadásul alámér, a valóságban 12,95V-ig töltött, ami veszélyes mértékű túltöltés.

Érdekes módon balansz módban nem megy túl. A saját mérései sincsenek összhangban, az egyenként mért cella feszültségek összege nem egyezik meg a teljes akkufeszültséggel.

Pl. most töltés közben a következő értékeket mutatja: 3,91V 3.91V 3.92V
    és a teljes 11.57V. Pedig 3,91 + 3.91 + 3.92 = 11,74

Vagyis a teljes akkufeszt aláméri a cellákhoz képest, ha eszerint tölt túltölti az akkut. Balansz módban viszont az egyenkénti feszültségeket méri, és nem megy túl.

Más kérdés, hogy az is pontatlan, 50mV különbséget mértem két általa balanszolt cella között. De legalább egyik se volt 4,2V felett.

Oldal: 2 / 158 ElsőElső 1234561252102 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva