Oldal: 3 / 26 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (259) összesen

Téma: Mit mivel célszerű ragasztani?

Senior Member
    Hozzászólás
    1.873

Re: Mit mivel célszerű ragasztani?

az ecetsav-gőz ott van a levegőben, te is érzed, az alkatrészek is kapják!

Ecetsavmentes szilót legkönnyebben az üvegesnél kaphatsz, mert a tükör sem szereti, ha ecetsavassal ragasztják fel...
    (Az ABS anyagot azóta rühellem, amióta a gyerekjátékok szinte csak abból készülnek és ha eltörik, nem lehet megragasztani...)
    az okos hülyéskedhet, de a hülye ne okoskodjon...

Moderátor vegyész logója
    Hely
    Kispest
    Telefon
    +36 70 886 0671
    Hozzászólás
    1.368

Az ecetsav akkor árt legtöbbet, ha zárt térben van. Egyébként azt pusztítja, amivel közvetlenül érintkezik. Az ecettel nedvesített só jól használható réz és bronztárgyak tisztítására, de utána nyomban és nagyon meg kell tisztítani a felületet és érdemes le is lakkozni. Persze más a helyzet, ha nem fényesíteni, hanem patinázni akarunk. Bár erre jobb a savfürdő és a gázláng.
    Én azért nem vetném el a sárga ragacsot, mert jól tapad, nagyon nagy a szakadási nyúlása és jól ellenáll a dinamikus igénybevételeknek mivel rugalmas marad.
    A Bence valószínűleg az SR 7300 jelzésű epoxi ragasztóról beszélt. Az valóban nem pillanatragasztó, mert két napig köt. ;D Természetesen kétkomponensű. Kipróbáltam már ABS-re is. Eredményesen őrzi a látszatot, de ezt nem nevezném ragasztásnak.
    Üdv
    A dzsungelben minden ehető. Te is. http://poly-matrix.hu/ FB.: https://www.facebook.com/profile.php...6%3A1545734537
    Üzlet: 1182 Budapest, Vak Bottyán u. 1.

Sajnos nem jó, ha nagyon nyúlik. Az a baj, hogy az elektornika tokkal-vonóval a dobozba van beragasztva, és a doboz hátlapja a nyomtatott-ármkörhöz van csavarozva úgy, hogy eközben a hátlap pereme a doboz szélére ül. Ebből az következik, hogyha a csavart meghúzom, akkor egy állandó folyamatos erő ha a panelra, ami húzza kifelé. (Ezt megfelelő ragasztó hiányában már nevezhetjük konstrukciós hibának is ;D) Mindenféle nyúlós ragacs, stb. idővel kijönne sztem.

Akkor szerinted a kijelzőt ragaszthatom továbbra is az ecetszagúval, szellőztetés mellett ??? A ragasztással ellentétes oldalán van csak a panelnek 2 nyomógomb, amit oxidálhatna, abban az érintkezők rozsdamentesek, és nem hermetikusan, de azért el vannak zárva a külvilágtól, közvetlenül nem érintkezik a szilikonnal sehogysem.
    A hátulról ragasztáshoz meg akkor úgy néz ki marad a kétkomponensű olcsó poliésztergyanta, mert az legalább gyorsan köt ???
    Üdv. Géza

Baumaxban jártam,
    Ragasztót láttam,
    Palmatex barna trutyi,
    Lehet vele ragasztani. ;D
    Itt az adatlapja: http://www.pattex.hu/docs/muszaki/palmatex.pdf
    Csináltam egy próbát, és ragadni látszik. A higítója az ABS műanyagot kissé oldja, szóval lemosni nem nagyon tudom ha kitüremkedik az LCD-re, és mivel nem áttetsző a LED-nél sem jó.
    De ha csak a panel szélein kenem ezzel belül és a LED-nél meg szilikonnal akkor jó lehet. :-\
    Üdv. Géza

Moderátor vegyész logója
    Hely
    Kispest
    Telefon
    +36 70 886 0671
    Hozzászólás
    1.368

Egyszer tapogasd meg a sárga ragacsot és hinni fogsz benne. Amit találtál az viszont jó! Ezt kend az üvegre is, de előtte maszkold le, mondjuk celluxszal. Mind a két felületet kend le, várj addig, amíg megbőrösödik a felszíne, és kicsit dörzsölő mozdulatokkal szorítsd össze. A kinyomódott fölösleg zömét kapargasd le a szalagról. Várd meg amíg teljesen megköt és távolítsd el a maszkoló szalagot. A cellux nyomai legjobban izopropil alkohollal moshatók le. Az üveghez nem fog tökéletesen tapadni, de a sziloplaszt szintjét megüti. Szellőztetés mellett használhatod az ecetszagút, de addig ne zárd dobozba, amíg szaga van.
    Üdv
    A dzsungelben minden ehető. Te is. http://poly-matrix.hu/ FB.: https://www.facebook.com/profile.php...6%3A1545734537
    Üzlet: 1182 Budapest, Vak Bottyán u. 1.

Hát annyira mégsem az igazi, csak elsőre tűnt annak. Hosszabb terhelés után ez is felenged, és egyben tudom lehúzni a műanyagról.
    Elől marad a sziloplaszt olyan módszerrel ahogy mondtad a szellőztetést.
    Hátulról pedig műgyanta.

VAGY: Meguom a tökölést, és belemarok a doboz belső felába a két végén egy-egy kb. 0,8mm mély ékes hornyot, a nyomatott áramkör kontúrkialakítását NC-marással rendelem (kb. +50Ft/db nem halálos), és a panel két végén hagyok egy-egy 0,8mm-es kiálló fület, amik a műanyagdoboz deformációjával bepattannak véglegesen, így alakkal záró kötésem lesz.

Egyre inkább ez utóbbi gondolat tűnik faszábbnak, mert a sziloplasztozás után bepattintom a helyére, és nem is kell 24 órán át nyomás alatt tartani míg köt, mert a bepattanó-kötés a helyén tartja.

Üdv.: Géza
    Üdv. Géza

Senior Member
    Hozzászólás
    1.528

Idézet gandalf68 eredeti hozzászólása
    Nekem a depront megette a pill. ragcsi! >

De lehet, hogy ragasztója válogatja.

Viszont ezt a zöldet lehet pill. ragasztóval is nem bántja!
    ahhoz a zoldhoz a legfrankobb az uhu por, es a takonypisztolyos meleg ragaszto, a pillanatragasztobol ha nem sokat teszel ra akkor jo, de ha megbuggyantod akkor feloldja ugyanugy mint a kontakt ragaszto. A hideget a meleg ragaszto nem igen szereti, 10 fok alatt mar rideg lessz es elpattan.

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    2.042

Szayerg:

Lehet hogy nem jó amit írok de: Régebben lapszabászatban dolgoztam és ott bizony sokat ragasztottunk ABS fóliát mégpedig élfóliázó géppel. Abba pedig egy olyan ragasztó kellett amit egy rúd tömb formában kaptunk és azt melegítette a gép és vitte föl az ABS re folyékony formában. Na az elvileg jól tapad hozzá mivel direkt hozzá való. Viszont fához ragasztottuk és nem üveghez. A lényleg hogy ebből a ragasztóból mindíg elég sok kifolyik a gépből és szerintem szívesen adnak bármelyik lapszabászatban ahol van ABS fóliázó gép. Szerintem újra melegítve simán használható ez a ragacs. És megkötve viszonylag rugalmas is bár nem annyira mint a sziló. Bár én félek tőle hogy az üveghez nem tapad eléggé.
    Ha kell esetleg tudok ilyen ragsztó maradékot szerezni. Elvileg.
    Érdemes megpróbálni. Hátha.

Üdv: Viktor
    A boldogság mértéke egyenes arányban növekszik a földtől elhagyott méterek számával.

Mx 12, Blackbird, Plankwing, Telemaster, See Bee, qadrocopi.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.279

PET mivel ragasztható jól fához? Lehetőleg rugalmasan.
    Nagy igénybevételnek nem lesz kitéve, kabintetőre ragasztanék fa rögzítő elemeket.
    Sziloplasztra gondoltam vagy esetleg epoxyra.
    cnv.hu

Senior Member
    Hozzászólás
    288

Sziasztok!

Egy carbon rúdba lévő hosszirányú furatba szeretnék egy acél rudat beragasztani. Ennek az acél rúdnak csavaró terhelése lesz a karbon rúdhoz képest. Mivel ragasszam be a karbonba az acélt?

Kösz előre is,

OZé

Oldal: 3 / 26 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve