Oldal: 2 / 26 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (259) összesen

Téma: Mit mivel célszerű ragasztani?

Moderátor vegyész logója
    Hely
    Kispest
    Telefon
    +36 70 886 0671
    Hozzászólás
    1.368

Re: Mit mivel célszerű ragasztani?

Ha lehet, akkor kerüljétek a pillanatragasztókat. Azok arra valók, hogy gyorsan összeférceljünk valamit, ugyanakkor nem adnak időt arra, hogy rendesen egymáshoz illesszük a dolgokat. A létrejött kötés sem elég erős. Azon felül a gőzeik mérgezők. Valamikor régen halogénlámpa fényében ragasztottam egymáshoz számos apró alkatrészt. Egyrészt túl közel hajoltam, másrészt a lámpa is túl sok hőt termelt. Alig fél óra múlva erős fejfájásom lett, pedig ez a testrészem csak akkor szokott fájni, ha beütöm. Az adott munkához sajnos ez volt az egyetlen használható ragasztó.
    Ha lehetséges, akkor igyekszem mindent a saját oldószerével ragasztani. Műanyagokra a legjobbak az akril bázisú ragasztók. (A pillanatragasztók is azok, de az általam kedvelteknél sokkal rövidebb molekulákból állnak.) Az akril ragasztók is undoritó szagúak, de legalább nem cián jön belőlük. Ezeket meg lehet úszni egy egyszerű hasmenéssel. A Palmatex és a Palmafix is alkalmas ragasztásra, csak gondosan be kell tartani a várakozási időt a felületek összeillesztése előtt. Az epoxi ragasztók akkor jók, ha a ragasztandó anyagok oldószerre érzékenyek, vagy a ragasztás után vizes környezetbe kerül a termék. Természetesen itt is érdemes kerülni a gyors ragasztókat.
    A lényeg az, hogy nincs általános ragasztó, mindent azzal kell ragasztani, ami ahhoz való.
    Üdv
    A dzsungelben minden ehető. Te is. http://poly-matrix.hu/ FB.: https://www.facebook.com/profile.php...6%3A1545734537
    Üzlet: 1182 Budapest, Vak Bottyán u. 1.

Senior Member
    Hozzászólás
    179

Na akkor egy kicsit pontosabban kérdezem! Depron gépet akarok összerakni és nem akarok kínlódni az epoxyval.
    Palmatexel megoldható-e a depron depronhoz ragasztása? Azért erőltetem ezt a ragasztót mert ez van itthon!

Senior Member
    Hozzászólás
    1.873

depront ragaszthatsz PUREX-szel vagy http://www.hobbycity.com/hobbycity/s...Foam_Glue_40ml (a GWS kitekhez is ehhez hasonló ragasztót adnak, csak az teljesen átlátszó és higítóra emlékeztető szaga van és talán egy picit sűrűbb, mint a linken levő, mely sárgás és inkább gázolaj szaga van). A technikája annyi, hogy bekened a ragasztandó felületeket, pár percig hagyod, míg bebőrösödik a ragasztó, majd összenyomod a felületeket.
    az okos hülyéskedhet, de a hülye ne okoskodjon...

Senior Member
    Hozzászólás
    179

Akkor a Palmatexnek más felhasználási területet kell keresni.

Majd veszek purexet!

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    823

Miért mérgező a pillanatragasztó gőze, mi a hatása?
    Ugy olvastam, hogy még a fogászatban is használnak és sebészetben is pillanatragasztot, vagy rosszul tudom?

Moderátor vegyész logója
    Hely
    Kispest
    Telefon
    +36 70 886 0671
    Hozzászólás
    1.368

Az élelmiszerekkel és az élőlényekkel közvetlenül érintkező anyagokra szigorú előirások vonatkoznak. A fogászatokon használt gyorsragasztók természetesen nem tartalmazhatnak mérgező összetevőket. A legtöbbjük különleges cement, vagy UV-fényre kötő műgyanta. A pillanatragasztóként közismert ciánakrilát alapú ragasztók olyan kismolekulájú (tehát könnyen párolgó) összetevőket tartalmaznak, amelyek a kötés közben felszabaduló - vagy egyéb - hőtől a levegőbe kerülnek, és belélegezve fejfájást, hasmenést, hányingert, szédülést, stb. okoznak. A tünetek súlyossága függ az egyéni érzékenységtől, az egészségi állapottól és a testsúlytól. Az életnek ezen a területén jobb a kövéreknek. ;D
    A lényeg az, hogy nem akartam senkit elriasztani a pillanatragasztóktól, csak arra akartam felhivni a figyelmet, hogy csak szükségmegoldásnak, vagy időleges rögzitésre jók. Ezen túl, pedig leirtam azt a három hibát, amit én elkövettem:
    Túl sokáig dolgoztam vele egyszerre.
    Túl közel hajoltam a ragasztási felületekhez.
    Erős fényű, sok hőt termelő halogénlámpát használtam.
    Azért nem mondom, hogy soha ne használjatok ilyen ragasztót, mert időnként szükség van arra, hogy egy kisebb alkatrészt addig is rögzitsünk a helyén, amig a végleges ragasztó köt, vagy amig befejezünk egy illesztést. Azt is meg tudom érteni, ha valaki órákat utazott, hogy repülhessen egy kicsit és a pillanatragasztóhoz nyúl, mert valami fontos apróság letört mindjárt az első percben.
    Röviden a lényeg: Annyi vegyszerrel mérgeznek bennünket titokban, mert valamilyen hatóságnál elérték, hogy az "egészségügyi határérték" magasabb legyen, mint az általuk forgalmozott élelmiszerben talélható szint, hogy legalább azokat a veszélyforrásokat kerüljük el, amiket ismerünk, hogy hosszú ideig modellezhessünk itt a földön.
    Üdv
    A dzsungelben minden ehető. Te is. http://poly-matrix.hu/ FB.: https://www.facebook.com/profile.php...6%3A1545734537

Heló!

Egy köridőmérő terméket fejlesztek, és szakszerűen választott ragasztóanyag kéne egy helyre.
    Voltaképpen egy nyomtatottáramkörön LCD kijelzőt kell beleragasztani egy ABS műanyag dobozba.

Első körben elrohantam egy festékboltba sziloplaszt néven közismert ragasztóért(mert nem volt idő a másnapi tesztelés előtt), ami elvileg jól ragad üveghez, és műanyaghoz is, fémhez is de a teszt nem ezt mutatta... Kézzel ki tudtam tépni a dobozból egy darabban a kijelzős áramkört.
    A kijelzős áramkör:

Az üveghez jól hozzáragadt, de a műanyaghoz nem:

Ezzel ragasztottam:

A kérdésem az volna, hogy lehetséges-e, hogy egyszerűen azért tudom így leválasztani a műanyagról, mert nem zsírtalanítottam előtte, vagy tökmind1 mit csinálok, mert a szilikon nem ragad hozzá.
    Ha ez utóbbi a helyzet, akkor mivel kéne ragasztanom? Mindenképpen rugalmas anyag kéne, mert nagy rázkódásnak van kitéve a készülék, és az is szempont, hogy beragasztásnál le tudjam törölni egy rongyal maradékmentesen ami kicsordul a kijelzőre, meg a dobozra. Illetve ha már így belejöttem az igények felsorolásába, az sem volna baj, ha nem 24 órás ragasztó lenne, hanem kicsit gyorsabban kötne.

Üdv.: Géza
    Üdv. Géza

Moderátor vegyész logója
    Hely
    Kispest
    Telefon
    +36 70 886 0671
    Hozzászólás
    1.368

Szervusz Géza!
    Az ABS nehezen ragasztható. Egyes - igen drága - akrilátok ragasztják. Önmagával ragaszthatod úgy is, hogy kloroformmal kicsit feloldod. A szilikonkaucsukok közül az acetátos rendszereket kerüld az elektromos alkatrészek környékén, mert az ecetsav megmarja az érintkezőket. Az oxim rendszerű szilikonok nem bántanak semmit, de ragasztásra ezek sem használhatók. Ezek a szilikonok tömítőanyagnak vannak kitalálva. Epoxival valamennyire be tudod ragasztani a darabokat, de az sem lesz tökéletes. Esetleg kipróbálhatnád a mi vákuumozáshoz használt sárga ragacsunkat. Ez sohasem keményedik meg, viszont mindig ragad. A véletlen kiesés ellen biztosan megvéd.
    A zsírtalanítás mindig hasznos dolog, de ebben az esetben nem jelentett volna forradalmi áttörést. A poliészter gyanták beleoldanak az ABS-be, ezért valamennyire ragasztják, viszont egyáltalán nem rugalmasak.
    Üdv

Hajjaj
    Ezek nem jó hírek...a fene gondolta, hogy a ragasztás lessz a legbonyolultabb része.
    A szilikonról nem tudom biztosan, hogy milyen típusú, de ecet szaga van, viszont ajánlják elektromos rendszerek tömítéséhez. :-\
    A soha meg nem kötő ragacs kizárt, mert folyamatos erőhatásnak van kitéva a ragasztott felület, némelyik V2-es ducatin-még a gombelem is képes volt(szerencsére már nem) kirepülni fékezéskor, pedig csavarhúzóval kell kitaszigálni ha ki akarom venni.
    Azt hiszem az lesz a megoldás, ha szilikonnal továbbra is "ragasztom" felülről a tömítettség végett, és utána még a hátoldaláról a nyák alján és tetején 1-1 műgyantacsíkkal véglegesítem a doboz oldalához.
    Bence mesélt nekem valalmi csoda epoxyrgasztóról is...nemtom mi lenne a legfaszább, de jó volna ha nem folyna nagyon, hanem ottmaradna a panel szélén amikor kinyomom, valami egykomponensű tububól. ;D Mond, hogy létezik valami a 300Ft/2g pillanatragasztón kívül. :
    Üdv. Géza

Jaaa... rá van írva a dobozra, hogy acetátos. És csak azt marja meg, amire rákenem, vagy azt is ami körülötte van száradáskor? ???
    Üdv. Géza

Oldal: 2 / 26 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve