Oldal: 1 / 4 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (37) összesen

Téma: ZOHD Nano Talon

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.795

ZOHD Nano Talon

ZOHD Nano Talon

1507522452162117400.jpg 0005196_zohd-nano-talon-860mm-fpv-rc-airplane-with-gyro-pnp.jpeg DIY-FPV-RC-Airplane-ZOHD-Nano-Talon-860mm-PNP-With-Gyro-frame-kit-Wingspan-AIO-HD.jpg_640x640.jpg zohd-nano-talon-2.jpg geekbuying-ZOHD-Nano-Talon-FPV-RC-Airplane-KIT-462916-.jpg

Adatok:
    Gyártó: ZOHD
    Típus: Nano Talon
    Fesztáv: 860mm
    Hossz: 570mm
    Oldalkormány: VTail
    Fékszárny: nincs
    Csűrő: igen

Teljes repülési tömeg: 361g
    Anyag: törésálló EPP
    Szállítási tömege: 700g

CG: 3.5cm a belépőéltől
    Szín: fehér+fekete
    Motor: ZOHD 2204 1870KV
    Motor tengely átmérő: 5mm
    ESC: 3S-4S 30A / 1A BEC
    Szervók: 3x 8g digitális szervó
    Propeller: 6x3
    Ajánlott akku: 3S 1300-1800mAh
    Ajánlott rádió: minimum 6 csatornás

Repülési sebesség: 12-90km/h

Tulajdonságok:
    * beépített giroszkópos stabilizátor
    * önállóan száll fel a kézből eldobáskor (elvileg)
    * EPP-ből készült szárny, beépített carbon merevítéssel, könnyű, rugalmas, és (elvileg) töréstűrő.
    * ki-be illeszthető fő, és hátsó szárnyak, hogy könnyen szállítható legyen.
    * A fő szárny egy csattal csatlakozik a testhez, ami zuhanáskor oldódik, így (elvileg) nem sérül,
    * “NACA” légbeömlő az orrban, hogy az FPV cuccok jobb hűtést kapjanak,
    * plusz hely a testben, és a tetőben az FPV cuccoknak, a törzs alján plusz hely még több FPV cuccnak,
    * önrögzítő propeller
    Utoljára módosítva: smith_hun által : 2018-06-20 14:16

Hely
    Pécs
    Telefon
    Hozzászólás
    2.795
    Utoljára módosítva: smith_hun által : 2018-06-20 14:15

Hely
    Pécs
    Telefon
    Hozzászólás
    2.795
    Megjött a kicsike...igazi kis túrázós dög...elviszi az ember kézben, extrém esetben a hátizsákra rögzítve...az összeszerelése könnyű, és elvileg nem is kellene ellenőrizni, de mégis megtettem...a csűrők nem álltak pont középen az egyik oldali pár fokkal másképp állt...így szevóközepeztem, és mechanikusan utóállítottam...

Amit mocskosul nem értek, hogy mindenhol azt írják, hogy a stabilizátor fogja a PPM jelet, de semmi...FRSKY L9R vevőt tettem a szobai próbákon bele, de semmi...így sajnos kénytelen voltam az összes gyári kábelt csatlakoztatni a vevőhöz, így viszont behatárolt, hogy a vevőt hová helyezhetjük el...majd próbálkozom még.

Ha valaki jól ért a miniatűrizáláshoz, sikerrel tehet bele egy F4 alapú iNAV komplett robotot, vagy egy Mini Pixhawk-ot...

A gyári stabilizátorban két mód van (illetve három):
    1.: -100% kapcsolónál: kék LED világít, 6-tengelyes stabilizáció van, valamint felszálló-mód (indításkor erős gázadásnál a magasságit semleges állásból emelkedésbe állítja kb. +15%-ig, majd kb. 15-20 másodperc múlva visszaáll semleges módba),
    2.: +100% kapcsolónál: vörös LED világít, 3-tengelyes stabilizáció van, a kormányfelületeket szép lassan visszaállítja semleges állásba,
    3.: 0% kapcsolónál: a vörös LED folyamatosan villog, nincs stabilizálás, de az összes kormányfelület irányítható, a gázzal együtt.

A szabályozó ugyebár 3S-4S kompatibilis, 3 celláról azért nem tűnik annyira combosnak a tolóerő, majd kiderül mit tud 4 celláról.
    A belső hely tényleg elég nagy, okosan kigondolva sok mindent bele lehet tenni...

A hétvégén lehet, hogy megpróbálom kipróbálni, ha megérkezik a HK-ről a két akkum, vagy összerakok egy 4S liion akkupakkot...talán ez utóbbi...Egyenlőre az FRSKY L9R vevő marad benne, de később kicserélem az egyik FRSKY R9Slim vevőre (868MHz)...

Senior Member Mat logója
    Hozzászólás
    1.141
    Szia,

kíváncsian várom - nagyon ígértesnek tűnik! Sajna a flotta darabszámom tíz fölöttti, úgyhogy igyekszek nem megrendelni egyet belőle. Ha gondolod, szívesen segítek, ha Inav-ot választanál. Nekem most egy OmnibusF4 pro V3-m van a z84-ben (nem kell hozzá plusz OSD, és már tud az inav mAh/km -t is számolni). A kicsit parás pontban, az automatikus felszállásban is remekül működik!!!

Üdv: Laci
    MMSZ szám: 3389
    DOE: 2017137

Hely
    Pécs
    Telefon
    Hozzászólás
    2.795
    Erősen meggondolom az ajánlatod Lacibácsi...a tömege nem lenne mindegy...

Hely
    Pécs
    Telefon
    Hozzászólás
    2.795
    Kicsit teszteltem itthon a fogyasztást...

0% = 0A / 0W
    25% = 0,2A / 2,2W
    50% = 0,4A / 4,5W
    75% = 2,8A / 31W
    100% = 6,4A / 70,5W

20180627_150554.jpg 20180627_150618.jpg 20180627_150702.jpg 20180627_150726.jpg 20180627_150743.jpg

Mivel megjöttek az akkuk (2x 3S1P 1800mAh 25C), így azt is megnéztem, hogy mennyit eszik itthoni körülmények között...a LIPO-őrt 3,2V-ra állítottam be, tehát 9,6V körül csipogott volna.

A használati időt az X10S távirányító visszaszámláló/stopper használatával mértem. Alapban 15 perc volt beállítva a visszaszámlálásra, ezután már stopperként ment a számlálás.
    A hajtás tesztelésekor azt néztem, hogy az ESC mennyire melegszik, melegszik-e az akku, és mennyire lesz meleg a motor.

A teszt során a motort tartósan pörgettem (kedvem szerint) 100% - 50% - 75% - 25% - 50% - 75% - 100% tartományokban.
    Összesen kb. 3x2 perc 100%, 2x5 perc 75%, 1x5 perc 25%, 2x10 perc 50% teljesítményen hajtottam.

Az ESC jól bírta a strapát, 100%-on nyugodtan lehetett tapogatni, alig melegedett...75%-on picit volt csak langyos, 50%-on visszahűlt, 25%-on meg nem láttam értelmét tapizni...
    A motor nem volt hideg, de langyosnak is alig nevezném...ez sem melegszik...

Az akkut 10,6V feszültséggel tettem a töltőre, nem volt türelmem kivárni a 9,6V riasztási szint elérését, illetve nem szerettem volna, hogy a szomszédok meglincseljenek.
    Az akkutöltő 12%-os szintet mutatott kapacitásként, balanszolt töltéssel pedig 1621mA kapacitás ment vissza bele.

Szóval úgy tűnik, hogy a youtube videók akár igazak is lehetnek, tényleg kényelmesen lehet repkedni vele 25-30 percet egy akkuval, robottal és FPV cuccokkal is biztosan elérhető lesz a 20 perc, Li-ion akkukkal, pláne 4S konfigban a kényelmes 45-50 perc (vagy még több) cirkálásos FPV repülés is elérhető lehet.

Következik a berepülés, majd valamelyik könnyített vezérlő beépítése...
    Utoljára módosítva: smith_hun által : 2018-06-27 17:47

Senior Member Mat logója
    Hozzászólás
    1.141
    MMSZ szám: 3389
    DOE: 2017137

Hely
    Pécs
    Telefon
    Hozzászólás
    2.795
    Megvolt a berepülés...vegyes tapasztalatokkal...

Mindenképp el kell mondani, hogy a repülő alapötlete jó...könnyű, olcsó, gyorsan összerakható, dobozból kivéve megfelelő teljesítményű kis gép, beépített stabilizátorral. Kezdőknek is jó, de oda kell figyelni rá.
    A test jól tolerálja a nem ideális leszállást...ha lehuppan a gép, a szárnyak azonnal oldanak, nem törnek. Nyilván lezuhanni nem kell, az ellen ez sem véd.

A próba során 5 felszállás, 5 leszállás volt, vegyes motorhasználattal...Így 24 percet repültem, és 1085mA fogyasztás volt a 3S 1800mAh akkuból...a lipo-őr soha nem csippant be, 11,6V-os akkufeszültséggel szálltam le. Szóval elég takarékosnak mondható...

A motor jól bírta a strapát, a leszállások után mindig szinte hideg volt...Az ESC-t nem tapiztam...

Mivel nem bízom az FRSKY vevőiben robot nélkül (nem egyszer esett már le gépem X8R vevővel), és egyre többen jeleztek külföldön is ismeretlen okból jelvesztést, és failsafe élesedést X8R vevőnél...inkább a friss R9 UHF rendszert használtam hozzá, maximális adásteljesítménnyel.

A lényeg, hogy a gyári stabilizátor teszi a dolgát, de enyhe szeles időben a kezdő mód is nagyon idegesen viselkedett, mit is mondhatnék..nem egy arduplane, vagy iNAV...folyamatos korrekciót igényelt, és idegesen viselkedett a gép...
    A haladó módban a stabilizátor érdekesen viselkedett (valószínűleg nem enyhe szeles időben kéne megtapasztalni milyen), az aktiválása után azonnal agresszív lett, zuhanásba ment át, és majdnem át is fordult a gép, így azonnal váltottam vissza a kezdő módba...majd talán máskor.

Ami még érdekes volt (bár valószínűleg számítani kellene rá), hogy a kis tömege miatt (és talán a stabilizátora miatt) a gép nagyon szélérzékeny...enyhe szellő is dobálta a hossztengelye mentén, illetve a gép széllel szembe fordult szinte mindig, kitérve a reptér irányvonalából, volt amikor már-már majdnem driftelve, vagy oldalazva repült...kis gyakorlással az oldalkormányon ez korrigálható volt, de azért dolgozni kellett vele.

Ami viszont a pozitívum, hogy nagyon alacsony az átesési sebessége...szinte mindig próbáltam vele "helikopterezni" a szembeszélben, amikor kicsit erősebb volt a szél, ez sikerült is. nagyon vicces látvány a lebegő kis gép...A motorban kellő teljesítmény van, hogy szinte bármilyen helyzetből nagyobb gázzal kivegye magát a gép, sebességet gyűjtön, és az ég felé menjen.

Ami nem tetszett, hogy a stabilizátor nagyobb gázadásra (a felszálláskori segítséget nem számolva) mindig rásegít a gépre a magassági használatával, így gyorsításkor kezdő módban mindig emelkedésbe megy át a gép...
    A repcsi képes a szűk manőverekre, alig van fordulóköre, szeles időben akár szinte egy helyben is meg lehet vele fordulni az összes kormány használatával...Amire nagyon figyelni kell, hogy nem szabad a szárnyak megerősítése nélkül nagy terhelésű manővereket csinálni, műrepülni, mert a szárnyak kilazulhatnak, leválhatnak, és a gép menthetetlenül lezuhan (lásd panaszkodó youtube videók)...

Kis gyakorlással a gép nagyon szépen száll le, és a huppanásokat is jól bírja...szóval nem rossz játszós gép...

Oldal: 1 / 4 1234 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva