Oldal: 3 / 23 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (230) összesen

Téma: Szu-27 a depron csapásmérő...

Senior Member Flymen logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    1.648

Szu-27

Szia Móki!

Látványos a darab, mivel festetted? At enyém startkészen 460 gramm, tehát elég bele egy olyan moci, ami meghúzza az 500 grammot. Egy ilyen depron cucc nem igazán gyors, nekem pont az tetszik benne, hogy szinte áll a levegőben. De teljes gázon azért megy szépen. Mekkora légcsavar fér el a törzsben? Nekem Welgard 2212/10 moci 7x4-es sróffal, és úgy érzem elég. Egy barátomnak, akié az alapkoncepció volt, kisebb moci van benne, de az is szépen repül.
    Nem akarom überelni a dolgot, de most készül egy másik Szu-27, mikro cuccokkal, 200 gramm alatt szeretnék maradni. Képeket majd teszek fel.

Üdv:
    Flymen - A szél nem az ellenségünk, hanem a barátunk.

Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    1.648

Mini Szu-27

Sziasztok!

Készülőben a mini Szu-27. Az elektronika bőven elfér a tenyeremben, vevő nélkül 72 gramm. A sárkány, igaz még nagyon kopaszon, de 53 gramm... Úgy tűnik, mindenképp 200 gramm alatt maradok. Vevőnek egy MZK Pentát néztem ki, ez még 2,8 gramm... ops:

Üdv:

Kiemelt fórum támogató móki logója
    Telefon
    05-50-555555555
    Hozzászólás
    4.341

Szu-27 a depron csapásmérő...

Szia Flymen !

Ez a második hozzá szólásom amit írok mert az elsőt elnyelte a web sajna pedig sok mindent irtam és bánatos vagyok hogy potyára.

No.
    Ezzel a kis repcsiddel pedig igen is übereled a dolgot mert ahogy nézem 6-os depronból van és sokan 3 -as ból sem tudnak kijönni 200gr alá kissebb gépekkel ugy hogy szerintem ügyes vagy és klasz a kisgép.
    Mivel ragasztod a habokat és a depront ?
    Én mindent epoxyval ragasztok.
    A festéseimet habokon és depronon Aquakolor szinezővel készítem , a fehéret Takril beton festékkel ezek jól takarnak vékony rétegben is.
    A Welgard mocid ha jól tudom 60gr körüli és 700gr-ot húz ami szerintem bőséges a géphez .bár én szeretem a túlmotorozást.
    Én egy TP 65gr-os 200watt 1540KV- mocit fogok beszerelni mert ez van a polcon. Max 7x...-os csavar fér el és ez is szüken .
    Én is gondolokdom a gép kisebb és nagyobb változatán de ezt még majd a repítés után meggondolom ha már látom hogy hogyan is repül és tetszik -e .A nagyobb gép jobban vonzanan. A legnagyobb gépem egy Easy Glider ami nekem kicsit uncsi
    De akkor kell keresnem valami nyomtató progit amivel bizonyos százalékban tudok nagyítani és kicsinyiteni.
    Sajna a sok melóm miatt nincs nagyon időm de a hétvégén szeretném össze állitani és repíteni gépet amiről képet és videót is készitünk és felrakom majd ide .
    Üdv:János

Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    1.648

Finisben a mini Szu-27

Szia Móki!

A depront fával epoxival, a depront depronnal "stiro" ciános-aktivátoros ragasztóval regasztom.
    Ma lefefújtam a mini Szuhojt, íme:

Telefon
    05-50-555555555
    Hozzászólás
    4.341

Sziasztok!

Elkészült a várva várt SU-27-es gépem , nem kis örömömre !
    Nehezen tudtam eldönteni hogy mekkora akkuval inditsam első útjára a gépet, de végül egy közepes méretü 1700mA lett az áldozat.
    Kissé félve küldtem a levegőbe a gépet nem számitván a hihetetlen stabilitásáról !
    A repcsi egy rendkivül kezes jószág ami szinte meg is tud állni a levegőben de ha kell kilő mint egy rakéta .
    Karcolás nélkül megúszta az első repülést .
    Nagyon jól manőverezhető és könnyen megszokható gép , szerintem egy kezdő is könnyebben elirányitaná ezt a gépet mint egy Cesnát amit kezdő modellnek árusítanak.
    Egyszóval nagyon megfogott és megtetszett a gép és tervezem a kisebb és nagyobb méretű változat megépítését , csak a hellyel lesz gondom.
    Néhány kép az össze állításról !

Néhány pedig a repkész gépről !

Egy pár pedig a repülés közben.

Készített a lányom pár videót is a repítésről !
    Kicsit rossz volt az idő .
    Bocs a videók minőségéért !
    http://www.videoplayer.hu/videos/play/114251
    http://www.videoplayer.hu/videos/play/114283
    http://www.videoplayer.hu/videos/play/114331

Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    1.648

Szu-27 mindörökké...

Szia Móki!

Gratulálok berepüléshez, és a videókhoz! Az enyém lomha ehhez képest... De nálam a gyorsaság nem is volt cél! A csűrővel belépve úgy pörög, mint egy menetfúró... :lol: De a legjobban a start a földről tetszett. Mint egy rakéta. Jó lenne egyszer egy ilyen dzsemborit csapni, már az én ismerettségi körömben is van legalább 5 Szu-27-es, és továbbiak elkészülése is várható...

Üdv: F

Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    1.648

finish

Sziasztok!

Elkészült a mini Szu-27, mozog füle, farka... Már csak egy pici vevő kéne, de jobb híján azt hiszem megteszi egy Jeti Rex5 is...
    A modell súlya, a vevőt helyettesítő szervóteszterrel 164 gramm!

Üdv:

Telefon
    05-50-555555555
    Hozzászólás
    4.341

Szia Flymen!

Köszönöm az elismerő szavakat.
    Nagyon tetszik a kis géped és a dizájn ,no meg persze a bombák.
    Mivel fested ?
    Én itt a Horvát határszélen lakom és bekell érnem azzal amit itt kapok, de az csak falfesték és a szinezőik.
    Nincs a környékemen modellbolt és nem tudom mit és milyen festéket volna érdemes megrendelnem a webáruházaktól ami kiadós ,jól fed , és nem arany áron van depron és más habok festéséhez.
    Nem igazán látom a képeiden milyen kormányokat mozgatsz a kis repcsin .
    Az én gépemen 2db szervó van és ezek oldalankét dolgoznak mégpedig úgy hogy bal oldali csűrő és magassági szinkronban mozog és ez a jobb oldalon is igy működik elevon mixel.
    Nagyon kezes és rendkivül jól irányítható!
    Találtam egy progit amivel a nyomtatási képet feltudom nagyítani és autómatikusan kiosztja A4-es papirra.
    Tervezem a gép nagyobb méretű megépitését de az autómat is meg kell előtte mérnem hogy bele férjem,de lehet hogy nem foglalkozom vele és kiviszem kézben ,mert a falunktól 800 méterre kell vinnem és ott repülhet a madárka.
    Ha dupla méretüre építem arra futóművet is rakok és szerintem 7-800gr
    körül kijövök a gyártmányból.
    http://www.rcpanda.hu/shop/product_i...k1282kf7itehv4
    Ezt vagy egy hasonló mocit terveznék bele , szerintem szépen eltólná .

Üdv:János

Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    1.648

Festés

Szia Móki!

Én is egyszerű diszperziós szinezőpasztát használok. (Aquakolor) De ezek túl kemény színek, kissé meg kell lágyítani fehér diszperzittel. Szerintem nem érdemes méregdrága festékekre pénzt költeni. Egy modellboltban egy körmös, fába való benyomós anya 150 Ft, míg a csavarboltban 20 Ft. És ez mindenre igaz.
    A vezérlés nekem is delta mix, de nekem nincs csűrőm. Feleslegesnek tartom, mert annyira közel van a szárnyhoz a vezérsík, és akkora nagy felület, hogy tökéletesen betölti a csűrő funkciót is, és plusz két szervó kell hozzá! Viszont egy későbbi, mér jobban kiforrott modellen gondolkozom az oldalkormányon. A kormányzást azért nem látod, mert ballanszt megoldású, tehát az egész felület együtt mozog egy tengelyen.

Üdv:

Senior Member
    Hozzászólás
    503

Szia Flymen!

Gratula a kis Su27-hez!

Pont ilyenről álmodoztam, de nem sikerült hozzá rajzot lelnem.
    Kérlek, amennyiben megoldható és egyáltalán létezik terved rá bármilyen formátumban, küldd el nekem mailban.

juhaszjeno@orgtech.t-online.hu

Köszi és bocs a rámenősségért, de tényleg rágerjedtem a darabra....

jj
    felhőkfölöttmindígkék <br />DH-88Comet, Ampmaster, JWind, T-Rex, JIF65 +++....<br />http://aerojj.fw.hu/

Oldal: 3 / 23 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva